Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Londra Sokaklarında Yerlere Çöp Atmama Oyunu

110PAYLAŞIM

Hubbub, Londra sokaklarını temiz tutabilmek için insanoğlunun eğlenceye olan düşkünlüğünden faydalanarak yerlere çöp atmamayı bir oyun haline getirmiş.

Bir İngiliz organizasyonu olan Hubbub’ın sokaklara çöp atılmasının önüne geçmek için hazırladığı #neatstreets isimli kampanyada izmarit ve sakız gibi her gün onlarcası sokakları boylayan çöpler, oyunun bir parçası olmuş.

İçine İzmarit Atınca Müzik Çalan Çöp Kutuları Da Tasarlanmış

Commonworks iş birliği ile gerçekleştirilen kampanyada, sokaklara yerleştirilen konteynerlerde sağlı sollu iki bölüm yer alıyor. Hemen üzerlerinde de “Dünyanın en iyi oyuncusu kim? Lionel Messi mi, Cristiano Ronaldo mu?” , “Bu seneki Ashes Kriket Kupası final maçını kim kazanır? İngiltere mi, Avustralya mı? ” gibi can alıcı sorular bulunuyor. Siz de oyunuzu vermek için izmaritinizi konteynerlerin içine atıyorsunuz!

Sakızlar İçinse Daha Farklı Bir Yol İzlenmiş:

Sokaklara yerleştirilen kocaman panoların üzerindeki “Her yıl sokaklara atılan sakızları temizlemek ne kadara mal oluyor?”, “Londra’nın batısında her yıl 6 ton çiğnenmiş sakız sokaklara atılıyor. Bu, 8 kırmızı telefon kulübesiyle aynı ağırlığa sahip.” gibi soru ve bilgilerin yanında bulunan şifreli alandaki noktalara sakızlarınızı yapıştırarak yazı ve görselleri ortaya çıkarıyorsunuz.

Bigumigu

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir