Görüş Bildir

Microsoft'tan 10 Bin Dolar Ödüllü Oyun Yarışması

Haberler
> Microsoft'tan 10 Bin Dolar Ödüllü Oyun Yarışması

Microsoft , oyun geliştirme ve yazılım alanında yaratıcı fikirleri desteklemek ve kaliteli girişimleri hayata geçirmeye yardımcı olmak adına yeni bir yarışma başlatıyor. Windows Game Developer Yarışması kapsamında oyun geliştiriciler Windows Phone Mağazası için oyun tasarlayarak 10 bin dolara varan ödüllerin sahibi olma fırsatına sahip.

Türk oyun sektörünü kalkındırması beklenen Windows Game Developer’ın tek bir koşulu var; Windows Mağaza’daki Windows ya da Windows Phone platformu için oyun geliştirmek. Geliştiriciler Android, iOS , Amazon Kindle, BlackBerry gibi alternatif bir platformdan girerek tasarladıkları oyunlarını ya da daha önce yayınlanmış oyunlarını 20 Mart’a kadar gönderebilecek. Microsoft, yarışmacıların başvurularını sunum kalitesi , yaratıcılık ve teknik mükemmellik kriterleri ile değerlendirecek.

Birincinin 10.000 dolar , ikincinin 5.000 dolar, üçüncünün 3.000 dolar ödül kazanacağı yarışmada 10 kişi ise onur ödülü olarak biner doların sahibi olmaya hak kazanacak. Kazananların Mayıs başında duyurulacağı yarışmayla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  • Log
Kaynak: http://www.log.com.tr/microsofttan-10...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?