Görüş Bildir
Haberler
KYK Yurtlarının Yeni Dönem Başvuruları Başladı

KYK Yurtlarının Yeni Dönem Başvuruları Başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurtlarının yeni dönem başvurularının başladığını açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim dönemlerinde, üniversitelerin örgün eğitim programlarına ilk kez kayıt yaptıran üniversite öğrencileri için yurt başvurularının başladığını duyurdu.

Öğrenciler başvurularını, 12 Eylül Pazar günü saat 23.59’a kadar e-devlet üzerinden yapabilecek.

10 Eylül Cuma gününden sonra kayıt yaptıracak ek kontenjan, yatay-dikey geçiş, özel yetenek, lisansüstü, yurtiçi, yurtdışı değişim programı öğrencileri ve kendi imkanları ile eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencilere ait yurt başvuruları ise ilerleyen tarihlerde alınacak.

1 Haziran 2020 tarihinden önce üniversite kayıtlarını yapan ara sınıf öğrencileri de e-devlet üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Kaynak: https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-da...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
6
3
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Pandemi nedeniyle hac dönüşü zorla kyk yurdunda karantinaya alınıp “burda it bağlasan durmaz” diyen akp li embesil çomar dayı geldi aklıma.

Pasif Kullanıcı

pandemi döneminden önce bana yurt çıkmamıştı. 2 ay misafirhanede kaldım. yerleştiğim odada bir kız kalıyordu. IPHONE Xs mi ne vardı en son çıkan. senheiser b... Devamını Gör

Üzüldüm kıza. Babası savcı olmasına rağmen Türkiye gibi bi telefonla her işin çözülebildiği ülkede resmen çile çekmiş. Şimdi babasına ömür boyu çemkirir, ben... Devamını Gör

Lola lola

Pandemi yüzünden sadece 5 ay falan üniversitede derslere girebildim, 3 ay gibi bir süre de yurtta kaldım. Bizim yurdumuz güzeldi açıkçası fiziki imkanları aç... Devamını Gör