Görüş Bildir
Haberler
Metaverse Nedir, Nasıl Girilir? Metaverse Nasıl Kullanılır? Metaverse Arsa Ne Demek, Nasıl Alınır?

Metaverse Nedir, Nasıl Girilir? Metaverse Nasıl Kullanılır? Metaverse Arsa Ne Demek, Nasıl Alınır?

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen ve internetin bir sonraki adımı olarak nitelendirilen Metaverse evreni araştırma konusu oldu.“Meta-evren”in kısaltması olan metaverse, gerçek ve sanalın bir bilim kurgu vizyonunda birleştiği ve insanların farklı cihazlar arasında hareket etmesine ve sanal bir ortamda iletişim kurmasına izin verdiği dijital bir dünya. Facebook’un kurumsal adını Meta olarak değiştirmesi ile tüm dünyada dikkatler Metaverse denilen sanal evrene çevrildi. Bu dünyada vakit geçirenlerin odağında ise son zamanlarda meta araziler satın almak var. Peki metaverse nedir, Metaverse arsa ne demek, nasıl alınır? İşte merak edilen detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Metaverse arsa terimi son günlerde hem dünya genelinde hem de ülkemizde sık sık gündeme geliyor. Fiziksel dünyadan mekanların sanal dünyada satın alınabildiği bu evren, Metaverse nedir, nasıl girilir ve kullanılır sorusuyla araştırılıyor. Milyon dolarlara arsa satışı yapılan sanal evrenle ilgili olarak Metaverse arsa ne demek, nasıl alınır soruları da gündeme geliyor. İşte konuyla ilgili detaylar...

Metaverse Nedir?

Metaverse Nedir?

'Meta-evren'in kısaltması olan metaverse, gerçek ve sanalın bir bilim kurgu vizyonunda birleştiği ve insanların farklı cihazlar arasında hareket etmesine ve sanal bir ortamda iletişim kurmasına izin verdiği dijital bir dünya. Pratik anlamda, artırılmış ve sanal gerçeklik ürün ve hizmetlerini ifade ediyor.

Metaverse'de insanlar kendilerini temsil etmek, birbirleriyle iletişim kurmak ve sanal olarak topluluğu oluşturmak için avatarları kullanırlar. Meta veri tabanında, dijital para birimi, giysi veya video oyunları söz konusu olduğunda silahlar ve kalkanlar ve diğer birçok öğe satın almak için kullanılır. Kullanıcılar ayrıca bir sanal gerçeklik kulaklığı ve denetleyicileri kullanarak akıllarında hiçbir amaç olmadan eğlence için meta veri tabanında sanal olarak seyahat edebilirler.

Metaverse Arsa Nedir?

Metaverse Arsa Nedir?

Bu yıl milyonlarca dolar değerindeki birkaç emlak anlaşması, 'metaverse' kelimesini dilimizin ucuna getirdi. Metaverse deposu, kullanıcıların kişiselleştirilmiş avatarları kullanarak keşfedebilecekleri sanal bir dünyadır. Oyun oynamanın ötesine geçer ve ziyaretçilerin sanal olarak etkileşime girmesine ve çeşitli aktiviteleri gerçek zamanlı olarak deneyimlemelerine olanak tanır. Uzmanlar, metaverse'in şimdi 1 trilyon dolarlık benzersiz bir gelir fırsatını temsil ettiğine inanıyor.

Metaverse Nasıl Alınır?

Metaverse Nasıl Alınır?

Adım 1: Bir kripto cüzdanı oluşturun (herkes için ortaktır)

Adım 2: Seçtiğiniz platformda bir hesap açın

Meta veri deposu jetonları satın alın: Bu jetonları temin etmenin en kolay yolu, WazirX veya CoinDCX gibi kripto borsalarına gitmek ve jetonları doğrudan satın almak için para birimi yüklü cüzdanınızı kullanmaktır. En çok aranan meta veri deposu belirteçleri arasında, Decentraland meta veri deposunun yerel para birimi olan MANA; Sandbox meta veri deposunun para birimini SAND ve Axie Infinity meta veri deposunun yerel para birimi olan AXS.

Oyun içi NFT'leri/kendi sanal arazinizi satın alın: Satın almak istediğiniz oyunda bir hesap oluşturmanız ve kripto cüzdanınızı onların hesabına bağlamanız gerekir. Örneğin, sanal gayrimenkul için Decentraland'da, karakterler ve arazi parselleri için Axie Infinity'de, sanatsal yaratımlar satın almak/satmak için Sandbox'ta oturum açın .

Kolaylık sağlamak için tüm NFT'lere tek bir ortak pazarda erişmek istiyorsanız OpenSea ile bir hesap oluşturabilirsiniz.

Adım 3: Satın almak istediğiniz NFT'yi seçin ve ödemeyi yapın.

Metaverse Arsa Satın Alan Sayısı Arttı

Metaverse Arsa Satın Alan Sayısı Arttı

Bitcoin, NFT ve Metaverse derken gerçekliğin ve sanalın birbirine girdiği yepyeni bir dijital evrende hızla ilerliyoruz. Bu dünyada vakit geçirenlerin odağında ise son zamanlarda sanal oyun platformu MANA'da meta araziler satın almak var.

Michael Gord da meta araziler konusunda çevresinin pek de beklemediği bir parlama gösterdi.

Michael Gord, 2012'de “Bitcoin'in Yükselişi ve Düşüşü” başlıklı Wired makalesini okudu. Altı aylık yoğun bir araştırmadan sonra, Bitcoin'in dünyadaki en heyecan verici teknoloji olduğuna karar verdi. O zamandan beri Gord, blok zincir teknolojisinin ve kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesini hızlandırmaya odaklandı, ancak bu her zaman kolay olmadı.

Gord, Insider'a verdiği bir röportajda, “Tüm profesyonel kariyerim boyunca arkadaşlarım, ailem ve herkes deli olduğumu söyledi” diyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
6
6
5
4
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?