Görüş Bildir

Necmettin Batırel Yüreklere Su Serpti: '13, 15, 20... Bunlar Hayal Mahsulü Rakamlar'

Anasayfa > Gündem

Dolar kurunun düşmesi için 'şakkadanak' formülünü ortaya atan Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel, doların 11 lirayı aştığı bugün yine gündem olan bir açıklama yaptı. 'Doların taliplisi olmazsa, alıcısı çıkmazsa mutlaka düşer' diyen Batırel 'Bu fiyatlardan kim alıp ne yapacak? 13 lira mı olacak? 15 lira mı olacak? 20 lira mı olacak? Yani bunlar hayal mahsulü rakamlar.' ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı sonrası dolar yeni rekorlara koşarken TGRT kanalında katıldığı bir programda konuşan Necmettin Batırel bir kez daha gündem oldu.

Kur seviyesini yorumlarken 'Doların taliplisi olmazsa, rakamlar yükseliyor ama alıcısı çıkmazsa mutlaka düşer fiyat.' diyen Necmettin Batırel, 'Bu fiyatlardan kim alıp ne yapacak? 13 lira mı olacak? 15 lira mı olacak? 20 lira mı olacak? Yani bunlar hayal mahsulü rakamlar. Türkiye ekonomisi bunu hak etmiyor. Şu anda spekülatif hareket var. Merkez Bankası'nı faiz artırmaya zorlayan bir operasyon gerçekleşiyor' ifadelerini kullandı.

Batırel ne demişti?

Necmettin Batırel 2017'de doların 3.5 lira olduğu dönemde Merkez Bankası'nın ne yapması gerektiğine dair yaptığı yorumda 'Merkez Bankası bu aşamada ne yapabilir? Ortada bir yangın var. Buna köpükle müdahale etmek lazım. 10 milyar dolar şakkadak satarım. Şaşırır millet. Hiç beklemedikleri bir hareket. Niye satıyor... Nasıl satıyorlar derler. Mutlaka düşer dolar. Biraz yavaş düşürecekler. Arkadan bir 10 daha satarım. Yetmedi bir 10 daha satarım, çil yavrusu gibi dağılırlar. Buz gibi olur' ifadelerini kullanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
125
63
57
8
6
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Endoplazmikretikulum

biri şu salağa doların artmadığını,türk lirasının değer kaybettiğini anlatsın amk... papua yeni gine parası bile tl nin 3 katı olmuş,dolar diyo,alan olmazsa ... Devamını Gör

Akif Tatar

Bu adamın halen konuşmaya yüzü nasıl olabilir. İnternette bir şey asla unutulmaz Necmettin Batırel beyefendi dolar bu gidişe 13'ü çok kısa sürede görecek gib... Devamını Gör

Akif Tatar

11.30'a dayandı 13 hiç uzak değil hiç.

azizbşkn

1 ayda 4 lira artan dolar :tm