Görüş Bildir

Manisa Valiliği: Yakalanan 2 PKK'lının Orman Yangınlarıyla İrtibatlı Olduğuna Dair Bilgi Yok

Anasayfa > Gündem

 Manisa'nın Turgutlu ilçesinde orman yakma hazırlığında olan ve keşif yapan PKK üyesi 2 kardeşin yakalandığı duyuruldu. Manisa Valiliği ise yakalananların devam eden yangınlarla bağlantılı olduklarını gösteren bir delilin bulunmadığını açıkladı.

DHA'nın haberine göre ekipler, terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Suriye uyruklu örgüt mensubu 2 kardeşin orman yakma eylemi için İzmir, Manisa ve Bursa illerine gelerek keşif yaptıkları bilgisini elde etti. 

MİT, İzmir ve Manisa polisi ile Manisa jandarma ekipleri koordineli çalışarak iki şüpheliyi yakaladı.

Jandarmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensuplarının ve işbirlikçilerinin tespiti ve açığı çıkarılması, muhtemel eylemlerin önlenmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalarda; terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Suriye uyruklu kardeş 2 örgüt mensubunun orman yakma eylemi için İzmir, Manisa ve Bursa illerine gelerek keşif yaptıkları, orman yakma eylemini gerçekleştirdikten sonra illegal yollardan yurt dışına çıkacakları yönünde bilgiler elde edilmiştir. Söz konusu örgüt mensupları, Manisa/Turgutlu da bulundukları tespit edilerek İzmir MİT Bölge Başkanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa İl J.K.lığı  ile koordineli  yapılan müşterek operasyon sonucu yakalanmıştır.'

Valilik: Devam eden yangınlarla irtibatlı olduklarına ilişkin bulgu yok

Valilik: Devam eden yangınlarla irtibatlı olduklarına ilişkin bulgu yok
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
74
11
5
5
5
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?