Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mizah Anlayışına Göre Senin Ruhun Hangi Ülkenin Pasaportuna Sahip?

71PAYLAŞIM

Hepimizin biyolojik olarak bir pasaportu var. Peki senin ruhuna bir pasaport verseydik ve bunu mizah anlayışına göre ayarlasaydık hangi ülkeye ait olurdu?

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenelim.

Kadın
Erkek

2. Peki yaşın?

3. Komedyenleri seçelim o zaman. En sevdiğin Türk komedyen hangisi?

Cem Yılmaz
Ata Demirer
Yılmaz Erdoğan
Tolga Çevik
Şahan Gökbakar
Şafak Sezer

4. Eskilere dönelim biraz. Eski jenerasyonda en komik bulduğun isim kim?

Kemal Sunal
Şener Şen
Ayşen Gruda
Adile Naşit
Zeki Alasya
Metin Akpınar

5. Dünyaya açılma vakti! Yabancı komedyenlerden hangisini daha çok beğeniyorsun?

Jim Carrey
Ben Stiller
Eddie Murphy
Melissa McCarthy
Chris Tucker
Will Ferrell

6. Aç aç gülünmez, karnını doyurmak için birini seç!

7. 2018 yılının en başarılı komedi filmi sence hangisi?

Arif V 216
Ölümlü Dünya
Deliha 2
Kafalar Karışık
Göktaşı
Gürbüz: Hadi Allah'a Emanet

Büyük Britanya!

Herkes seni kibirli, soğuk ve duygusuz birisi olarak tanısa da son derece ince zevklere sahipsin. Yaptığın espriler tamamen bir zeka ürünü ve elbette herkesin anlamasını bekleyemeyiz. Anlayanlara da kahkahalarını durdurmak için süre tanımalısın. Herkes seni içine kapalı olmakla ve duygularını fazla yansıtmamakla eleştirebilir, ama bu seni kötü yapmaz. Çünkü laubali olmakla iyi bir mizaha sahip olmak arasındaki çizgiyi çok iyi biliyor, sınırları aşmıyorsun. Sen bu işi gerçekten biliyor olmalısın!

Amerika Birleşik Devletleri!

Dostum, senin espri anlayışının farklı çünkü yaşantın farklı. Sen esprilerini abartmıyorsun, çevrene göre birçok konuyu aşmış durumdasın ve buna göre yaşıyorsun. Bir uzay esprisi herkes için garip olabilir mesela, ama senin için değil. Çünkü siz sık sık gidiyorsunuz zaten... Arkadaşlarınızla büyük bir samimiyetiniz var ve sokakta söylense kavgaya sebep olacak şakalar sizin aranızda normal. Çünkü samimiyetinizden hiçbir şüpheniz yok. 

Not: Sen yine de zincirleme esprileri fazla uzatma, yorulursun...

Fransa!

Herkes mizah yapmakla meşgulken sen içinde yaşıyorsun. Senin için günlük yaşamın bir parçası ve mizaha konu olmayacak hiçbir şey yok. Ölümden doğal afetlere kadar her şey senin için espriye dönüştürülebilir. Bu konuları hafife almandan kaynaklanmıyor. Sadece bunları hayatın değişmez bir parçası olarak görüyorsun ve üstüne konuşmakta herhangi bir mahsur görmüyorsun. Ayrıca mizah senin için protest kültürün bir parçası. Siyaset, din ve spor başta olmak üzere birçok konuda espri yapabilirsin.

İtalya!

Mizahta seçicilik, sofistike arayışı, romantizm ve elitlik. Hepsi sende o derece var ki... Mimiklerin anlamları, el hareketleri, konuşma hızı dahil her şeyin senin mizah anlayışını etkiliyor. Daha ağırbaşlı hareket ediyorsun, bunu da mizahına yansıtıyorsun. Komedi denilince önceliğin romantik-komedi filmleri olabilir, çünkü onları çok iyi yapıyorsun.

Çin Halk Cumhuriyeti!

Sen espri konusunda fazla çaba harcamıyorsun. Sana göre en basit, en sıradan espriler son derece güzeller çünkü hayatın en içerisinde olanlar onlar. Ayrıca insanların onları komik bulmamasının tek nedeni fazla biliniyor ve çok kullanılıyor olmaları. Oysa gayet komik buluyorsun. Hatta yapıldıklarında dakikalarca kahkaha atıyorsun. Bu esprilerin fazla düşünülmesine, üzerine çalışılmasına da gerek yok zaten. Anlık olarak yapabiliyorsun ve üzerine düşünülmesine hiç gerek yok. Bir diğer güzel yanı da karşındaki kişinin anlamak için fazla çaba harcamaması. Ortalama herkes bu esprileri anlayabilir ve kolayca daha fazla insana dokunmuş olabilirsin.

Danimarka!

Mizah elbette güzel bir şey ama insanları eğlendirmek için yapılıyor. Sen bu işi biraz iç karartıcı yaptığını düşünmüyor musun? Resmen kara mizah konusunda senin üstüne yok. Ölüm, hastalık, sarhoşluk ve daha birçok şey hakkında yaptığın espriler insanı bir yandan güldürse de diğer yandan derin üzüntülere ve düşüncelere gönderiyor. Tabi bu senin için bir sorun mu? Asla! Senin için her şey yolunda ve hepsinden çok eğleniyorsun. Çünkü acıları kabullenmiş ve bunların değiştirilemeyeceğine inanmışsın. Bu yüzden kafan çok rahat. Tek amacın, bunu mizaha dökerek biraz daha eğlenceli bir hale getirmek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yazarvedoktorolmayolunda

Amerika Birleşik Devletleri! seviyorum amerikayı hayallerimin ülkesi bayılıyorum

baharltlp

Amerika Birleşik Devletleri! Amerika Birleşik Devletleri! Dostum, senin espri anlayışının farklı çünkü yaşantın farklı. Sen esprilerini abartmıyorsun, çevrene göre birçok konuyu aşmış durumdasın ve buna göre yaşıyorsun. Bir uzay esprisi herkes için garip olabilir mesela, ama senin için değil. Çünkü siz sık sık gidiyorsunuz zaten... Arkadaşlarınızla büyük bir samimiyetiniz var ve sokakta söylense kavgaya sebep olacak şakalar sizin aranızda normal. Çünkü samimiyetinizden hiçbir şüpheniz yok. Not: Sen yine de zincirleme esprileri fazla uzatma, yorulursun...

almina-kaya1

Büyük Britanya! Herkes seni kibirli, soğuk ve duygusuz birisi olarak tanısa da son derece ince zevklere sahipsin. Yaptığın espriler tamamen bir zeka ürünü ve elbette herkesin anlamasını bekleyemeyiz. Anlayanlara da kahkahalarını durdurmak için süre tanımalısın. Herkes seni içine kapalı olmakla ve duygularını fazla yansıtmamakla eleştirebilir, ama bu seni kötü yapmaz. Çünkü laubali olmakla iyi bir mizaha sahip olmak arasındaki çizgiyi çok iyi biliyor, sınırları aşmıyorsun. Sen bu işi gerçekten biliyor olmalısın!

heisenberg_nm

Seçtiğiniz yemeğe göre sonuç çıkıyor, diğer cevapların önemi yok 😉

creoth_jaeger

Büyük Britanya!

Görüş Bildir