Görüş Bildir
Haberler
Necmettin Batırel Yüreklere Su Serpti: '13, 15, 20... Bunlar Hayal Mahsulü Rakamlar'

Necmettin Batırel Yüreklere Su Serpti: '13, 15, 20... Bunlar Hayal Mahsulü Rakamlar'

Dolar kurunun düşmesi için 'şakkadanak' formülünü ortaya atan Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel, doların 11 lirayı aştığı bugün yine gündem olan bir açıklama yaptı. 'Doların taliplisi olmazsa, alıcısı çıkmazsa mutlaka düşer' diyen Batırel 'Bu fiyatlardan kim alıp ne yapacak? 13 lira mı olacak? 15 lira mı olacak? 20 lira mı olacak? Yani bunlar hayal mahsulü rakamlar.' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı sonrası dolar yeni rekorlara koşarken TGRT kanalında katıldığı bir programda konuşan Necmettin Batırel bir kez daha gündem oldu.

Kur seviyesini yorumlarken 'Doların taliplisi olmazsa, rakamlar yükseliyor ama alıcısı çıkmazsa mutlaka düşer fiyat.' diyen Necmettin Batırel, 'Bu fiyatlardan kim alıp ne yapacak? 13 lira mı olacak? 15 lira mı olacak? 20 lira mı olacak? Yani bunlar hayal mahsulü rakamlar. Türkiye ekonomisi bunu hak etmiyor. Şu anda spekülatif hareket var. Merkez Bankası'nı faiz artırmaya zorlayan bir operasyon gerçekleşiyor' ifadelerini kullandı.

Batırel ne demişti?

Necmettin Batırel 2017'de doların 3.5 lira olduğu dönemde Merkez Bankası'nın ne yapması gerektiğine dair yaptığı yorumda 'Merkez Bankası bu aşamada ne yapabilir? Ortada bir yangın var. Buna köpükle müdahale etmek lazım. 10 milyar dolar şakkadak satarım. Şaşırır millet. Hiç beklemedikleri bir hareket. Niye satıyor... Nasıl satıyorlar derler. Mutlaka düşer dolar. Biraz yavaş düşürecekler. Arkadan bir 10 daha satarım. Yetmedi bir 10 daha satarım, çil yavrusu gibi dağılırlar. Buz gibi olur' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
126
64
58
8
7
4
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

biri şu salağa doların artmadığını,türk lirasının değer kaybettiğini anlatsın amk... papua yeni gine parası bile tl nin 3 katı olmuş,dolar diyo,alan olmazsa ... Devamını Gör

ALLAH BUNLARIN HEPSİNİN BELASINI VERSİN ARTIK BEDDUADAN BAŞKA SÖZ BULAMIYORUZ... BUNLARDA NE İNSAN SEVGİSİ NE HAYVAN SEVGİSİ NE DOAĞA SEVGİSİ NE DE ÜLKE SEVG... Devamını Gör

Murat Özgören

kim bu ? gazete de mizah köşesinde mi yazıyor