Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mantığıyla Övünenleri Piste Alalım! İşte Zihninizi Zorlayacak 5 Mantık Sorusu

 > 
10bPAYLAŞIM

1. Kocişkonun ilginç ölümü

Bir kadın, kocasının nasıl öldüğünü anlatmaktadır:

- Kilisenin önünde yan yana oturuyorduk. Ben, hava sıcak olduğu için yelpazeyle serinlemeye çalışıyordum. Kocam ise uyukluyordu. Rüyasında giyotinle idam edildiğini görüyormuş. Giyotin tam boynuna değdiği sırada benim yelpazem de boynuna değmiş. Bu sebepten kalp krizi geçirerek öldü.

Buradaki mantık hatası nerededir?

Cevap

2. Kahraman asker Charles Taylor...

1938 yılında, İngiltere'de bir asker için cenaze töreni yapılıyor. Konuşma yapmak üzere kürsüye rütbeli bir asker çıkıyor. "Charles Taylor, Birinci Dünya Savaşı'nda ülkemiz için kahramanca savaşmıştı. Kendisini her zaman saygıyla anacağız..." diyor.

Buradaki mantık hatası nerededir?

Cevap

3. Vefakar gangster

Bir gangster, patronunun 8. kattaki dairesinin kapısının altından içeri şu notu bırakıyor. "Patron, çok uzaklardan seni görmeye geldim. Seni bulamadım ama korkma, binaya girip çıktığımı kimse görmedi."

Buradaki mantık hatası nedir?

Cevap

4. Bahçıvan Ahmet Bey'i, Polis bahçıvanı...

Yağmurlu bir günde bir evde parti düzenleniyor. Partinin ilerleyen saatlerinde bir cinayet işleniyor. Olay yerine gelen polis Ahmet Bey'in öldürüldüğünü öğrenerek evdekileri sorguya alıyor. Bahçivan olay hakkında şunları söylüyor: "Yağmur yağdığı için kulübemde oturuyordum. Biraz yürümek istedim ve o sırada evin camlarından birisinden içeride bir hareketlilik gördüğümü sandım. Yaklaşıp camdaki buğuyu silince, Ahmet Bey'in cesedini gördüm.". Bu ifadenin üzerine polis, bahçivanı suçlu bularak tutukluyor.

Bahçıvanı ele veren çelişki nedir?

Cevap

5. Ampul sorunsalı...

Bir odada 3 tane düğme, üst katta kesinlikle görünmeyen bir diğer odada da 3 tane ampul vardır. Bu 3 düğmenin her biri farklı bir ampulü yakmaktadır. Düğmeleri istediğiniz kadar açıp kapatabilirsiniz fakat üst kata çıkıp tek bir kere kontrol etme hakkınız var. Hangi tuşun hangi ampulü yaktığını nasıl bulursunuz?

Cevap

6. Soruların kaç tanesini cevaplara bakmadan kendi kendinize çözebildiniz?

1
2
3
4
5
0

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adlazimdegil

5. soru bi kere bilmece

berkayyersoy

2 tane çözebildim. Son soruda evdeki tüm ampülleri dede yadigarı altıpatlarla vurdum mutlu musunuz piçler ışıksız kaldık

ahmet-celik9

bitek 2. yi çözemedim oda çok saçma

tahakkavuk

2. sorunun cevabı yanlış daha önceden bu kadar büyük çapta ( geniş katılımlı ) bir savaş olmadığı için ikinci geniş katılımlı savaşın olmasını beklemeden '' Birinci dünya savaşı '' denilebilir.

pargali

3' ü işaretleyenler yalan söylemeyin 3 soruyu da doğru cevaplamadınız. yalan söylediğimiz zaman Rakamsal olarak en çok kullanılan rakam 3'tür. Nereden mi Biliyorum Çünkü bende 3'ü İşaretledim :D:D:D

Görüş Bildir