Görüş Bildir

Müdahalelerin Etkisi Kısa Sürdü: Merkez Bankası'nın Faiz Kararı Öncesi Dolar Kurunda 14,72 ile Yeni Rekor

Anasayfa > Gündem

Merkez Bankası'nın 2.5 milyar dolarlık müdahalesinin etkisi yalnızca iki gün sürdü. Dolar kuru, Merkez'in yarın açıklayacağı faiz kararı öncesinde yeni zirvesini görerek, 14,72 TL'ye yükseldi. Avro da bugün 16,51 ile rekor sonrası en yüksek seviyeyi gördü.

Yeni haftaya rekorla başladıktan sonra Merkez Bankası’nın 2.5 milyar dolarlık dördüncü müdahalesiyle 14 seviyesinin altına geri çekilen dolar kuru tarihi zirvesini yenileyerek 14,72'yi gördü. Merkez'in müdahalesinin etkisi yalnızca iki gün sürdü.

Birgün'ün haberine göre güne 14,40'lı seviyelerinde başlamasının ardından yeniden tarihi rekorunu gören dolar kuru şu an itibariyle 14,60'dan işlem görüyor.

Avro ise sabahın ilk saatlerinde 16,20'li seviyelerden güne başlamasının ardından 16,51 TL seviyelerine yükselerek tarihi rekorunu gördü.

Dolar/TL kasım ayında yüzde 40’a yakın yükseliş kaydettikten sonra aralık başından bu yana da yüzde 8 civarında yükseldi. Türk lirası dolar karşısında sene başından bu yana yüzde 95 değer kaybederken en son 2001 yılında yıllık bazda bu kadar büyük bir değer kaybı yaşanmıştı. Dolar kuru pazartesi tarihi seviyesini görerek 14,61'e yükselmişti.

Dolar, Euro ve gram altında son durum 📌

Dolar, Euro ve gram altında son durum 📌
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
13
8
7
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ziya Akbaş

Müdahale yok, hırsızlık var...

oishii

hiç utanmıyosunuz hala özür dilemek hatanızı kabul etmek gibi bir şey yapmıyorsunuz, vicdanınız da yok insanlığınız da. yazıklar olsun ya

Develop ER

Halen dolarmı salıyorlar piyasaya ? 1 kaza 2 hata 3 tercih derler ama.. 4-5 .. demekki bu işi anlayamadıkları gibi bir de aynı hatalardan derste çıkartamıy... Devamını Gör