Görüş Bildir

Milli Eğitim Müdürlüğü Açıklama Yaptı: Finike'de İmamın Eşi Çarşafla Derse Giriyor

Haberler
> Milli Eğitim Müdürlüğü Açıklama Yaptı: Finike'de İmamın Eşi Çarşafla Derse Giriyor

Finike’de 4 köy okulunun ikisinde köy imamı ikisinde ise eşleri ders vermeye başladı. Köy okullarından birinde eğitim veren imamın eşinin derslere çarşafla ve yüzü tamamen kapalı şekilde girdiği ortaya çıktı.

Birgün'den Mustafa Kömüş'ün haberine göreAntalya Finike’de yüz yüze eğitimin başlamasının ardından 4 köy okulunun ikisinde köy imamı ikisinde ise eşleri ders vermeye başladı. İnternet olmamasına rağmen bu köy okulları EBA Destek Noktası olarak gösterildi.

İlahiyat mezunu

İlahiyat mezunu

Köy okullarından birinde eğitim veren imamın eşinin derslere çarşafla ve yüzü tamamen kapalı şekilde girdiği ortaya çıktı. Öte yandan imam eşinin pedagojik formasyonu olmadığı ve ilahiyat mezunu olduğu öğrenildi.

Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama

Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama

Konuya ilişkin Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden şu bilgiler verildi: “İlçe milli eğitim müdürümüzün iyi niyetli kullandığı bir tasarruf var. Branş öğretmenleri, derse girecek öğretmenler de görevlendirildi bu mahallelerde. Öğretmenler gittiler bir iki gün çalıştalar. Daha sonra gidemeyiz uzak dediler ve görevden ayrıldılar. Görevlendirilen imam eşi ilahiyat fakültesi mezunu. Formasyon aldığında atanacak bir kişi. Özellikle imam eşi görevlendirilmiş diye bir şey yok. Bir ya da iki kişi görevlendirildiği halde istifa etti. Kimse bulunamayınca imamın eşi ilahiyat mezunu, üniversite mezunu denilerek görevlendirildi.”

"Çarşafla derse girmesine ilişkin bilgimiz yok"

"Çarşafla derse girmesine ilişkin bilgimiz yok"

İnternet olmamasına rağmen EBA Destek Noktası açılmasına ilişkin ise “Bu açılan yerlere biz daha sonra halk eğitim kursları açacağız. Taleplere göre. Buralar yıkıktı, harabelikti. Tamir ettirdik. Öğretmen arkadaşları, İŞKUR personelini görevlendirdik” dendi.

İmamın eşinin çarşafla derse girmesine ilişkin ise bilgilerinin olmadığını ve böyle bir şey doğruysa gerekenin yapılacağı aktarıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
182
76
26
21
7
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Barney

ne güzel şey lan denetimsizlik. imama bak kafasına göre atama yapabiliyor, atanamayan binlerce öğretmen varken. formasyona falan da zaten gerek yok boşverin.... Devamını Gör

"Her öğretmenlik eğitimi alan öğretmen olacak diye bir şey yok. Biz nasılsa imamları öğretmen olarak atıyoruz, eğitim fakülteliler b.k yesin"

Melih Ugur Oktar

Soruşturma açacağına sadece açıklama yapan Finike Milli Eğitim Müdürlüğü tebrikler!