Maaşını Alamayan Tiyatrocu Mert Asutay, Ceketini Çıkararak Sahneye Veda Etti

 > 
969PAYLAŞIM

Tiyatrocuların güvencesiz çalıştırıldığı ve toplu işten çıkarıldığı haberleriyle gündeme gelen Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda 20 yıldır sahneye çıkan oyuncu Mert Asutay, tiyatroya anlamlı bir vedada bulundu.

Oyun sonunda seyirciyi selamlama sırasında söz alan Asutay, “Efendim ben veda ediyorum size. Birçoğunuzu çok ilgilendirmiyor ama beni çok ilgilendiriyor. Ben 20 yıldır buradaydım ve bugün son oyunumu oynadım…Çok politik bir şeyler de söyleyebilirim herkes gerçeği biliyor” diyerek ceketini çıkardı. Konuşmalarına devam eden Asutay, "Bu tiyatroya sahip çıkın. Bu tiyatroda neler olup bittiğine de sahip çıkın. Ne olur… Kamuoyuna çok ihtiyacımız var Türkiye’de. Burada da ihtiyacımız var. Genç arkadaşlarımızın yanında olun. İyi şeyleri destekleyin." diyerek sahneye veda etti.

Kültür sanat gazetesi Müstehak, Asutay’ın eylemini Twitter’dan paylaşarak, “Mert Asutay 20 yıl emek verdiği BBT’de son oyununu oynadı. Altı aydır maaşı ödenmemesine ve sigortasız çalıştırılmasına rağmen 20 yıldır her oyun gecesi yaptığı gibi tüm varlığını sahnenin tozuna kattı!” ifadelerini kullandı.

Mert Asutay'ın eşi Şirin Asutay eşinin sahneye vedasını Twitter hesabından böyle duyurdu

Tabii ki sosyal medya bu olaya kayıtsız kalmadı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir