Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kuzey Kore Sınırını Korumak İçin Yaratılan 'Avatar'dan Çıkma Dev Robot

922PAYLAŞIM

Teknolojinin geldiği son nokta artı bizi şaşırtmıyor bile. Meşhur film Avatar'dan tanıdık olduğunuz robot ve gelişmiş insan makineleri manzarası yavaş yavaş gerçekleşiyor diyebiliriz. Unilad'de karşımıza çıkan hikaye robotların dünyayı ele geçirmesi fikrini bir kere daha akla getiriyor.

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/technology/giant...

Güney Kore yapımı Kuzey Kore sınır devriyeliği yapacak olan dev robot tarihe ismini yazdırdı.

Hankook Mirae Technology adlı Kuzey Koreli robot firması 1.5 tonluk makineyi yarattı. Bu makinenin neye benzediğini fark ettiniz mi?

Evet doğru bildiniz!

Ancak robotun tasarımcısı Vitaly Bulgarov'un Transformers, Robocop ve Terminator filmlerinde adının geçtiğini duyduğunuzda şaşırmayacaksınız.

Robotun insanların giremeyeceği riskli bölgelerde çalışması planlanıyor.

3.5 metre uzunluğundaki bu robot yapılalı henüz 12 ay oldu. Söylentilere göre Kuzey Kore'ye uyarı niteliğinde olması bekleniyor.

Kendini inşaat alanlarında, ambarlarda hatta askeri amaçlarda kullanılırken bulabilir bu robot. Bu da aklımıza direk Güney-Kuzey Kore sınırını getirdi.

Yaratıcılarına göre robot henüz çok genç ve güç ve denge devrelerinin geliştirilmesi gerekiyor.

Robot bir yaşında ve aynı insanlar gibi bebek adımlarıyla ilerliyor. Bir iki yıl içerisinde gereken güce kavuşacaktır.

Hanbook, Method-2'nin son versiyonunu insanların satın alabilmesi için 2017 sonunda sergiye yetiştireceğini söylüyor. Fiyatının 12.5 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor.

Vay be!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
quentynmartell

Hankook Mirae Technology adlı Kuzey Koreli robot firması 1.5 tonluk makineyi yarattı. Bu makinenin neye benzediğini fark ettiniz mi? hani güney kore yapıyodu aq hangi ülke yaptı bunu bi karar ver de anlayalım olayı.başlığa da kuzey kore sınırını korumak için yapılan robot demiş ; iki ülke de işin içinde anlaşılabilir. sonra bi güney yaptı bi kuzey yaptı anlam bütünlüğünü sikeyim senin.

cagriyildirim

Adamlar yapıyor bizim mühendislerde onedio.com'da ürün hakkında yorum yapıyor yok zırhı dayanıksız yok kolları ile bacaklarının orantısı fazla bırakın kardeşim adamlar yapmış ister savaşa yollar ister markete amk o kadar bilgin varsa git sende yap vatana millte hayrın dokunsun.

Gizli Kullanıcı

Burda yapılacaksa eğer robot yapımına destek bulabilmek için robota bi badem bıyık ya da türban eklemesi yapılmalı yalnız. Ya da robot bi düğmeye basınca allahu ekber diye ses çıkarsın. Yoksa destek bulmak zor olur. Robot yapmayı düşünen mühendislerin bilgisine...

cagriyildirim

Saygı sevgi şükran ve alkışlıyorum seni canım kardeşim :)

Gizli Kullanıcı

Kol ve bacak uzunlukları orantısız. Vinç tutmuyor olsa ilk harekette öne ikincisinde yana devrileceği şu videodan belli. Söylemişler de zaten. Adamlar çalışıyor uğraşıyor deniyor ilerde gelişme sağlar O.K ama "Kuzey Kore'yi i korkutacak", "uuuu",""sınır hattını koruyacak" diye beklemek aptallık olur.

erlik

Ne RPG ne mermi. Hurdacılar yakınında 2 dakika bırak, parçası kalmaz :D

ogun-dadas

Bu robotun 2 RPG mermisi ile pert olacağından eminim. Uranyum kaplamalı tank zırhları bile basit roketatar mermileri ile zarar görüyorken bu robot nasıl dayanacak. Ayrıca Kuzey Kore'nin sadece hidrojen bombası değil biyolojik silahları ve acımasız bir lideri de var.

Görüş Bildir