Marmaraereğlisi'nde Beyaz Saray Esintileri: Belediyenin Yeni Hizmet Binası Sosyal Medyanın Gündeminde

 > -
Abone ol

İstanbul-Tekirdağ Karayolu üzerine bulunan Marmaraereğlisi Belediyesi'nin yeni binası mimari dokusuyla sosyal medyada gündem oldu. Binanın Beyaz Saray'a da benzetilmesinin ardından, Marmaraereğlisi Belediyesi, bugün bir açıklama yaparak, bina hakkındaki iddialara yanıt verdi. Açıklamada, "Marmaraereğlisi Belediyesi yeni hizmet binası evrensel bir mimari dil ile ortaya konmuş, Antik Perinthos Heraklea ve Marmaraereğlisi kültürlerinin bir sentezi olarak tasarlanmıştır." denildi.

Marmaraereğlisi'nin yeni belediye hizmet binası D110 karayolu Çorlu Kavşağı yanında 11 bin metrekare kapalı alana sahip 2'si bodrum kat olmak üzere toplam 9 katlı olarak projelendirildi.

Proje bedeli 11 milyon lira

Proje toplam bedeli olarak 11 milyon lira öngörülen CHP’li belediyenin yeni hizmet binasının mimari dokusu sosyal medyada gündem oldu.

Sosyal medyadan tepkiler gecikmedi...

'Üç kültürün sembolü olarak tasarlandı'

Sosyal medyada da tartışmalara neden olan yeni bina için Marmaraereğlisi Belediyesi bir açıklama yaptı:

"Marmaraereğlisi Belediye hizmet binası evrensel bir mimari dil ile ortaya konmuş, Antik Perinthos Heraklea ve Marmaraereğlisi kültürlerinin bir sentezi olarak tasarlanmıştır. Yapı tamamlandığında Marmara mermeri renk tonlarında olacaktır. Üçgen alın ve sütunlar klasik dönem mimari tarzı sembolize etmektedir. Pencere boyutları ve kemerli doğramalar geleneksel Türk sivil ve Kamu mimarlık yapılarını temsil etmektedir."

Açıklamanın tamamı için tıklayınız.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir