Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nefes Kesici Güzellikleriyle Başınızı Döndürecek 15 Manzara

829PAYLAŞIM

O kadar muazzam manzaralar ki, fotoğraflarına baktığımız anda bile ağzımız açık kalıyor. İşte o güzelim yerleri Bright Side bizim için derlemiş. Hepsini bir gün kendi gözlerimizle görmeyi hayal ediyoruz.

1. Dachstein buzulunun üzerindeki köprü, Avusturya.

Dünyadaki en yüksek köprülerden biri ancak yükseklik korkunuz varsa burası sizin için uygun yer olmayabilir.

2. Namib Çölü'nün Atlas Okyanusu'yla kesiştiği nokta.

Böyle sihirli bir görüntü ortaya çıkıyor.

3. Skye Adası, İskoçya.

Bu ada, arazi yapısı ve vahşiliğiyle ünlü. Antik kaleleri ve ıssızlığı sizi büyüleyecek.

4. 12 Havariler, Avustralya.

12 havariler, Port Campbell Milli Parkı'nın hemen kıyısında bulunan kireç taşından uçurumlar. Binlerce yıllık jeolojik olaylarla ve okyanus hareketleriyle oluşmuş.

5. Bagan, Myanmar.

Bagan antik şehrinde birçok Budist tapınağı ve manastırı bulabilirsiniz. Uzun zaman önce 10.000'den fazla aktif dini merkezi varmış. Bugün 2200'ü hala duruyor. Bu sayede manzara daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyor.

6. Victoria Tepesi, Hong Kong.

Victoria Tepesi, Hong Kong'un batısında yer almakla beraber geceleyin muazzam bir manzaraya konuk oluyor.

7. Ay Köprüsü, Tayvan.

Taipei şehrinde bulunan Dahu Parkı'nın en çekici yeri. Alacakaranlıkta sudaki yansımayla aydınlanıp fevkalade bir manzara yaratıyor.

8. Dover'ın beyaz uçurumları, İngiltere.

Bu ünlü kireç taşından uçurumlar Kent'in sahilinde yer alıyor. Antik zamanlardan beri balıkçılar tarafından, İngiltere'ye denizden yaklaştığınızın belirtisi olarak, yön belirlemede kullanılmış.

9. Troll Dili, Norveç.

Bu çarpıcı taş çıkıntı, dağdan kopan kayalar sayesinde oluşmuş. Bir gölün 350 metre üzerinde yer alıyor. Ulaşımı çok zor tahmin edeceğiniz üzere. 12 kilometrelik sadece yaya gidebileceğiniz bir yoldan geçiyor.

10. Corcovado Dağı, Rio de Janeiro, Brezilya.

Corcovado Dağı'nın tepesinde, Kurtarıcı İsa Heykeli'nin bulunduğu yerde, son derece eşsiz ve canlandırıcı bir perspektif yakalayabilirsiniz.

11. Paskalya Adası

Paskalya Adası, Büyük Okyanus'un enginliğinde kaybolmuş boş arazideki bir tılsım. Heykellerin gün batımındaki gölgelerinin yarattığı güzellik ise kelimelerle tarif edilemez.

12. Melissani Mağarası, Kefalonya Adası, Yunanistan.

Yunan mitolojisine göre bu mağara, yoldan geçen balıkçıları güzellikleriyle büyüleyen perilere ev sahipliği yapmış. Ancak günümüzde, kimseyi bu mağaraya sokmak için zorlamaya gerek yok çünkü insanlar bu mağarayı kendi gözleriyle görebilmek için can atıyorlar.

13. Fjallabaksleid, İzlanda.

İzlanda'daki adını bir türlü telaffuz edemediğimiz Mýrdalsjökull buzulunun yanından geçen bu yol binlerce yıllık jeolojik aktivite sonucu oluşmuş.

14. Kilimanjaro Dağı, Tanzanya.

Her yıl 40.000'den fazla turistin tırmandığı dağ, çılgın gibi ilgi çekiyor. Uzaktan bile görülmeye değer olduğu belli oluyor. Tepesini siz düşünün.

15. Kambriyen Otel, İsviçre.

Alplerin zarif doğasında yer alıyor bu otel. Sanırım nefes kesici sıfatını hak eden asıl manzara bu. Masallardan çıkma gibi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulnur-arali

Türkiyem bin basar

kedisevici

Melissani Mağarası ve Victoria Tepe'sine gitmek nasip oldu, diğerlerine de inşallah giderim. fakat tam bir türklük yapıp söylemeden geçemeyeceğim Kapadokya gibisini dünyada görmedim <3

ramsipo

Galeri tamamen "Sen nah gidersin buralara anca bak böyle" demek için yapılmış...

Görüş Bildir