Görüş Bildir
Haberler
Müdahalelerin Etkisi Kısa Sürdü: Merkez Bankası'nın Faiz Kararı Öncesi Dolar Kurunda 14,72 ile Yeni Rekor

Müdahalelerin Etkisi Kısa Sürdü: Merkez Bankası'nın Faiz Kararı Öncesi Dolar Kurunda 14,72 ile Yeni Rekor

Merkez Bankası'nın 2.5 milyar dolarlık müdahalesinin etkisi yalnızca iki gün sürdü. Dolar kuru, Merkez'in yarın açıklayacağı faiz kararı öncesinde yeni zirvesini görerek, 14,72 TL'ye yükseldi. Avro da bugün 16,51 ile rekor sonrası en yüksek seviyeyi gördü.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yeni haftaya rekorla başladıktan sonra Merkez Bankası’nın 2.5 milyar dolarlık dördüncü müdahalesiyle 14 seviyesinin altına geri çekilen dolar kuru tarihi zirvesini yenileyerek 14,72'yi gördü. Merkez'in müdahalesinin etkisi yalnızca iki gün sürdü.

Birgün'ün haberine göre güne 14,40'lı seviyelerinde başlamasının ardından yeniden tarihi rekorunu gören dolar kuru şu an itibariyle 14,60'dan işlem görüyor.

Avro ise sabahın ilk saatlerinde 16,20'li seviyelerden güne başlamasının ardından 16,51 TL seviyelerine yükselerek tarihi rekorunu gördü.

Dolar/TL kasım ayında yüzde 40’a yakın yükseliş kaydettikten sonra aralık başından bu yana da yüzde 8 civarında yükseldi. Türk lirası dolar karşısında sene başından bu yana yüzde 95 değer kaybederken en son 2001 yılında yıllık bazda bu kadar büyük bir değer kaybı yaşanmıştı. Dolar kuru pazartesi tarihi seviyesini görerek 14,61'e yükselmişti.

Dolar, Euro ve gram altında son durum 📌

Dolar, Euro ve gram altında son durum 📌
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
13
8
7
3
2
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ziya Akbaş

Müdahale yok, hırsızlık var...

Develop ER

Halen dolarmı salıyorlar piyasaya ? 1 kaza 2 hata 3 tercih derler ama.. 4-5 .. demekki bu işi anlayamadıkları gibi bir de aynı hatalardan derste çıkartamıy... Devamını Gör

Halil Değerli

Ya gerçekten aptallar... .... Ya da çok iyi aptal rolü yapıyorlar... .... 🤪😡😠