Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan Tutuklandı

 > 
33PAYLAŞIM

Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve gazeteci Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında da aynı haberden dolayı tutuklama kararı verildi. Odatv gazetecileri "İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmekle" suçlanmıştı.

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve gazeteci Hülya Kılınç, Libya’da şehit olan bir MİT görevlisinin cenazesine dair yapılan haberin ardından dün tutuklanmıştı. Daha sonra Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da soruşturmaya dahil edilmişti.

Pehlivan, ifadesi alınmak üzere bugün sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne çağrıldı. Pehlivan daha sonra savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Canan Coşkun'un aktardığına göre Savcı Yakup Ali Kahveci’nın sorguladığı Pehlivan’a, haberin hangi gerekçeyle yapıldığı soruldu. Savcı, şehit olan askerin fotoğrafının da ‘özel bir saikle kaydedildiğinin değerlendirildiğini’ öne sürdü.

Pehlivan'ın tutuklandığını avukatlarından Hüseyin Ersöz Twitter'dan duyurdu 👇

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç, Libya'da hayatını kaybeden MİT mensubunun cenaze töreniyle ilgili bir haber nedeniyle tutuklanmıştı. 👇

Gözaltına Alınmışlardı: Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Muhabir Hülya Kılınç Tutuklandı - onedio.com
Gözaltına Alınmışlardı: Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Muhabir Hülya Kılınç Tutuklandı - onedio.com

Soner Yalçın'ın sahibi olduğu Oda TV'ye dün akşam saatlerinde erişim engeli getirilmişti. 👇

Odatv Haber Sitesine Erişim Engeli Getirildi - onedio.com
Odatv Haber Sitesine Erişim Engeli Getirildi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir