Mabel Matiz'den Kalben'e İstanbul'un Sesini Dünyaya Duyuran 7 Unutulmaz Radyo Performansı

-
Abone ol

Red Bull Music Academy Radio 11 - 20 Kasım arasında İstanbul'a konuşlandı ve 10 gün boyunca kesintisiz yayınla şehrin sesini, kültürel dokusunu tüm dünyaya duyurmaya çalıştı. Bu 10 günün ardından geride hayranı olduğumuz isimlerle gerçekleştirilmiş röportajlar, eşsiz performanslar ve gece hayatını renklendiren unutulmaz partiler gibi hafızlara kazınan birçok an kaldı. Kulaklıkları hazırlayın:

1. Bülent Ortaçgil

Onu dinlemek ruhu dinlendirmek! Dile kolay 45 yılı aşkın bir kariyer, o sebeple 1 saate sığması zor belki ama, Bülent Ortaçgil Murat Meriç'in sunumuyla birçok detayı ıskalamadan anlatıyor. Şarkı yazmaya başladığı ilk günlerden yeni çıkacak canlı konser DVD'sine kadar Ortaçgil'le sanki adım adım zamanda bir yolculuk yapılmış.

2. Ceylan Ertem

Şarkıcı, şarkı sözü yazarı, besteci Ceylan Ertem de bu radyonun konuklarından biriydi ve gitarda Cenk Erdoğan'ın, klavyede Ercüment Orkut'un eşliğiyle harika bir performans sergiledi. Yeri geldi gözleri doldu, yeri geldi kahkahalar attı; o yayındayken unutulmaz anlar yaşandı. Dinlerken size de bu duygular birebir geçecek!

3. Tayfun Polat ile 2000'lerde Türkiye'de Bağımsız Müzik

Tayfun Polat, Türkiye'de bağımsız müziğin yılmaz bir destekçisi. Hem Açık Radyo'daki Yerli programı, hem Karga bünyesinde hazırladıkları Kompile Karga derlemeleri ile bir döneme tanıklık etmek adına çok önemli işler yapmaya devam ediyor. Polat, bu radyo için hazırladığı tematik programda 2000'lerde Türkiye'de bağımsız müzik sahnesini anlatıyor. 2000'lerin köşebaşlarında dur kalk yapan program, Cenk Taner'le başlıyor ve Selim Saraçoğlu ile bitiyor.

4. Korhan Futacı & Kara Orkestra

Yetenekli müzisyen Korhan Futacı, saksafonu ve Kara Orkestra da İstanbul için ses verenlerden. Karanlık, derin ve etkileyici bu performansı arkanıza yaslanarak dinlemeniz gerek!

5. Kalben

Kalben bu kayıtta müzikle anne karnında başlayan ilişkisinden, şehir şehir gezdiği turne programına kadar birçok şey anlatıyor. Bir yandan da hem Kalben şarkıları, hem de Kalben'i etkileyen müzisyenlerin eserlerini dinliyoruz ve bir türlü Kalben'e doyamıyoruz!

6. Kabus Kerim

Hip-hop'un ülkemizde yayılmasına öncü olmuş Cartel'in kurucularından yılların birikimi Kabus Kerim, hem geçtiğimiz günlerde görücüye çıkan Kabus Kerim'le Köklere Dönüş projesinden bahsediyor, hem de Almanya-Türkiye hattında seyreden müzikal yolculuğunu anlatıyor.

7. Mabel Matiz

Sesini duyduğumuz an tanıdığımız Mabel Matiz radyodaki sohbette kendi müzikal tavrından ve onu etkileyen efsanevi müzisyenlerden bahsediyor. Ayrıca "Fena Halde Bela" şarkısının Kaan Düzarat tarafından düzenlenmiş yeni versiyonu ilk kez bu programda dinleyiciyle buluşuyor, sizin tarafından dinlenmeyi bekliyor...

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir