Maceranın Acı Sonu: Apalaş Yolu'nda Kaybolan Kadından Geriye Kalanlar 2 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

10PAYLAŞIM

Maine'in yoğun ormanlarında bir çekim ekibi, terk edilmiş bir çadır ve içinde günler, haftalar, hatta 2 yıl öncesine ait bir veda mesajı buldu. Apalaş Yolu'nda kaybolan ve asla izi bulunamayan kadının hikayesini sizler için Scribol'dan derledik.

Kaynak: http://scribol.com/anthropology-and-hist...

Geralidine Largay kaybolduğunda 66 yaşındaydı. Apalaş Yürüyüş Patikası'nı yürümek ise onun hayatı boyunca hep hayali olmuştu.

Apalaş Yolu Georgia'daki Springer Dağı'ndan başlayıp Maine'deki Katahdin Tepesi'nde sona eriyor.

2013 yılında ise bir çocuk annesi kadın hayalini gerçekleştirmeye karar verdi. Yola bir arkadaşıyla birlikte bu zorlu parkuru geçmek için çıktı.

İki gezgin yola çıktıktan bir süre sonra Geralidine'nin arkadaşı ailesiyle ilgili acil bir durum yüzünden geri dönmek zorunda kaldı. Fakat Geralidine yoldan vazgeçmedi, tek başına devam etmeye karar verdi

Bu gerçekten kötü bir karar olmuş olabilir miydi? 22 Temmuz günü ise biraz dinlenmek için patikanın dışına çıkıp sakin bir yer arayan kadın kısa bir süre sonra ormanda kayboldu.

O gün Geralidine, eşi George'a bir kısa mesaj atıp kaybolduğunu ve Woods Road yolunun biraz kuzeyinde olduğunu tahmin ettiğini ve Apalaş Dağcılık Klübü'nden yardım istemesini söyledi.

Ama ne yazık ki, telefonu çekmiyordu ve eşi George o mesajı almadı. Geralidine ertesi gün tekrar eşine ulaşmayı denedi.

Her ne kadar eşinin gönderdiği mesajları almamış olsa da George 2 gün haber alamadığı Geralidine'i 24 Temmuz günü yetkililere kayıp olarak bildirdi.

Maine Arama Kurtarma Ekibi tarihinin en büyük arama kurtarma operasyonunu yapacaktı. Hem görevli hem de gönüllüler 2.5 km2'lik bir alanı didik didik aradılar.

Fakat resmi görevliler 4 gün süren ve hiç bir sonuç vermeyen aramalardan sonra 30 Temmuz günü kurtarma operasyonunu sonlandırdılar.

Geralidine'e gerçekte ne olduğu ise 2 yıl boyunca esrarengizliğini koruyacaktı.

Ta ki 2015 Ekim ayına kadar... Animal Planet için çekim yapan bir film ekibi Geralidine'den geriye kalanlara rastladı. Kadın hayatta kalabilmek ve bulunmak için yüksek bir tepeye kamp kurmuştu.

Ekip hemen yetkililere haber verdi. Olay yerine gelen arama kurtarma görevlisi ise acı sonu çadırın içinde buldu. Geralidine'den geriye kalanlar uyku tulumunun içindeydi. Kadın kamp yaptığı yerde bulunmayı beklerken ölmüştü. 

Kurtarma görevlisi Kris Maccabe 'Onu bulabilmeyi bizden çok kimse istememiştir. Ailesi için çok üzgünüm,' diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Geralidine'in kişisel eşyalarının yanında telefonu da bulundu. Eşine gönderdiği mesajlar hiç gönderilmemişti.

Fakat bulunanların arasında en yürek burkan ise geride bıraktığı günlüktü. Kadın ormanda öleceğini anlamıştı ve 'Cesedimi bulduğunuz zaman lütfen eşim George ve kızım Kerry'yi arayın,' yazmıştı.

Not şöyle devam ediyordu; 'Aradan ne kadar zaman geçmiş olsa da, ölmüş olduğumu ve beni nerede bulduğunuzu onlara söylemeniz bizim için yapabileceğiniz en büyük iyilik olur. Lütfen bu çantanın içindekileri de onlardan birine gönderin.'

Geralidine günlüğüne en son Ağustos 18'de bir şeyler yazmıştı. Yani patika yolundan kayboluşunun üzerinden 27 gün, arama kurtarma çalışmasının durdurulmasından ise tam 18 gün sonra.

Çadırının bulunduğu yerden Geralidine'in muhtemelen telefonunu kullanabilmek için daha yüksek bir yere çıkmış olduğu ortaya çıktı. Yürüyüşçü kadın patikadan yalnızca 500 m daha yukarı çıkmıştı.

Ailesi her ne kadar Geralidine'in ölümüne üzülse de, arama çalışmalarına katılan herkese müteşekkir olduklarını ifade etti ve 'Gerry tam da istediği şeyi yapıyordu,' diye açıklayarak da onun için aslında mutlu olabildiklerini belirttiler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hitlerhayrani

27 gün bir insan nasıl kaybolabilir ki ? Yani baktın gelen giden yok topla çadırını ilerle ilerleyebildiğin kadar en azından telefonun çekeceği bi yere denk gelir. Bu kadının beklemesi yaşlılıktan kaynaklı değildir yürüyüşe çıkan bunu da yapar, yabancılar hanım evladı diye tabir edilen türden gerçekten.

the_war

Evde kös kös oturup yaşlanarak ölmeyi bekleyeceğine, her zaman yapmak istediği bir şeyin yolunda hayata veda etmiş.

gulnur-arali

En acısı bu olsa gerek...

therewasauser

Araştırdım rotayı.Süpermiş

gam6

ben olsam riske bile girmezdim teyzecim :(

Görüş Bildir