MHP, Ümit Özdağ'ı İhraç İçin Disipline Sevk Etti

 > -
Abone ol

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ'ın, tüzüğün bazı maddelerini ihlal gerekçesiyle tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak disipline sevk edildiği bildirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından parti içi muhalefet ve kongre tartışmaları şimdilik rafa kalktı, tartışmaların “ateşi” söndü. Ancak Genel Merkez, muhalefet kanadında yer alan bu isimlerin açıklamalarını mercek altına almaya devam ediyor.

Bir süre önce Genel Başkan adaylarından Meral Akşener Merkez Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edilmişti

Şimdi Genel Başkan adayları arasında yer alan Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ'ın da ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiği öğrenildi.

Disipline sevk kararı, MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk'ün yaptığı açıklamayla duyuruldu

Kararın açıklanmasından önce Al Jazeera’ye konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, belli çevrelerin MHP’nin görüş ve düşüncelerine karşı faaliyetler içine girdiğini, bunu parti içinde yapanlardan birinin ise Ümit Özdağ olduğunu söylemişti.

Semih Yalçın: "Parti disiplininin dışına çıkıyor"

Yalçın şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ümit Özdağ’ın parti politikalarının tersine gerek Halk TV’de gerek televizyon ve gazetelerde farklı görüşler beyan ederek parti disiplininin dışına çıkması da dikkatlerimizden kaçmıyor. Muhtemelen bu davranışlarından dolayı kendisi de disipline sevk edilecektir. Kuvvetle ihtimal sevk edilme ihtimali mevcuttur.”

Özdağ 'değerlendirme yapmayacağım' demişti

Bu açıklamanın ardından Ümit Özdağ, kendisine ulaşan Al Jazeera'ye, "Şimdilik bir değerlendirme yapmayacağım” demekle yetinmişti.

Özdağ, disipline sevk edilen ilk aday değil

MHP’de kongre tartışmalarıyla başlayan muhalefet sürecinde disipline sevk edilen ilk Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ değil. Bir süre önce iddialı adaylardan Meral Akşener disiplin süreci sonunda partiden ihraç edilmişti. Akşener, bu kararı yargıya taşıdı.

MHP'den İhraç Edilen Merak Akşener: 'Yok Hükmünde' - onedio.com
MHP'den İhraç Edilen Merak Akşener: 'Yok Hükmünde' - onedio.com

Bir diğer Genel Başkan Adayı Sinan Oğan ise daha önce partiden ihraç edilmiş ancak yargı kararıyla geri dönmüştü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir