Görüş Bildir
Haberler
Maldivler Görüntüsü Vermek İçinmiş! Muğla Bodrum'da Plaja Dökülen Kuvars Tozu Kaldırılıyor

Maldivler Görüntüsü Vermek İçinmiş! Muğla Bodrum'da Plaja Dökülen Kuvars Tozu Kaldırılıyor

Batuhan
31.03.2021 - 10:20

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir otelin 'Maldivler' görüntüsü vermek için sahile döktüğü sönmemiş kireç ve kuvars tozu, iş makineleri ile kaldırılmaya başlandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Muğla Bodrum'daki oteller sezon hazırlıklarını sürdürürken, bazı tesislerin plajlara, 'beyaz kum' görüntüsü vermek için sönmemiş kireç tozu ile kuvars tozu döktükleri iddiası çevreciler ile yetkilileri harekete geçirdi.

265 bin TL ceza

265 bin TL ceza

Yapılan araştırmalar sonunda Güvercinlik Mahallesi'ndeki 5 yıldızlı otelin, plaja, sönmemiş kireç tozu ile kuvars tozu döktüğü saptandı. Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, 17 Mart günü, otel yönetimine 265 bin 497 TL ceza kesip, dökülen kumları kaldırmalarını tebliğ etti.

Dün sabah çalışmalara başlandı

Dün sabah çalışmalara başlandı

Plajdaki kumun kaldırılmasına dün sabah başlandı. Kum, iş makinelerinin kepçeleriyle alınıp, kamyonlara yüklenerek, bölgeden götürülüyor.

Çevre ve Şehircilik Muğla İl Müdürlüğü'nce daha önce yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verilmişti: 'Milas-Bodrum sınırında yer alan Pina Yarımadası'ndaki bir otelin sahiline beyaz kum döküldüğü şikayetleri üzerine, Jandarma ve Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı. Bahse konu alanda inceleme yapan ekipler, sahile dökülen maddeden numune aldı. Yapılan laboratuvar sonucuna göre, sahile dökülen maddenin yüzde 55 oranında mermer tozu yoğunluklu kalsiyum oksit (sönmemiş kireç tozu) maddesi olduğu belirlendi. İncelemenin tamamlanmasının ardından, maddeyi sahile döken tesise 265 bin 497 lira idari para cezası uygulandı.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
151
54
25
9
8
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Emre Ş.

Ayrıca Türkiye'nin en güzel coğrafyalarından birine de beyaz kum yok diye gelmeyenler gelmesin bir zahmet.

Emre Ş.

Yarım günlük gelirini almışsınız çok üzülmüşlerdir eminim. Kapatın bakalım sezonda 2 ay ne oluyor.

batistuta

yeminle full zararsınız ,vatana millete insanlığa doğaya çevreye her şeye, bi gidin artık lütfen