Kurumsal İşini Geride Bırakıp 5 Yaşındaki Kızıyla Dünyayı Gezme Yoluna Koyulan Maceraperest Anne

520PAYLAŞIM

Evie Farrell’'n yakın bir arkadaşı 42 yaşında kanserden öldükten sonra o da hayatın aslında ne kadar kısa olduğunun farkına vardı. Bunun üzerine yeni bir mutfak yaptırmak için kenara ayırdığı 80.000TL'ye yakın parasıyla; 5 yaşındaki kızını da yanına alıp dünyayı gezmeye başlayan bu süper annenin hikayesini Boredpanda'dan derledik.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/mother-daughte...

"Yakın bir kadın arkadaşım kanserden öldü." diyor Evie.

“Harika ve çok güzel bir kadındı ve iki çocuğu vardı. Onun ölümü bana hayatı yakalayıp hala şansınız varken herşeyi yapmanın gerektiğini hatırlattı."

43 yaşındaki Avustralyalı halka ilişkiler uzmanı bundan hemen sonra 5 yaşındaki kızını da alıp dünyayı turlama kararı aldı.

Yeni bir mutfak yaptırmak için kenara attığı 80.000TL'ye yakın parası vardı.

O zamanlar 5 yaşında olan kızını da yanına alıp, uçsuz bucaksız bir maceraya atıldılar birlikte...

İşinden ayrılan kadının ve küçük kızının yolculuğu Şubat 2016'da başladı.

"Hayatta bir masada oturup eşya satın alacak parayı kazanmaktan çok daha öte şeyler var."

"Bütün bir yılı tek bir sırt çantasıyla gezdik..."

"...ve artık eski hayatıma dönmek gibi bir niyetim hiç yok."

You can follow their journey on Instagram, where the travelling duo have almost 50k followersIn the past eleven months they’ve visited thirteen countries

Evie ve kızı şimdiye kadar 11 ülkeye gitti.

Gittikleri ülkelerin arasında Endonezya, Singapur, Malezya, Tayland, Vietnam, İngiltere, Fransa ve Çin bulunuyor.

Evie şöyle diyor, "Düşündüm ki bundan 10 yıl sonra kızım bana ne için teşekkür eder?"

"Evimize yeni bir mutfak ve banyo yaptırdığım için mi?"

"Hayır elbette, onun bu küçüklük yıllarını harika tecrübelerle, dünyanın çeşitli yerlerinden öğrendikleri ve duyduklarıyla doldurduğum için."

"Bu yıl öğrendim ki, bir şeyi gerçekten çok istiyorsanız gerçekleştirebilirsiniz."

Evie'nin de söylediği gibi. Bu tatlı anne kız ikilisi yakın zamanda evlerine dönmeyi planlamıyor.

Küçük Emmie teknolojinin içinde boğulmak yerine binbir çeşit kültürel ve doğal tecrübe yaşamaktan mutlu görünüyor.

Şanslı ikilinin maceralarını Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz! Bon Voyage!!!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hackersafe

Kadijah Whomanity onediosun , git burdan....!

ummuhan.k.unsal

80,000 dolara mutfak.. Ev parası be! Hem o kısçe çok küçük ve bunların çoğunu hatırlamayacak. Keşke birkaç yıl sonra gitseydi. Yani o kızın büyümüş hali olsam böyle düşünürdüm. Bir de derdim ki "anneaaa 80,000'e mutfak mı olur ev olur evv" :D

fotografcihanim

eski kafadan zor ama bizim neslimizden 3 5 insan var çalışıp evlenip çocuk yapıp oturalım zihniyetinde olmayan. ama bu ülkenin güncel para değerinde bu hayaller çok zor. bırak yurtdışına gitmeye bir şehirden bir şehire kalmaya gitmek bile hayal durumda. 3'e katlamış lira ile nereye nasıl gidicen.. 80bintl mutfak için bütçe ayırmış biz o parayla ev almanın yarı ücretini cıkartırız.. birşey gerçekten isteyince oluyormuş hikayeleri hep eksik o yüzden. herşey gayette parayla oluyor. paran yoksa aklı selim karakterlisin diye pasaport veren uçak bileti vize veren ülke gördük mü :D 10 tl var abi sen bunu 10 euro olarak say olmazmı diyebiliyomusun, ya da abi bana ederinde maaş verde biriktirebileyim diyebiliyomusun :D hayatta çoğu şey istekle yön almıyor o yüzden bu haberlerde boşuna insana hayal kırıklığı yaratıyor.

ummuhan.k.unsal

Katılıyorum. Şimdi zihnimi yokluyorum. İşlerimizden istifa ettik-eşimlen-, evin kapısına asma kilidi taktık demek isterdim ama kira işlemeye devam edeceği için evi boşaltıp eşyaları sattık, boşuna kapıda yatmasın diye mütevazi minik arabamızı da sattık cepteki yegane birikimin üzerine ekledik. Ailelerin, eşin dostun "manyamış la bunlar" tepkilerini ise kat'a umursamadık. Pasaporttu vizeydi pühüü ışık hızıyla halloldu zaten. O ülke senin bu ülke benim..... gezemediler!! Çünkü para bitti! İş yok- güç yok! Yani musluklar da kapalı. Pakistan'da mahsur kaldık mı?! Varsa elçiliğe sığınırız artık. İmkanı olan, musluğu akmaya devam eden, mutfağı için (!)80.000 lira biriktiren gitsin arkadaş. Biz monotonlukların efendileri, modern zaman köleleri için 'erken kalkmak mecburen, işe gitmek mecburen, eve dönmek mecburen mecburiyetten..'

rockirocka

Cidden çok da iyi yapmış, helal olsun. Keşke Türkiye'de de pek çok insan mutfak yaptırmak için ayırdığı parayla böyle şeyler yapsa, eh tabi önce aç karınlarını doyurmaları gerekiyor.

Görüş Bildir