Görüş Bildir
Haberler
NYT'nin Dijital Versiyonu İçin Ücretli Okur Sayısı 1 Milyonu Geçti

NYT'nin Dijital Versiyonu İçin Ücretli Okur Sayısı 1 Milyonu Geçti

Ulaş
06.08.2015 - 17:46 Son Güncelleme: 06.08.2015 - 18:55
İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD’nin saygın gazetelerinden New York Times, birçok basılı medya organının dijitale geçiş aşamasındaki hüsranının aksine önemli bir başarı elde ederek ücretli abone sayısını 1 milyona taşıdı.

Yaklaşık dört sene önce gazetenin online versiyonu için belli bir ücret alma yöntemine geçen New York Times, web, tablet ve telefondan haber okuma alışkanlığının artmasıyla abone sayısını da çığ gibi büyüttü.

Şu anda haftalık üç dolardan sekiz dolara kadar üye olunan New York Times, aylık 10 makalenin ücretsiz olarak okunmasına olanak tanıyor.

Dijital versiyonu sayesinde kağıt tüketimi ve masrafları da azalan gazetenin CEO’su Mark Thompson, Bu başarı bizi küresel haber portallarından farklı bir yere taşıyor. Bizim dışımızda hiçbir haber organının dijital üyelik ve gelir konusunda böyle bir başarı yakalayabileceğini sanmıyorum dedi.

New York Times şirketinin dijital versiyondan elde ettiği kârı ise reklam gelirleri sayesinde yılın ikinci çeyreğine oranla yüzde 78.5 artarak 16.4 milyon dolara yükseldi.

1851’den beri yayın yapan New York Times’ın basılı gazetesinin günlük tirajı yaklaşık 1 milyon 380 bin.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0