Görüş Bildir

etiket Muharrem İnce: 'CHP Oylarımı Bölmezse Gelecek Seçimde İktidarım'

Haberler
> Muharrem İnce: 'CHP Oylarımı Bölmezse Gelecek Seçimde İktidarım'

Memleket Hareketi'nin kurucusu Muharrem İnce, CHP'nin oylarını böleceği eleştirilerine yanıt verdi. İnce ayrıca, 'CHP oylarımı bölmezse gelecek seçimde iktidarım' ifadesini kullandı.

Memleket Hareketi'nin kurucusu Muharrem İnce, kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili olarak Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'e açıklamalarda bulundu.

Özkök'ün 'Seçim gecesi üç-beş saati yönetemeyen bir siyasetçi bir partiyi 360 gün nasıl yönetecek' şeklindeki ifadesini hatırlatan İnce, 'Seçim gecesi için bana haksızlık ediliyor' ifadesini kullandı.

"O gece partide seçimi izleyen komiteden bana bilgi gelmedi"

"O gece partide seçimi izleyen komiteden bana bilgi gelmedi"

İnce, 'Biz o gece parti yönetimi ile anlaştık ve ben sonuçları bir otelde izledim' şeklindeki açıklamasını yineleyerek şunları söyledi:

'Tamam İsmail Küçükkaya ’ya attığım mesaj hata oldu. Ama partide seçimi izleyen komiteden bana bilgi gelmedi. Bu arada beş partili arkadaşımızdan seçimin ikinci tura kaldığı açıklaması yapıldı. Biz seçimin ikinci tura kaldığına inanıyorduk. 'Seçim sonucunun böyle tartışmalı olduğu bir anda ben çıkıp konuşsam bu ülkede iç savaş çıkardı.'

"İYİ Parti ile birlikte ittifak yapıyorsa, benimle de yapacaklar"

"İYİ Parti ile birlikte ittifak yapıyorsa, benimle de yapacaklar"

CHP'nin oylarını böldüğü ve Cumhur İttifakı'na hizmet ettiği eleştirilerine de yanıt veren İnce, 'Hayır bölmüyorum. Nasıl İYİ Parti ile birlikte ittifak yapıyorsa, benimle de yapacaklar' ifadesini kullandı.

Özkök'ün aktardığına göre İnce, telefonu kapatırken gülerek 'CHP oylarımı bölmezse gelecek seçimde iktidarım' dedi. İnce, Özkök'ün 'Bunu yazabilir miyim?' sorusuna da, 'Tabii yazabilirsin' yanıtını verdi.

Öte yandan Özkök, İnce için 'Allah için Muharrem İnce’nin rahmetli Süleyman Demirel’e benzeyen bir tarafı var. Alınmıyor, kızmıyor, küsmüyor... Türk siyasetinde artık unutmaya başladığımız güzel bir meziyet bu' görüşünü dile getirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
440
232
120
59
17
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

bu millet sana bir kere güvendi muharrem. bir daha güvenmez.

Söyledim gitti

Diğer partilerde benim oylarımı bölmezse bende bağımsız aday olarak iktidarım :D

Chad Thundercock

Bak tam şu an iktidarsın bak geldi mi