Mikrop Öldürücü Etkisiyle Ünlenmiş Limon Yağının Şifa Dolu 15 Faydası

189PAYLAŞIM

Limonun kendisi hatta kabuğu mucize etkiler yaratabilirken yağı da tam bir şifa kaynağı. 

Not: Herhangi bir alerjik reaksiyon veya sağlık sorununa karşı uzman kontrolünde kullanmanız önerilir.

1. Bulantıyı hafifletir.

Özellikle hamileyseniz ve sabah rahatsızlığınız varsa, limon esansiyel yağı doğal ve etkili bir ilaç görevi görebilir. (K)

2. Sindirimi düzenler.

Limon esansiyel yağı, gastrit ve kabızlık gibi konular da dahil olmak üzere sindirim problemlerini yatıştırmaya yardımcı olabilir. (K, K)

3. Cildi besler.

Limon esansiyel yağı zarar görmüş cildi besleyerek sivilceleri azaltır ve nemlendirir. Bu, limon yağının güçlü antioksidan aktivitesi ve yaşlanma karşıtı etkilerinden kaynaklanmaktadır. (K)

4. Kilo vermeye yardımcı.

Limon esansiyel yağının vücut yağının parçalanmasında etkili olabileceğini biliyor muydunuz? Limon, metabolizmanızı destekleyen ve lenf bezlerinin temizlemesine yardımcı olan d-limonen içerir.

5. Vücudu arındırmaya yardımcı olur.

Limon yağının vücut üzerinde temizleyici ve koruyucu etkisi vardır. Vücudun zararlı patojenlere karşı korunmasına yardımcı olur ve kan ve karaciğer yoluyla detoksifikasyonunu teşvik eder. Limon yağı ayrıca vücudun kendisini  atık ve toksinlerden temizlemesine yardımcı olan lenfatik drenajı da uyarır. (K, K)

6. Ağız sağlığını koruyabilir.

Limon esansiyel yağının antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olması, oral pamukçuk ve ağız kokusu dahil olmak üzere birçok oral rahatsızlığa doğal çare olabilir. Ayrıca dişlerinizi doğal olarak beyazlatmak ve diş çürümelerini önlemek için de kullanılabilir. (K)

7. Öksürüğü giderir ve lenfatik drenajı uyarır

Limon yağı antibakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir, bu yüzden bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve solunum koşullarıyla savaşmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda alerjiler için en önemli yağlardan biri olarak da işlev görebilir. (K)

8. Antimikrobiyal ajan olarak çalışır.

Araştırmalar limon esansiyel yağının, içeriğinde bulunan iki baskın bileşik olan limonen ve b-pinen nedeniyle doğal bir antimikrobiyal madde olarak çalıştığını göstermektedir. Bu, limon yağının temizlik ve gıda korumasında güçlü bir araç olmasını sağlar. (K)

9. Anti-tümör

Bazı çalışmalar limon esansiyel yağının önemli bir bileşeni olan limonenin anti-tümör ve kemoterapötik etkilere sahip olduğunu göstermektedir. (K)

10. Mis kokulu çamaşırlar.

Çamaşırlarınızın mis gibi kokması için durulamadan öce çamaşırlarınızın üzerine biraz limon yağı damlatabilirsiniz.

11. Ahşap ve gümüş cilası:

Limon yağı ile ıslatılmış bir bez (yaklaşık 10 damla yağ ile) kararmış gümüş ve mücevherlerinizi parlatmaya yardımcı olacaktır. Limon yağı aynı zamanda ahşabı temizlemek için de kullanılabilir.

12. Ellerinizin temizliğinde kullanabilirsiniz.

Sıvı sabununuza birkaç damla limon yağı ekleyerek mikrop öldürücü özelliğini daha da arttırabilirsiniz.

13. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olabilir.

Metabolizmanızı desteklemek ve kilo vermenizde yardımcı olması için günde 2-3 kez bir bardak suya 2 damla limon yağı ekleyin.

14. Mukus ve balgam temizleyici özellik.

Mukusun ve tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olmak için limon yağını koklayabilirsiniz veya 2-3 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ile bir araya getirip lokal olarak göğsünüze ve burnunuza uygulayabilirsiniz. Herhangi bir alerjik duruma karşı öncelikle doktora danışmanız önerilir.

15. Ruh halini iyileştirebilir.

Evde veya iş yerinde yaklaşık 5 damla limon esansiyel yağını koku taşlarına damlatarak ruh halinizi iyileştirebilir ve depresyonla daha güçlü savaşabilirsiniz.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir