Görüş Bildir
Haberler
Marvel Evreninin En Güçlü 50 Karakteri

etiket Marvel Evreninin En Güçlü 50 Karakteri

Engin Karakullukçu
19.01.2015 - 00:51 Son Güncelleme: 13.03.2017 - 15:52

Geçmişten günümüze; en iyi 50!

Kökleri 1939 yılında kurulan ''Timely Comics''e dayanan ve 1961 yılında ismini ''Marvel Comics'' olarak değiştirerek, 60'lı yıllardan itibaren altın çağını yaşayan, günümüzde de beyazperdede muazzam bir izleyici kitlesine sahip olan Marvel'ı bilmeyen yoktur. Ancak beyazperde dışında Marvel'ın gerçek yüzü olan çizgi romanları bambaşka bir evrendir. Ve işte temeli 1961 yılına dayanan Marvel çizgi roman evreninin en güçlü 50 karakteri!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

50- Champion

50- Champion

Champion Marvel evrenindeki antik de diyebileceğimiz Elder karakterlerden biridir. Müthiş bir dövüş becerisi olan Champion galaksileri ve gezegenleri tek tek dolaşarak kendine eş değer rakipler arar ve onlara meydan okur. Karşılığında ise onu yenene Power Gem(güç taşı)'i verecektir. Marvel evreninde Champion'un meydan okuyup yenemediği kimse yoktur. Dövüşürken hiçbir ekipman (kılıç, balta vs.) kullanmaz. Hatta bu sebeple onunla dövüşürken çekicini kullanan Thor dövüşten diskalifiye edilmiştir.

49- Hyperion

49- Hyperion

Hyperion (Mark Milton) Marvel evreninin en güçlü ırkı Eternals'ın son hayatta kalan üyesi. Eternals ırkından biri olması ona müthiş derecede kozmik bir güç veriyor. Süper hız, telepati, maksimum dayanıklılık gibi şeyler onu özelliklerinin sadece bir kısmı. Marvel evreninde dünyanında içinde bulunduğu galaksi Earh-616 diye geçmekte. Hyperion ise Earth-712 denen farklı bir galaksiden. Bu sebeple bizim daha aşina olduğumuz Marvel karakterleriyle bir arada pek görünmüyor. Zamanında kendi galaksisindeki bir savaş onu dünyaya sürüklemiş, tekrar geri dönüp savaşı kazanmak için Avengers'dan yardım almıştır.

48- Onslaught

48- Onslaught

Onslaught X-Men evreninde karşımıza çıkan bir karakter. Megneto'nun kötülüklerine daha fazla dayanamayan Profesör X bütün gücünü toplayarak Magneto'nun zihnini kontrol altına almaya karar verir. Ancak Megneto'nun zihnindeki saf kötülük ve hırs Profesör X'in bilinç altını etkiler ve Profesör X yıllarca içinde bastırdığı kötü tarafı daha fazla kontrol edemez. Bunun sonucu Onslaught aynı Jean Grey'in kötü tarafı olan Phoenix gibi Proseför X'i ele geçirir. Profesör X'in güçlerinin son seviyeye gelmiş ve Magneto'nun kötülüğü ile birleşmiş halini düşünün.

47- Ghost Rider

47- Ghost Rider

Yenilmez olmak isteyen iblis Mephisto'nun amacı Spirit of Vengeance (İntikam Ruhu) denen antik güce sahip olmaktır. Ancak bu gücü kendi içinde barındırırsa güç onu yok edecektir, bu sebeple kendine bu gücü taşıyabilecek ve ona sadık kalacak birini arar. Bu sırada babası kanser olan Johnny Blaze, Mephisto ile babasının hayatı karşılığında bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Mephisto Johnny'in babasını kanserden kurtaracak, karşılığında da Johnny'nin ruhu onun olacaktır. Mephisto Johnny'nin babasını kanserden kurtarır ama onun lanetler ve bir sirkte motoru ile gösteri yapan babası kaza sonucu ölür. Bunun üzerine Mephisto ruhuna sahip olduğunu Johnny'e Spirit of Vengeance gücünü verir ve Johnny Ghost Rider'a dönüşür. Ancak Ghost Rider Mephisto'ya baş kaldırır,gücünü ona ve kötülüğe karşı kullanır. Ghost Rider ölümsüzdür, müthiş derecede hızlı iyileşme gücü ve enerji seviyesi vardır. Gücünün sınırı bilinmemektedir.

46- Quasar

46- Quasar

Wendell Vaughn SHIELD adına çalışan bir ajandı. Ona verilen görev ise bilimadamlarının üzerlerinde inceleme yaptıkları Quantum Bands (Kuantum Bantları) denen kozmik enerji taşıyan şeyleri korumaktı. İş bu bantları taşıyacak bir pilot bulmaya geldiğinde gönüllü olan Vaughn, AIM tarafından saldırıya uğradığı sırada bantları kullanmak zorunda kaldı. Böylelikle sınırsız bir kozmik enerji gücüne kavuştu. Kendini ilk başlarda Marvel Boy olarak tanıtan Vaughn, daha sonrasında ise Quasar ismini aldı. Avengers üyesi olan Quasar sınırsız kozmik enerjiyi ve maddesel boşluğu kontrol edebilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

45- Hercules

Tanrıların tanrısı Zeus'un oğlu olan Hercules (Herkül) bir yarı tanrıdır ve insanüstü güçlere sahiptir. O kadar güçlüdür ki zaman zaman Thor'a ve Hulk'a kafa tutmuşluğu olmuştur. Herkül pek çok kez Avengers'a yardım etmiş, kısa sürelerde de olsa bir Avengers üyesi olmuştur.

44- Skaar

44- Skaar

Skaar, Hulk ve Shadow People of Sakaar (Sakaar'ın Gölge İnsanları) denen bir ırktan olan Caiera'nın oğlu. Özellikleri babası Hulk ile birebir aynı olan Skaar, babasına göre fiziksel olarak daha dayanıklı ve iyileşme özelliği hem babasından hem de iyileşme konusunda uzman olan Wolverine'den bile daha fazladır.

43- Franklin Richards

43- Franklin Richards

Fantastic Four (Fantastik Dörtlü) üyelerinden Reed ve Susan Richards'ın -bir diğer kimlikleriyle Mr. Fantastic(Bay Fantastik) ve Invicible Woman(Görünmez Kadın)- oğlu olan Franklin omega seviyesine ulaşmış sayılı mutanttan biri. Ayrıca gelmiş geçmiş en güçlü mutant (Evet mutant düzeyi olarak Apocalypse'den de güçlü).Gerçeği ve zamanı bükebilecek, manipüle edebilecek bir güce sahip. Ancak hiçbir zaman güçlerine %100 şekilde hakim olamıyor. Bu nedenle potansiyelinin altında kalıyor. Bazı çizgi romanlarda onun kutsal Celestials'larla aynı güçte olduğu söylenir.

42- Doctor Strange

42- Doctor Strange

Oldukça başarı ve zengin bir cerrah olan Stephen Strange, geçirdiği bir kaza sonucunda ellerinden ciddi derecede yaralanır. Cerrahlık kariyeri bu sebeple biten Strange büyük bir öfke ile bütün servetini harcar ve hayattan tamamen kopar. O sıralarda ise Ancient One denen birinin varlığını öğrenir. Ellerini düzeltmesi umuduyla onu aramaya başlar ve sonunda da bulur. Ancak Ancient One onu tedavi etmek yerine Strange'e mistisizm ve büyücülük öğretmeyi teklif eder. İlk başta bunu istemeyen Dr. Strange sonrasında ise ikna olur ve yıllarca eğitim görür. Sonunda da dünya üzerinde yaşayan en güçlü büyücü haline gelir. Bütün büyücülük özelliklerinin dışında Dr. Strange uçma, ışınlanma, zamanda ve boyutlar arasında yolculuk yapabilme gibi eşsiz güçlere de sahiptir.

41- Grandmaster

41- Grandmaster

Grandmaster evreni oluşturan Big Bang'den sonra gelişen üstün ırkların geriye kalan son üyelerinden birisidir. Antik bir canlı olan Grandmaster, evrenleri ve gezegenleri dolaşarak canlılar üzerinde oyunlar oynar. Kendi turnuvalarını düzenler ve farklı galaksilerden topladığı canlıları bu turnuvalarda birbirleriyle mücadeleye zorlar.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

40- Omega

40- Omega

Mutant olduğundan haberi olmayan Michael Pointer, Scarlet Witch'in sebep olduğu ve tüm mutantların güçlerini kapsayan bir enerji kütlesini absorve eder. Guardian olarak da bilinen Omega hemen hemen bütün güçlere sahiptir (uçabilme, süper güç, süper hız vs.). Collective formuna geçtiğinde diğer mutantların gücünü emebilir.

39- Hulk

39- Hulk

Gama ışınları üzerine çalışmalar yapan Dr. Bruce Banner bir kaza sonucu bu ışınlara maruz kalır. Gama ışınları onu öldürmesi gerekirken Banner kurtulmayı başarır, ancak artık o yalnız değildir. Banner öfkesine her hakim olamayışında yeşil bir deve dönüşür; Hulk! Hulk'un gücünün sınırı yoktur. Öfkelendikçe gücü artar. Limitsizdir. Belli bir öfkeye geldiğinde etrafına gama ışınları yaymaya başlar ve boyut olarak biraz daha büyür. Uzun süre Avengers üyesi olmuştur.

38- Sentry

38- Sentry

Captain America'yı süper askere dönüştüren serum programını tekrardan yürürlüğe sokan gizli bir departman bu serumdan daha güçlü yüz adet serum üretir, ancak bu program iptal edilir. Bunun üzerine bütün serumları tek bir serum şişesinde toplayan profesör bu şişeyi laboratuarına saklar ve evine gider. Uyuşturucu bağımlısı olan Robert Reynold, uyuşturucu ihtiyacını karşılayacak bir şeyler bulmak için girdiği laboratuarda bu serum şişesini bulur ve içer. Patlama enerjisi milyonlarca güneşe bedel olan bir güce kavuşan Robert, Sentry olarak insanlara yardım etmeye başlar. Ancak içinde bastırılmış kişiliği Void'i de barındırmaktadır. Zamanla Sentry'nin hafızasına silen Void ona binlerce insanı öldürtür. Sonunda Void'in kontrolünü tamamen kaybeden Sentry Asgard'ı yerle bir etme girişimi sırasında Thor tarafından öldürülür. Sentry o kadar güçlüdür ki savaş tanrısı Ares'i bir kağıt parçası gibi ortadan ikiye ayırarak öldürür. Fotoğraf için; http://whatculture.com/wp-content/uploads/2012/05/Siege-Sentry-kills-Ares-e1337161149396.jpg

37- Ultron

37- Ultron

Dr. Hank Pym tarafından kendi beyin dokusu ile yaratılan Ultron, ileri derecede gelişmiş zekaya sahip bir robottur. Yaratıcısını sorgulamaya başlayan Ultron, insanların en tehlikeli canlı olduğunu ve insanlığı kendinden kurtarmanın tek yolunun hepsini yok etmek gerektiğini düşünür. Üstün zekası sayesinde sürekli kendini geliştiren ve güncelleyen Ultron, öyle bir güç kazanır ki Avengers üyelerinin neredeyse kendileri kadar güçlü klonları bile yapar. Avengers'ın her zaman en tehlikeli düşmanı olan Ultron bir nevi yok edilemez. Avengers onu her durdurduğunda Ultron yine bir şekilde geri gelmeye başarır. Marvel evreninin de en sağlam kötü karakterlerinden biridir.

36- Apolacypse

36- Apolacypse

Apocalyspe bundan 5000 yıl önce doğmuş ilk mutanttır ve mutant seviyesi omega olan sayılı mutanttan biridir. Ölümsüz olan Apocalyspe şekil ve boyut değiştirme, kozmik ve atomik enerji barındırma, süper hız, sınırsız güç, ışınlanma, telepati vb. bir çok güce sahiptir. X-Men: Apocalypse filminde de göreceğimiz karakteri durdurmak pek kolay değil.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

35- Silver Surfer

35- Silver Surfer

Gezegenlerin enerjileri ile beslenen, bir nevi gezegen yiyen Galactus Zenn-La gezegenini yok etmeye geldiğinde Norrin Radd ona hizmetkarı olmayı karşılığında da gezegenini bağışlamasını teklif etti. Teklifi kabul eden Galactus onu gümüş ve kozmik enerjiden oluşan Silver Surfer'a dönüştürdü. Galactus'un habercisi olan Silver Surfer maksimum düzeyde kozmik enerji barındırır, maddeyi manipüle edebilir, tanrısal derecede kuvveti ve dayanaklılığı vardır.

34- The Unspoken

34- The Unspoken

Inhumans'ların eski hükümdarı olan Unspoken tahtını Attilan'a kaptırınca intikam almak için Inhumans'ların yaşam kaynağını çalar ve saklar. Sonunda girdiği savaşı her ne kadar kaybetse de Unspoken dünya üzerindeki tüm kahramanlardan güçlüdür.

33- Thor

33- Thor

Yüce Odin'in oğlu, yıldırım tanrısı, Asgard'ın varisi Thor! Kutsal Mjöllnir'i ile Asgard'ın ve dünyanın koruyucusu olan Thor uzun süre Avengers'da yer almış, onlara yardım etmiştir. Odin'den sonra tahtın varisi olan Thor uzun bir süre tahta geçmeyi reddeder. Kardeşi Loki ve dünyadaki insanların işleriyle uğraşmaktan sıkılan Thor sırası geldiğinde yerini kardeşi Balder'e bırakır. Ancak sonradan Asgard'ın gerçek kralı olan Thor başa geçer ve Ultimate Thor halini alır. Artık daha bilge ve güçlüdür. Thor'u Marvel evreninde alt edebilen kişi sayısı yok denecek kadar azdır. (Fotoğraftaki Thor'un Ultimate halidir)

32- Thanos

32- Thanos

Thanos mutant bir titan. Normal haliyle bile müthiş derecede güçlü olan Thanos infinity stones(sonsuzluk taşları)'ları barındıran Infinity Gauntlet'i ele geçirdiğinde öyle muazzam bir güce ulaşırki o haliyle Silver Surfer'ı birkaç hamlede yok edebilir. Infinity Gaunlet'i ele geçiren Thanos'un karşısında onlarca Marvel karakteri bile bir araya geldiklerinde zor dayanırlar.

31- Adam Warlock

31- Adam Warlock

Enclave adlı bilimadamı grubunun ölümsüz askerlerden oluşan bir ordu kurma planının ilk prototipi olan Adam Warlock, bilim adamlarına direnmiş ve üslerini yerle bir ederek kaçmıştır. Daha sonradan High Evolutionary ile tanışan ve kendisine verilen Soul Gem ile kötülükle savaşan Adam Warlock'a, bir ara evrenin en üst mertebelerinden biri olan Living Tribunal tarafından Infinity Gauntlet de verilmiştir. Adam Warlock Marvel'ın en güçlü karakterlerinden biri olmasına rağmen çok kısa süre yaşamıştır.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

30- Molecule Man

30- Molecule Man

Acme Atomics adında bir şirkette çalışan  Owen Reece atomik enerji ile çalışan bir şeyi tamir etmek isterken yoğun derecede radyasyona maruz kalır. Bütün boyutlar arasında portallar açabilme ve bütün madde formlarını manipüle edebilme yeteneği kazanan Owen, şirketten kovulunca bu gücünü önce şirketi yok etmek, ardından dünyayı ele geçirmek için kullanır.

29- In-Betweener

29- In-Betweener

Lord Chaos ve Master Order'ın hizmetçisi olan In-Betweener yaşam ile ölüm, gerçeklik ile hayal, iyi ile kötü, mantık ile duygu, varlık ile hiçlik ve tanrı ile insan kavramlarının sentezidir. Gücünün sınırı bilinmiyor.

28- Runner

28- Runner

Geçmişi hiçbir şekilde bilinmeyen Runner Big Bang'den önce bile evrende var olmuştur. Silver Surfer ile olan bir diyaloğunda 5 milyar yaşında olduğunu söylemiştir. Marvel evreninin en hızlı karakteri olan Runner galaksiler arasında koşarak dolaşır. Tamamen altından olan Runner ölümsüzdür ve gücü sınırsızdır.

27- Ego

27- Ego

Yaşayan bir gezegen olan Ego, üzerinde yaşayan tüm canlıları kontrol altına alıp istediğini yaptırabilir. Ayrıca gözlerinden yüksek seviyede ateş atabilen Ego galakside sürekli olarak dolaşır.

26- Nightmare

26- Nightmare

En üst seviye iblislerden biri olan Nightmare, Nightmare Realm (Kabus Diyarı)'in efendisidir. İnsanların rüyalarına girip kontrol edebilir. Uzun süre Dr. Strange ile mücadele etmiş olan Nightmare'in güçleri neredeyse sınırsızdır.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

25- Mikaboshi

25- Mikaboshi

Mikaboshi ölümsüz, şekil değiştirebilen, sınırsız güç ve enerjiyi barındıran aynı zamanda soyutsal biçime dönüşebilen çok güçlü bir yaratıktır. Zeus'u yenmişliği vardır.

24- Lord Chaos

24- Lord Chaos

Varlığının temeli ve süresi bilinmeyen Lord Chaos adından da anlaşılacağı gibi galaksiler arasında sürekli olarak dolaşarak ardında kaosu getirir. Güç limiti yoktur.

23- Master Order

23- Master Order

Lord Chaos ile birebir aynı güçlere sahip olan ve evrende onunla birlikte gezen antik varlık.

22- Gladiator

22- Gladiator

Kallark olarak da bilinen Gladiator'ün Shi'ar İmparatorluğunun Koruyucularına katılmadan önceki hayatı bilinmiyor. Hulk ve Thor'dan çok çok daha güçlü olan Gladiator'ün sınırsıza yakın gücünü şöyle açıklayabiliriz; tek yumruğu ile Juggernaut'u yıldızlararası seyahate çıkarmışlığı vardır.

21- Tyrant

21- Tyrant

Tyrant, Galactus tarafından yaratılmış ve Silver Surfer'ın yerini almış Galactus'un habercisidir. Galactus onu o kadar güçlü yapmıştır ki kendisine meydan bile okumuştur. Her ne kadar Galactus'un gücüne erişemez olsa da Silver Surfer, Beta Ray Bill, Gladiator gibi karakterleri yenmiştir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

20- The Watcher (Uatu)

20- The Watcher (Uatu)

Milyarlarca yıldır yaşayan bu ırk, galaksiyi dolaşarak olayları izler, kendilerine nazaran az gelişmiş ırklara yardım ederler. Watchers'lar evrenin kaderine müdahale etmezler. Yine de güçleri Galactus'a eş değerdir.

19- Dormammu

19- Dormammu

Marvel evreninin en güçlü mistik varlıklarından biri olan Dormammu yaşadığı Dark Dimension (Karanlık Boyut)'dan kovulur. Bulunduğu boyutu terk eden Dormammu galaksinin diğer yerlerini keşfeder. Döndüğünde bir şekilde Dark Dimension'a hükmeden Dormammu diğer galaksileri de buraya dahil etmek ister. Mistik bir varlık olduğu için karşısında sadece Dr. Strange durabilir ancak tek başına Dormammu'yu yenemez. Pek çok kahramanın Dr. Strange'e yardımı ile ancak Dormammu yenilecektir.

18- Deadpool

18- Deadpool

Deadpool'un keskin nişancılığı mı yoksa her durumda konuşabilmesi mi en iyi yeteneği karar vermek zor. Fakat Wolverine'den alınan kendini iyileştirme yeteneğinin çok daha güçlüsü var bu adamda. Vücudu kanserini yenileyen ve yok eden bir sistemle ilerliyor, bu yüzden de akli dengesi biraz bozuk... Ah, ona acımadan önce iyi bir ninjitsu ustası olduğunu söylemeyi unutmayalım.

Daha önce 3 kere öldüğünü söylemesi bile garip. Fakat burada bir gariplik var, Thanos'un sevdalı olduğu Ölüm ile gönül bağı kuran Deadpool, Thanos'un gazabına uğramıştır ve, her zaman ölümden geri döndürecek şekilde onu lanetlemiştir... Yani, bu adam cidden ölümsüz. Cildi iyileşmeyen, her öldüğünde daha da aklını yitiren hastalanmayan hasta bir adam var karşımızda. Siz hala 4.duvarı yıkıp okuyucu ile konuşmasını mı garipsiyorsunuz?

17- Stranger

17- Stranger

Hulusi Kentmen'i de andıran bu arkadaşımız, bir zamanlar yaşadığı gezegen olan Gigantus'daki bütün canlıların güçlerini ve zekalarını toplamış, sonrasında gezegen yok olduğunda evrende tek başına kalan antik bir varlıktır. Barındırdığı kozmik güç ve zekanın neredeyse Galactus ile eşit olduğu düşünülür.

16- Mephisto

16- Mephisto

En üst seviye bir iblis olan Mephisto cehennemin yöneticisidir. Geçmişi bilinmeyen Mephisto Johnny Blaze'i Ghost Rider'a çeviren iblistir. Güçlerinin sınırı yoktur.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

15- Zeus

15- Zeus

Tüm Yunan tanrılarının tanrısı olan Zeus müthiş kuvvetli yıldırımlar yaratır ve bunları kontrol eder. Sky-Father olarak bilinen Zeus, Odin ile birlikte gökyüzünün en güçlü varlığıdır.

14- Odin

14- Odin

İskandinav mitolojisinde tanrıların tanrısı olan Odin, Zeus ile iki Sky-Father'dan biridir. Her ne kadar zamanla Thor'un arka planında kalmış olsa da Odin Thor'dan çok daha güçlüdür. Ölümsüz olan Odin gerektiğinde tüm Asgardlıların gücünü (Thor da dahil) emebilir. Sonsuz bir enerji gücü olan Odin, kozmik enerji olarak güneş enerjisini kullanır.

13- Abraxas

13- Abraxas

Abraxas sınırsız yıkıcı gücün beden bulmuş halidir. Galactus öldüğünde yerine geçebilecek derecede güçlü olan Abraxas zamanın başından beri evrene zarar vermemesi için hapsedilmiştir. Bilgisinin sınırı yoktur.

12- Kronos

12- Kronos

Kronos zamanı kontrol edebilir. Zihnen evren ile bir bütün olan Kronos aynı zamanda canlıların ruhlarını da manipüle edebilir.

11- Oblivion

11- Oblivion

Oblivion kozmik bir soyutluktur. Güç seviyesi Eternity'e yakındır. Hiçbir madde ve enerjinin olmadığı Outer Void denilen dış boşluğun efendisidir ve kendisi de bu boşluktan meydana gelir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

10- Phoenix Force

10- Phoenix Force

Evrenleri, galaksileri, tek seferde yok edebilen, yaşamın olmadığı zamanlarda bile evrende barınan yok edici kozmik enerji. Marvel evreninden en korkulan kozmik enerji dersek yanlış olmaz. Evrenin yaşabilmesi için varolan bir kozmik enerji olduğundan Phoenix Force yok edilemez. İçlerine girmek için kendine sürekli olarak kurban seçer. (Jean Grey, Hope Summers gibi)

9- Infinity

9- Infinity

Galactus, Eternity, Lord Chaos ve Master Order ile birlikte evrendeki en temel beş varlıktan biri olan Infinity, Uzayın ve evrensel boşluğun şekil bulmuş halidir. Güç sınırı bilinmiyor.

8- DEATH

8- DEATH

Güç seviyesi Eternity ile eşit olan Death tüm ölüleri ve ölümleri kontrol eder. Eğer cehenneme yani Mephisto'nun yanına geçmemiş bir ölü varsa, Death bu ölüyü tekrar canlandırabilir. Evrenin yaşaması için Death gereklidir. Bu nedenle evren sona erene dek Death varolacaktır.

7- Eternity

7- Eternity

Evrenin beş temel varlığından biri olan Eternity Galactus'dan sonra bu beş varlık içinde en güçlüsüdür. Zamanı ve uzayı istediği gibi bükebilen, manipüle edebilen Eternity gerçekliğin kendisini bile değiştirebilecek kadar muazzam bir güce sahiptir.

6- Celestials

6- Celestials

Celestials kozmik varlıklardan oluşmuş bir ırktır. Gezegenleri gezerek hayatı ve tarihi etkileyen olayları yaparlar.  Eternals ve Deviants gibi süper insan ırklarını yaratanlar Celestials'dır. Güçleri Galactus ile eşittir. Hatta birleşip tek bir Celestial bedeninde topladıklarında Galactus'dan daha güçlü olurlar.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

5- Galactus

5- Galactus

Sınırsız kozmik güç ve bilgi. Galactus'un güçlerinin hiçbir sınırı yok. Sonsuz bir gücü bulunan Galactus gezegenlerin enerjileri ile beslenir. Bir nevi gezegenleri yer. Hemde saniyeler içinde. Kendinin habercisi olacak varlıklar yaratacak gücü de olan Galactus evrenin demirbaşlarından biri. (Hatta Marvel'a altın çağını yaşatmış, aklınıza gelen hemen hemen bütün karakterlerinde yaratıcılarından olan, şuanlarda ise Marvel'a onursal başkanlık yapan Stan Lee'ye ''Marvel'ın en güçlü karakteri kim?'' diye sorulduğunda ''sanırım Galactus'' yanıtını vermiştir.)

4- Living Tribunal

4- Living Tribunal

Marvel evreninin Beyonder ile başı çeken iki kutsal varlığından biri olan Living Tribunal o kadar güçlüdür ki bütün Marvel karakterleri karşısına gelse bile onu yenemezler. Infinity Gaunlet'in ve Infinity Gems'lerin hepsinin asıl sahibidir.

3- Beyonder

3- Beyonder

Kozmik seviyede mutantlığı bulunan insanüstü bir varlık olan Beyonder o kadar güçlüdür ki Galactus, Eternity, Death gibi pek çok karakterin yaşamı tamamen Beyonder'ın insafına bağlıdır. Kendi evrenini yaratabilecek gücü vardır.

2- The Fulcrum

2- The Fulcrum

The Fulcrum Marvel evreninin en güçlü ikinci karakteridir. Evrenin varoluşundan beri varolan Fulcrum'a hiçbir varlık meydan okumaya cüret dahi edemez. Fulcrum Marvel'a Stan Lee ile altın çağını yaşatan efsane çizer Jack Kirby'e benzer şekilde çizilir, ona adanmış bir karakterdir. Evrendeki olaylara müdahale etmeyen Fulcrum genellikle karakterlerin uğradığı bir barda, barmen olarak karşımıza çıkar, kahramanlara tavsiyeler verir.

1- One Above All

1- One Above All

Stan Lee ve Jack Kirby'i temsil etmek üzere yaratılmış olan One Above All bütün Marvel evreninin, tüm kozmik güçlerin ve varlıkların yaratıcısıdır.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Diğer Karakterler

Diğer Karakterler

Marvel evreni o kadar büyük ve karakterler o kadar fazla ki bu listeyi hazırlarken zorlanmamak elde değil. Yine de bu listeye dahil olabilecek kapasitede olan bazı karakterleri belirtmek isterim; Destroyer, Captain Marvel, Master Hate, Impossible Man,Magus, Proteus, Akhenaten, Annihilus, High Evolutionary, Dr. Doom, Surtur, Vulcan, Cyttorak, Beta Ray Bill, Magneto, Jean Grey, Scarlet Witch, Mr. Sinister, Red Hulk. Eklemek istediğiniz karakterleri siz de belirtebilirsiniz.

Marvel filmleri için sizi şuraya alalım;

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3304
1251
1014
568
411
387
368
Yorumlar Aşağıda
Reklam