Görüş Bildir
Haberler
Muharrem İnce Bugün İstifa Ediyor: 'CHP Artık Tabeladan İbarettir, Yeni Bir Yola Çıkıyorum'

Muharrem İnce Bugün İstifa Ediyor: 'CHP Artık Tabeladan İbarettir, Yeni Bir Yola Çıkıyorum'

Düzenlediği basın toplantısıyla hem iktidarı hem muhalefeti eleştiren Muharrem İnce, bugün e-Devlet üzerinden CHP'den istifa edeceğini açıkladı. 'CHP artık bir tabeladan ibarettir' diyen İnce, 'Bu iktidardan da muhalefetten de ülkeye hayır gelmez' ifadelerini kullandı. 

Yeni bir yola çıktıklarını ve hedeflerinin 'yüzde 50+1 olduğunu' belirten İnce ittifak sorusu ile ilgili olarak ise 'İkinci tura Erdoğan karşısında sen kalırsan seni de destekleyeceğiz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bir süre önce ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni  başlatarak ayrılık sinyalleri veren Muharrem İnce'nin açıklamaları şöyle:

Hanehalkı borcu 2.5 yılda yüzde 38 artmış. Onun için istifa etmelisin sayın Erdoğan. Bugün yumurta 1 lira, onun için istifa etmelisin. Elektrik 2.5 yılda yüzde 70 pahalılanmış. Ayçiçek yağı 11.9 TL. Yüzde 125 artmış. Kamu görevlilerine 3600 ek göstergeyi verecektin ne oldu? Cemevlerine hukuki statü ne oldu? Görevinin yarısı bitti, hiçbir sözünü tutamadın. Türkiye'nin kaderi bu olamaz. Büyük sorunlar köhnemiş yöntemlerle çözülemez. Biz Türkiye'ye bir seçenek olacağız. Özgür bir Türkiye yaratacağız.

CHP'ye sert sözler

CHP'ye sert sözler

İktidara bunu söyledik. Gelelim muhalefete. Parti içi demokrasiyi yok edip ülkeye demokrasi vaat edersen kimse sana inanmaz. Atatürk isminin silindiği AKP iktidarında Atatürk diyemeyen CHP yöneticilerinin de olması içimizi kan ağlatmaktadır. Potansiyeline güvenmeyip dostlarına bel bağlayan tek ana muhalefet CHP'dir. Hem erken seçim deyip hem de yüreklice istifa et diyemiyorsan o koltukta niye oturuyorsun? Birbirlerini de koruyorlar. İkisi de birbirinden beter. Biri merkezde iktidar, biri belediyelerde iktidar. Biri muhalefet falan değil, o da iktidar. Mutlu bir azınlık var ülkede. Bu ülkeye hayır gelmez. Biz bu düzeni değiştireceğiz.

'CHP ideolojik savrulmalar yaşıyor'

Atatürk'ün kurduğu CHP kendi ilkelerinden uzaklaşmıştır. İdeolojik savrulmalar yaşamaktadır. Yöneticiler ile seçmen arasında derin bir uçurum oluşmuştur. Cefasını çekenler başka sefasını sürenler başka. CHP artık bir tabeladan ibaret. Bugün bir yol ayrımında olduğumu biliyorum. 42 yılın sonunda kafamda siyah saç kalmadı. 42 yıl içinde her kademede görev yaptım. Hala Atatürkçüyüm. Hala kurucu değerlere sımsıkı bağlıyım. Kimlerle yolumu ayırıyorum? ABD'den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum. Mustafa Kemal deyip, Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. Ben askeri değilim, yoldaşıyım diyenlerle yollarımı ayırıyorum. Sen kimsin de yoldaşısın? İsmet Paşa yoldaşıdır, sen askerisin.

"Muhalefeti bölme yok"

"Muhalefeti bölme yok"

Muhalefeti bölme yok. Bölme parlamenter sistemde. Bu sistemde bölme olmaz. İnsanları korkutarak tutmaya çalışıyor. Bölmek için Cumhur İttifakı'nın yanına gitmek lazım. Allah kahretsin başka verecek yer yok, onun için CHP'ye oy veriyorum diyenlere bir seçenek sunuyoruz biz. 

'Biraz sonra e-Devlet'ten istifa edeceğim'

Çok kısa sürede, sizlerle bir sonraki toplantımızı genel merkezimizde, parti meclisi toplantı salonumuzda yapacağız. Sosyal medyadan tutun, patent işlemlerine kadar her şey tamamdır. Onu bize yakışır bir şekilde açıklamamız lazım. CHP'den bugün istifa edeceğim. Biraz sonra e-Devlet'ten istifa edeceğim. 42 yıllık bir emek var, gerekçesini de hafta içinde yazılı olarak göndereceğim. İstifa eden 3 milletvekili arkadaşımız Memleket Hareketi'ne katılmışlardır. Partinin adını kurmadan, İYİ Parti'den sonra gruptaki en çok milletvekili olan siyasi parti biz olacağız, bu başlangıç.

"İkinci tura Erdoğan karşısında kim kalırsa onu destekleriz"

"İkinci tura Erdoğan karşısında kim kalırsa onu destekleriz"

Bir tek adayla yarışmak katılımı düşürür. 14 parti bir araya geldi, sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday gösterdi, seçimlere katılım yüzde 74 oldu. Muharrem İnce CHP, Meral Akşener İYİ Parti, Demirtaş HDP adayı, birden çok aday olduğunda katılım yüzde 84 oldu. Birinci turda herkes adayını çıkarmalıdır. Eğer CHP'nin adayı, Erdoğan karşısındaki herhangi bir aday en yüksek oyu alırsa onu destekleriz. Ne var bunda? İkinci tura Erdoğan karşısında sen kalırsan seni de destekleyeceğiz. Siyasete dostlarımızla iktidar olacağız diye başlanmaz. Tek başıma 50+1'i alacağım diye başlanır. Seçime doğru bakarsın ki olmuyor, o zaman ittifakı kurarsın. Biz Cumhur İttifakı'nı asla desteklemeyeceğiz, gerisini zaman gösterir.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
110
94
50
26
19
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
neden-ulan-neden

chp nin en büyük düşmanı kendisi mi anlamadım ? niye oyları bölüyorsun kardeşim bırak kurma parti falan en güçlü aday chp işte ne bu şimdi ?

Can Arat

CHP eleştirileri o kadar haklı ki. Ne yazık ki durum tam olarak budur. İnce bence geç bile kaldı ama büyük değişimler, büyük kararlar kolay alınmıyor elbette... Devamını Gör

Caps

Adamın CHP eleştirileri haksız değil. CHP'de ulusalcı diye tabir edilen insanların uzaklaştırılması elbet bunlara sebep olacaktı. CHP'nin şimdiki gidişatınd... Devamını Gör