Görüş Bildir
Haberler
Hastanede Rüşvet İddiası! WhatsApp Konuşmaları Müdürü Yaktı

Hastanede Rüşvet İddiası! WhatsApp Konuşmaları Müdürü Yaktı

Batuhan
08.02.2021 - 13:39

Edirne’nin Meriç ilçesindeki devlet hastanesinde hizmetli memur olarak görev yapan Halil Bozkır’dan WhatsApp mesajıyla 10 bin TL rüşvet, viski ve vişne suyu istediği iddia edilen hastane müdürü Hasan Dedeler görevden alındı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Edirne’nin Meriç ilçesindeki devlet hastanesi rüşvet iddiasıyla çalkalandı. Hizmetli memur Halil Bozkır, mazeretsiz işe gelmediği iddiasıyla hakkında tutulan tutanakların iptali için kendisinden 10 bin TL istendiğini iddia etti.

Görevden alındı

Görevden alındı

Hürriyet’ten Salim Uzun'a konuşan Edirne İl Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım, “Savcılığa intikal eden bir konunun detayları hakkında bilgi veremem ancak biz söz konusu personeli görevden aldık. İddiaların araştırılmasına yönelik süreç devam ediyor” dedi.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

Halil Bozkır, hastane müdürü Hasan Dedeler’in WhatsApp mesajıyla kendisinden 10 bin TL rüşvet istediğini iddia ederek Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Edirne Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yaptı. Şikâyet dilekçesinde; rüşvet talebinin kent merkezine tayin edilmesi için yaptığı başvuru ile başladığını ileri süren Bozkır; Dedeler’den 5 günlük idari izin talep ettiğini, bu izinlerin onaylandığını fakat izinli olduğu günlerde hakkında tutanak tutulduğunu söyledi. Tutanakların iptal edilmesi karşılığında da kendisinden para istendiğini belirten Bozkır, şu iddiaları gündeme taşımıştı:

“İdari izinli olduğum halde hakkımda tutanak tutuldu. Aynı gün hastane müdürü bana WhatsApp mesajında ‘Halil tutanak tutturmuş hakkında Armağan Hoca (Başhekim). Sana soruşturma açılacak. Mesajı gördüğün zaman bana hemen dönüş yap’ yazdı. Ben de kendisinden idari izin aldığımı hatırlattım. Bunun üzerine yine mesajla ‘İzin vermiştim ama Armağan Hoca tutturmuş. Benim de haberim yoktu” yazdı. Ben kendisine ‘Armağan Hoca’yı arasam mı’ diye yanıt verdim. O da bana ‘Aramana gerek yok. Hoca ile konuşuyorum şu an senin işini nasıl çözeriz diye’ cevabı verdi.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
8
2
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
bbwear

10 bin getir bide küçük viski( JB ama ötekiler öskürtüyor) arabada ayaküstü laklaklarız (geçen günden 150 gram tuzlu fıstık kaldıydı ceketin dış cebinde)en s... Devamını Gör

Bluessy

Anasını seveyim bu adam hastane müdürü şiödi he mi? Allahtan gram akıl yok da böyle bir şeyin ortaya çıkabileceğini düşünerek bi köşeye çekip istememiş viski... Devamını Gör