Obama: 'Esad, Rusya ve İran'ın Elleri Kanlı'

16PAYLAŞIM

Ülkesinin Suriye’deki iç savaş konusundaki tutumunu savunan ABD Başkanı Barack Obama, “Biz şu an konuşurken Suriye rejimi ile Rus ve İranlı müttefikleri Halep kentinde vahşi bir şekilde saldırıyor. Esad rejimi ve müttefikleri Rusya ile İran bu vahşetin sorumlusu ve onların elleri kanlı” dedi.

Ülkesinin Suriye’deki iç savaş konusundaki tutumunu savunan ABD Başkanı Barack Obama, “Biz şu an konuşurken Suriye rejimi ile Rus ve İranlı müttefikleri Halep kentinde vahşi bir şekilde saldırıyor. Esad rejimi ve müttefikleri Rusya ile İran bu vahşetin sorumlusu ve onların elleri kanlı” dedi.

Beyaz Saray’da son yıl sonu basın toplantısını düzenleyen ABD Başkanı Barack Obama, Esad rejimi, Rusya ve İran’ı eleştirdi.

Halep'te Patlamalar Duyuldu, Tahliyeler Askıda - onedio.com
Halep'te Patlamalar Duyuldu, Tahliyeler Askıda - onedio.com

Bütün dünyanın Halep’te olanları korku içinde izlediğini belirten Obama, “Biz şu an konuşurken Suriye rejimi ile Rus ve İranlı müttefikleri Halep kentinde vahşi bir şekilde saldırıyor. Esad rejimi ve müttefikleri Rusya ile İran bu vahşetin sorumlusu ve onların elleri kanlı” dedi.

Halep'teki Tahliyelerden Objektiflere Yansıyan 28 Çarpıcı Fotoğraf - onedio.com
Halep'teki Tahliyelerden Objektiflere Yansıyan 28 Çarpıcı Fotoğraf - onedio.com

Obama, Esad'ın katliamla meşruiyet kazanamayacağını da ifade etti

Suriye’deki durumdan dolayı sorumluluk hissettiğini söyleyen Obama, ülkesinin iç savaşa yönelik tutumunu ise savundu. ABD’nin müdahale etmesi yönündeki istekleri anladığını, ancak bunun ‘ucuza mal olmayacağını’ söyledi. Obama, böylesi bir operasyonun çok sayıda ABD askerinin Suriye topraklarına ‘uluslararası bir yetki olmaksızın ve davetsiz bir şekilde girmesini gerektirdiğini’ ifade etti.

Reuters ve AFP

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir