Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nefes Kesen 20 Fotoğrafıyla 'Yalnız Gezegen' Lello Kitapçısı

 > 
429PAYLAŞIM

Eğer günün birinde yolunuz Porto'ya düşerse asla atlamamanız gereken bir mekan "Livraria Lello" kitapçısı. Dünyanın en güzel kitapçıları listesinde her zaman ilk üç içerisinde yer alan ve "Yalnız Gezegen" adı verilen bu eşsiz mekan, sadece kitaplarıyla, kokusuyla değil, neo-gotik tarzdaki mimarisiyle de aklınızı başınızdan alacak. Mimarı Xavier Esteves neo gotik ve art-nouveau'yu eşsiz bir şekilde birleştirmeyi başarmış.

1906 yılında açılan bu kitapçı, 2010 yılında "Dünyanın en iyi üçüncü kitap dükkanı" unvanını aldı. İçine adım attığınız andan itibaren sizi bambaşka bir dünyanın içine çeken bu kitapçı, aynı zamanda Harry Potter serisini yazmadan önce J.K Rowling'e de ilham kaynağı olmuş. Kitabı yazmaya başlamadan önce birkaç yıl Porto'da İngilizce öğretmenliği yapan Rowling'in bu kitapçıdan etkilenmediğini söylemek mantıksız olur. 

Lello'da birçok dilde yazılmış kitapları bulmanız mümkün, kahvenizi içerek bu kitaplara göz gezdirmeniz mümkün, eski kitap kokusunu içinize çekmeniz, eşsiz cam tavanına dalmanız, harika işlemelerinin içine girmeniz mümkün. Kısacası Lello bir kitapçıdan çok fazlası, dedikleri gibi yalnız bir gezegen adeta.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
d-esra

waaaauvvvvvvvvv :0 Çokkk güzelll

ulasyildiran

ben burda yaşarım lan!

Görüş Bildir