Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nafaka Yeterli Gelmediği İçin Kiralık Katille Anlaşıp Eşini Öldürterek Servetine Konmak İsteyen Kadın

41PAYLAŞIM

Adam ve Aurea'nın hikayesi adeta bir film gibi. Zengin bir iş insanı olan Adam, eşi Aurea'dan boşanmak istiyor fakat Aurea'ya nafaka parası yeterli gelmiyor çünkü onun tamamen başka bir planı var... Detaylar ve daha fazlasını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/real-life-...

Milyoner Adam Anhang, eşi Aurea Vazquez Rijos'dan boşanmak istiyor fakat işler planlandığı gibi gitmiyor çünkü Aurea'ya alacağı yüz binlerce dolarlık nafaka yeterli gelmiyor.

Adam, anaokuluna bile dosya çantası ile giderek gelecekte başarılı bir iş adamı olacağını ailesine kanıtlamıştı. Üniversitede de büyük bir başarı gösteren Adam, daha sonralarda Porto Riko'da Karayip Adaları'nda bir tatil tesisinin ortağı olmuştu. Kendi yükselişinin yanı sıra Adam, zor durumdaki işletmelere yardımcı olarak iyi kalpliliğini göstermişti.

Adam daha sonralarda 32 yaşında, Porto Riko'da Aurea ile tanıştı.

2004 yılında ilişkileri başlayan çift daha sonra aynı eve taşındılar ve birlikte yaşıyorlardı. Katolik bir aileden gelen Aurea, Adam'a hamile olduğunu söyledi ve bu nedenle 2005 yılında küçük bir törenle evlendiler. Akıllı bir iş insanı olan Adam, evlenmeden önce Aurea ile evilik sözleşmesi yapmıştı.

Bir süre sonra Adam aslında ortada bir çocuk olmadığını öğrense de, evliliğini yürütmeyi tercih etmişti.

Aurea'nın ailesini de yanına alan Adam, eşinin ailesine de son derece cömert davranıyordu hatta bölgede işletmeleri için onlara bir gece kulübü bile satın almıştı. Eşi ve ailesi tarafından kullanıldığını anlayan Adam, birkaç ay sonra Aurea'ya boşanmak istediğini söyledi. Adam boşanmak istediğinden arkadaşlarına bahsederken Aurea'nın nasıl tepki vereceği konusunda endişelendiğini hatta Aurea'nın bazı "kötü niyetli" arkadaşları olduğunu dile getirmişti.

Aurea'nın tepkisini kestiremeyen Adam, kendisine özel koruma tuttu.

Fakat Aurea işleri medeni tutmak istediğini söyleyerek Adam'ı defalarca arayıp boşanmalarının detaylarını konuşmak için yemeğe davet etti, Adam da en sonunda kabul etti ve buluştular. Restorandan ayrılıp Adam'ın arabasına doğru yürüyen ikilinin önüne elinde bıçak olan bir adam atladı. Adam, Aurea'yı korumaya çalıştı fakat saldırgan bir kaldırım taşı ile kafasına defalarca vurarak Adam'ı öldürdü. Polisler geldiğinde ise Adam yerde ölü olarak yatarken, Aurea ise küçük yaralarla olayı atlatmıştı. 

O dönemlerde suç oranı son derece yüksek olan Porto Riko'da bunun benzeri pek çok olay yaşanıyordu. Dışarıdan bakılınca Adam, bir soyguna kurban gitmiş gibi görünüyordu fakat olay tam örtüşmüyordu.

Adam'ın ailesi olaydan şüphelenmeye başladı çünkü bir soygun gibi görülse de Adam'ın hiç parası alınmamıştı.

Bu olaydan yararlanabilen tek kişi Aurea gibi görünüyordu. Evlilik öncesi sözleşmesine göre Aurea, boşanmaları halinde 360 bin dolar alacakken, dul kalması halinde Adam'ın tüm servetine sahip olacaktı. Bu nedenle Adam'ın ailesi saldırının arkasında, sorgulamaya da birkaç kez gelmeyen Aurea'nın olduğuna inanmaya başladılar. Fakat bir türlü kanıtlayamıyorlardı ve polis de tamamen farklı bir yol izliyordu. 

