Nikahlarını Kıydı, Damadı Şoförü Yaptı: Belediye Başkanı Hakkında Yasak Aşk İddiası

 > 
515PAYLAŞIM

Antalya Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün, kıydığı ilk nikâhtaki damadı makam şoförü yapıp eşiyle yasak aşk yaşadığı iddia edildi. Başkan ile şoförün eşine ait olduğu belirtilen WhatsApp görüşmeleri basına yansıdı. Noter aracılığıyla istifa dilekçesi gönderen makam şoförü ise “Adalet önünde hesap soracağım” dedi

Sabah Gazetesi Antalya Sorumlusu İbrahim Okumamış'ın haberine göre yasak aşk şöyle başladı:

Elmalı'da yaşayan Ahmet Tilki (38), geçen yıl eşinden boşanmış olan bir çocuk annesi Sümeyra Ballı (31) ile evlilik kararı aldı. Çiftin 11 Nisan 2019'daki nikâhını ise seçimi kazanıp Elmalı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Halil Öztürk kıydı.

Başkan Öztürk, kıydığı ilk nikâh törenini belediyenin sosyal medya hesabından da paylaştı. Çifte mutluluk diledi. 👇

Öztürk, bir süre sonra ise Ahmet Tilki'yi belediye şirketinde işe alıp kendisine makam şoförü yaptı.

Bu arada Ahmet Tilki, eşinin telefonunda Başkan Öztürk ile yazıştıklarını gördü. Bunun üzerine geçen 20 Temmuz'da noter aracılığı ile işinden istifa etti.

Dilekçesinde eşi ile Başkan Halil Öztürk arasında uygunsuz resim ve yazışmaların olduğunu, Öztürk'ün eşine gönderdiği adreste buluştuklarını, bu durumu adresin çevresindeki kamera kayıtlarından da tespit ettiğini belirtti.

Ahmet Tilki, ihtarnameyi de sosyal medya hesabından, "Ben namus ve şerefini parayla satacak kadar şerefsiz değilim" diye paylaştı.

Sümeyra Tilki ise Sümeyra Ballı adıyla açtığı Facebook hesabından iddiayı namusunu, şerefini, onurunu ayaklar altına alan asılsız iftira olarak niteleyerek, boşanma aşamasında olduğu Ahmet Tilki'nin kendisini ölümle tehdit ettiğini öne sürdü.

Eşinin kendisini evli bir kadınla aldattığını söyleyen Sümeyra Tilki: "Bu şahıs tarafından aldatıldığıma dair bir sürü görüntü ve ses kayıtları tespit ettim. Üzerime atılan iftiranın temelinde bunlar yatmaktadır." dedi.

"Beni göreve gönderip eşimle buluştular"

Sabah Antalya Haber Müdürü İbrahim Okumamış'a konuşan Ahmet Tilki ise şunları söyledi: 

"Eşinden boşanıp İstanbul'dan dönen Sümeyra ile tanışıp evlenmeye karar verdik. Nikâhımızı da Başkan Halil Öztürk kıydı. Hayatım bu noktadan itibaren değişti. Başkan bir süre sonra beni işe alıp makam şoförü yaptı. Her şey yolunda giderken o telefon kayıtlarını gördüm ve neye uğradığımı şaşırdım. Hatta bir keresinde beni ilçe dışına göreve gönderip eşimle buluşma planları yaptıklarını tespit ettim. Çok üzgünüm. Boşanmak ve ikisinden de adalet önünde hesap sormak istiyorum."

Sabah'ın Başkan Öztürk'e ait olduğunu belirttiği Whatsapp görüşmeleri 👇

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir