Netflix’in Çok Beğenilen Yeni Dizisi ‘The Stranger’ Hakkındaki Bilinmeyen Kamera Arkası Gerçekleri

47PAYLAŞIM

Yeni karakterler, 2. sezon ve daha fazlası 👇

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/morganmurrell/t...

1. Harlan Coben'in diziyle aynı adı taşıyan gerilim romanı 'The Stranger', Netflix'in yeni dizisi oldu.

Dizinin yapımcılığını da Harlan Coben üstleniyor.

2. 'The Stranger', Harlan'ın ilk Netflix dizisi değil. Daha önce 'The Five' ve 'Safe' adında iki mini cinayet dizisi ortaya çıkardı.

3. Kitabın orijinalinde, 'The Stranger' Chris Taylor adında beyaz tenli bir erkek. Dizide ise Hannah John-Kamen tarafından canlandırılan, Chrissy adında çift ırklı bir kadın.

4. Harlan, New York Times'a verdiği bir röportajda; 'Oyuncu seçmelerinde, erkekler bu rolü tam olarak yerine getiremediler. Hannah'yı görür görmez ise diğer şıkları kafamda direkt eledim.' demiştir.

5. Tüm bu süreçte, Harlan 300'den fazla 'audition' kaydı izledi.

6. Richard Armitage ve Siobhan Finneran gibi İngiliz aktörler'ün 'audition'a bile katılmalarına gerek kalmadı.

7. Tabi, her oyuncu diziye kolayca dahil olamadı. Jennifer Saunders, dizide oynayabilmek için Harlan'a yalvarmak zorunda kalmış.

8. Roman, Amerika'nın New Jersey, Ohio ve Pennsylvania eyaletlerinde geçmesine rağmen dizi, İngiltere'nin Manchester şehrinde çekildi.

9. Ayrıca, hikayede geçenden çok daha az silah sahnesine yer verilmiş. Muhtemelen, İngiltere'nin katı silah yasalarıyla ilgili bir durum.

10. Hikayede lakros oyununun üzerine durulurken, dizi setinin İngiltere'de olmasından dolayı futbola yönelinmiş.

11. Dikkatlice izlerseniz eğer Harlan'ın, dizide 8 saniye rol aldığını görebilirsiniz.

12. Hikaye, gerçek hayattaki olaylardan esinlenerek yazılmıştır. Harlan, sahte hamilelik testi gibi işler yapan bir İnternet sitesindeki olayları hikayeye dahil etti.

13. Gençler ve hikayeleri, romanda öne çıkarılmamıştır. Dizide ise genç karakterler, özellikle diziye göre geliştirilmiştir.

14. Harlan'ın kızı Charlotte ise gençlerin hikayeleri yazılırken ilham kaynağı olmuş, hatta 5. bölümü kendi yazmıştır.

15. DC Johanna Griffin ile çalışan DC Wesley Ross gibi bazı yeni karakterler ise dizide tanıtıldı.

16. Adam'ın ayrı yaşayan babası Edgar Price dizide büyük bir role sahip. Kitapta Edgar Price, Adam küçükken kalp krizinden dolayı ölüyorken, dizide ise yaşayan, sağlıklı biridir.

17. Hasta çocuklar; hem kitapta hem de dizide ana hikayenin önemli bir bölümünü kapsıyor. Dizide Patrick Katz, Olivia isminde hasta bir kızı olan polistir. Kitapta ise John Kuntz'ın, üç oğlundan biri kanser hastasıdır.

18. Dizinin hayranları, 2. sezonunun gelmesini dört gözle beklerken, Harlan ise 2. sezona çok gerek olduğunu düşünmüyor.

19. Fazla detaya girmeden, hem kitapta hem de dizide, cinayetin üzeri örtbas ediliyor ama ikisi de birbirinden oldukça farklı şekilde gerçekleşiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hilalctn

çok güzel dizi sadece sanki bazı sahnelerde biribirinden kopuklar gibi ve oyuncu adam'ın karısını seçmek için pek uğraşmamışlar gibi kadın adam'a göre çok büyük yine de izlemek isteyene tavsiye ederim

oguz-arkhe

izlediğim en balon dizi :D açıklanamayan ya da siktir edilen bir sürü soru var gereksin sahnelerde bir o kadar. The outsiders izleyin..

Görüş Bildir