Bölgedeki görgü tanıklarının ifadesi üzerine, Jonahtan Roman Rivera isimli bir adam, Adam'ın cinayetinden tutuklanmıştı ve 105 yıl boyunca hapis cezasına çarptırılmıştı fakat bir sorun vardı. Adam masumdu...

Fotoğraf: Alex Pabon Colon

Bir ipucu üzerine yakalanan Alex Pabon Colon, Aurea'nın eğer Adam'ı öldürürse kendisine 3 milyon dolar vereceğini söylediğini itiraf etti.

Jonathan, 8 ay parmaklıklar ardında yaşadıktan sonra aklandı ve hapisten çıktı. Daha sonralarda polis, bir ipucunu takip ederek Alex'i tutukladı ve o da her şeyi itiraf etti. Aurea, Alex ile saldırının yapılacağı zaman ve mekan konusunda anlaşmış ve Adam'ı oraya yönlendirmişti. Alex, hapis cezasına çarptırılırken, Aurea ise gözden kaybolmuştu. Bu sayede de kovalamaca başlamış oldu.

İtalya'ya kaçan Aurea, saçlarını da siyaha boyadı.

Adam'ın ailesi, Aurea'yı bulması için özel dedektif tuttular. Aurea, İtalya'da ismini değiştirmiş, saçlarını siyaha boyamış, orada tanıştığı bir adamdan da ikiz çocuğu olmuştu. Olaya dahil olan FBI, Aurea'nın bulunması için tüm birimlere haber vermiş, basın ise onu "Karadul" olarak tanımlamıştı. Aurea'nın bir kaçak olduğunu anlayan ikizlerin babası, çocuklarını aldı ve onu terk etti. 

Birlikte çalışan Amerikan ve İspanyol yetkililer, hayali bir seyahat acentesi adı altında Aurea'ya iş vaat ederek onu çağırmışlardı. Yemi yiyen Aurea'yı İspanya'ya gidecek bir uçağa binmeye çalışırken tespit ettiler ve iner inmez yakaladılar. Fakat dram devam etti. 

Fotoğraf: José Ferrer Sosa

Yakalanan saldırganın ifadesi ile, Aurea'nın kız kardeşi Marcia ve Marcia'nın eski erkek arkadaşı José Ferrer Sosa, Adam'ın cinayetinden gözaltına alındı.

Aurea, hapishanede içeriye uyuşturucu sokan bir adam ile birlikte olmuş ve hamile kalmıştı. Aurea'nın kaçma girişimi olarak tahmin edilen hamilelik sonucu, çocuk doğduktan bir ay sonra yetkililer tarafından ilgilenmek üzere alındı, Aurea ise parmaklıklar ardında kalmaya devam etti. Daha sonra duruşmaya çıkan Aurea'nın, kiralık katil Alex'in ifadesi ile, planı kız kardeşi ve onun eski erkek arkadaşı ile birlikte yaptığı ortaya çıktı. 

Anlaşılana göre üçlü, kiralık katili birlikte tutmuş, Adam'ın ölümünü birlikte planlamış, hatta bir saldırı gibi görülmesi için de Alex'e Aurea'yı da iterek yere düşürmesini tembihlemişlerdi. Fakat Adam'ın parası almayı başaramamışlardı. Yıllar süren bu olayların sonucu, üçlü ömür boyu hapse mahkum edildi. Aurea ise hala masum olduğunu savunuyor. 

Fotoğraf: Aurea'nın kız kardeşi Marcia

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adekaj

Şeyma kaçırdın fırsatı

dremor

işe bak kız kocasını öldürmek için katil tutuyor koca da katili karımı öldürmesin diye kalkan oluyor halbuki katili aslında karısı hayat böyle işte siz birilerini seversiniz ama halbuki karşı taraf sizi öldürtmek bile istiyor olabilir

eexorciist

keske korumasini yanından ayirmasaydi

rumeysayilmaz

Aman aman nerelere geldik.

Görüş Bildir