Görüş Bildir

Merkez Bankası'nın Yeni Başkanı Kavcıoğlu'ndan İlk Mesaj

Anasayfa > Gündem

Erdoğan'ın kararıyla Naci Ağbal'ın yerine Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) başına getirilen Şahap Kavcıoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Merkez Bankası Başkanlığı'na atanan Şahap Kavcıoğlu, ilk açıklamasında, 'Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, kanunla belirlenmiş görev ve yetkiler çerçevesinde enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edecektir.' değerlendirmesini yaptı. 

Yazılı açıklama yapan Kavcıoğlu, 'Enflasyondaki gerileme, ülke risk primlerindeki düşüş ve finansman maliyetlerindeki kalıcı iyileşme yoluyla makroekonomik istikrarı olumlu etkilerken, yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı arttırıcı sürdürülebilir büyüme için de gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacaktır. Bu bağlamda Para Politikası Kurulu toplantıları, daha önce kamuoyuna ilan edilen takvime uygun şekilde yapılacak olup uygulanacak politikalarda şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkeleri doğrultusunda tüm paydaşlar ile iletişim kanalları etkin bir şekilde kullanılacaktır' ifadesini kullandı.

Faizleri yüzde 19'a yükseltmesinin ardından Naci Ağbal dün sabaha karşı Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınmıştı. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
52
17
9
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Gollum

vıdı vıdı yapma kardeşim RTE ne derse onu yapmak için görevlendirildim de geç :)

Emre Öztürk

fazi arttırılıyor diye beğenmiyorlar. E abi faizi 0 yapmanızın önündeki engel nedir? indirin abi :D

Gollum

Mal işte bunlar. Faizin sebep değil sonuç olduğunu anlayamayacak kafalarıyla ülke ekonomisi yönetmeye çalışıyorlar. Dediğiniz gibi madem faiz enflasyona sebe... Devamını Gör

Sedat Yılmaz

O koltuğa fazla alışma bence...