KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0PAYLAŞIM

Kredi ve Yurtlar Kurumu, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile verilecek olan KYK burs ve öğrenim kredisi başvurularını 28 Ekim-8 Kasım arasında tamamlandı. Şimdi gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrilmiş durumda. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar...

KYK burs sonuçlarının açıklanmasına sayılı zaman kala başvurularını yapan adaylar heyecanla sonuç açıklamasını bekliyor. Burs sonuçları her yıl kurumun kyk.gsb.gov.tr internet adresinde ilan ediliyor. Başvurularını e-devlet üzerinden yapanlar sonuçlarını kurumun resmi hesabı üzerinden sorgulayabilecekler. İşte KYK burs ve kredi sonuçları ile ilgili son bilgiler...

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Başvurular 8 Kasım tarihinde sona ermişti. Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

Öğrencilerin müracaat etmiş olmaları kendilerine mutlaka burs veya kredi tahsis edileceği anlamına gelmemektedir. Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler Kurumun kyk.gsb.gov.tr internet adresinde ilan edilmektedir. Kendilerine burs veya kredi tahsis edilen; 18 yaşından büyük öğrenciler taahhütnamelerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden Kurumumuz linkine ulaşarak kendi e-devlet şifreleri ile, 18 yaşından küçük öğrenciler, taahhütnamelerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden Kurumumuz linkine ulaşarak, anne veya babanın e-devlet şifresi ile veli onayı verildikten sonra kendi e-devlet şifreleri ile onaylayacaklardır.

15 yaşından küçük öğrenciler anne veya babaları, şayet her ikisi de yoksa kanunu vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Kredi ve Yurtlar Kurumumu İl Müdürlüğüne belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile birlikte giderek, taahhütnamelerini Kurum personeli huzurunda onaylayacaklar, süresi içinde Genel Müdürlüğümüze ulaştıracaktır.

Burs-Kredi Taahhüt Senedini düzenlemeyenlere burs veya öğrenim kredi verilmeyecek olup, ayrıca bildirim yapılmayacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir