Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Bir Çiçek Çocuklar Vardı Onlara Ne Oldu Ya?' Diyenlere İyi Haber: 20 Fotoğrafla Neo-Hippiler

 > -

Biliyoruz hepiniz her gün onlara ne olduğunu merak ediyorsunuz. Fotoğrafçı Steve Schapiro üşenmemiş, sizin içinizi rahatlatmak için onları bulmuş ve hatta onları anlatan "Bliss" isimli bir kitap bile yayımlamış. "E siz bunu nereden biliyorsunuz?" diyecek olursanız da aşağıda linki bulabilirsiniz. İşte 20 fotoğraf ile Neo-hippiler:

Kaynak: http://i-d.vice.com/en_us/article/the-na...

1. Çoğu insan hippilik müessesesinin 70'lerin başında sona erdiğini zanneder fakat onlar yalnızca şehirleri terk ettiler ve doğayla iç içe olabildikleri eco-village'lara yerleştiler.

2. "Bliss" projesinin fotoğraflarını çekmek için Schapiro ve oğlu, Amerika'da şehir şehir gezmişler ve hippilerin her yıl düzenledikleri bir takım festivallere katılmışlar.

3. 

4. Bunlara örnek olarak Mystic Garden, Rainbow Gathering ve Electric Forest gibi festivaller gösterilebilir.

5. Bu seyahatler boyunca Schapiro hippilerin dans ederken, müzik yaparken, meditasyon ya da yoga sırasında pek çok özel görüntüsünü yakalama imkanı bulmuş.

6. 

7. Bu arada bu proje, Schapiro'nun hippi kültürünü ilk fotoğraflayışı değil.

8. Fotoğrafçı 1967 yılında Life dergisi için San Francisco'nun Haight-Ashbury bölgesinde yaşayan hippilerin fotoğraflarını çekmiş.

9. Sanatçı ayrıca kariyeri boyunca Steve McQueen, Sophia Loren, Andy Warhol, Michael Jackson ve David Bowie gibi ünlü isimleri fotoğraflama imkanı bulmuş.

10. 

11. Tüm bunlara rağmen 82 yaşındaki sanatçı hala en iyi fotoğrafını henüz çekmediğini düşünüyormuş.

12. Schapiro, projeye başlamaya oğlu Theophilus'un 2001 yılında bilet aldığı Rainbow Gathering'e katılmasıyla karar vermiş.

13. Üstelik fotoğrafçının oğlu Theophilus da bir Neo-hippi'ymiş.

14. Sanatçı, Neo-hippilerin, 60'lardaki hippi akımı gibi uyuşturucu merkezli yaşamadığını bildiği için oğlunun bu seçimini destekliyormuş.

15. Neo-hippiler farklı bilinç düzeylerini deneyimlemek için uyuşturucu yerine yoga, meditasyon ve dansı tercih ediyorlarmış ve çoğu veganmış.

16. 

17. Sanatçı, katıldığı tüm festivallerde iyi karşılandığını, onu aktivitelerine dahil ettiklerini ve fotoğraflanmaktan memnun olduklarını belirtiyor.

18. 

19. Ve Schapiro, fotoğraflarına bakan insanların yaşamın değerini anlamalarını ve bunun üzerine düşünmelerini istiyormuş.

20. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
uqur-lort

itaate hararet

mustafa-mustafa1

Eğlenceli insanlar ama bi o kadar da pislikler amk

unknown_member

Hipi görmeye geldik pipi gördük

bayanvip

Güldürdün hll :d

bbhmm

"Drugs are bad because if you do drugs you're a hippie and hippies suck" demiş Eric Cartman.

donnie-darko

O zaman Dans, modern dünyanın kölesi olmaktansa doğanın bir parçası oluruz demişler. -.-

Başlıklar

KitapTercihUyuşturucumüzik
Görüş Bildir