Kullanan İnsanları Ceset Torbalarının, Ürkütücü Tesadüflerin ve Paranormal Olayların İçerisine Sürükleyen Bir Uygulama: Randonautica

355PAYLAŞIM

Hem merak edip, hem ürkeceksiniz....

Randonautica, hem merak uyandıran hem de bir yandan insanı gerim gerim geren bir uygulama.

Öncelikle biraz ne olduğundan bahsedelim. Uygulama sizin rastgele bir konuma gitmenizi ve o konumu incelemenizi sağlıyor.

Randonautica aslında sizi kendi konumunuzun yakınlarında bir yere gönderiyor ve orayı keşfetmiş oluyorsunuz.

Uygulamayı indirdiğiniz anda konumuza ulaşılmasına izin veriyorsunuz ve Randonautica size Kuantum Rastgele Sayı Üreteci (quantum random number generator) aracılığıyla tamamen rastgele sayılardan oluşan bir koordinat gönderiyor.

Fakat konumu istemeden önce bir niyet belirlemeniz isteniyor.

Yani kısacası gideceğiniz yere bir niyetle, aklınızda düşüncelerle gidiyorsunuz.

Buraya kadar her şey normaldi değil mi?

Uygulamanın asıl ürkütücü yanı şu; kullanan insanlar kendilerine verilen koordinatlara ulaştıkları zaman ceset torbaları ya da paranormal aktivitelerle karşılaştıklarını dile getiriyorlar.

Uygulamayı kullanan bazı insanlar garip bir şeyle karşılaşmadıklarını düşünürken bazıları tam tersini dile getiriyor.

  • Macerana istediğin zaman son verebilirsin. Ben genelde 4 farklı noktada bitiriyorum. Garip bir şey yapmak zorunda değilsin, günlük hayatına normal bir şekilde devam edebilirsin. Ben arkadaşlarımla gittim, koordinata vardıktan sonra takılmaya devam ettik.

  • Sağ ol ya! Böyle söylüyorum çünkü simülasyonu bozdukları için başlarına garip şeyler gelen insanlar birini gördüm. Ayrıca bazı Randonaut'ların paranormal olayların olduğu yerlere gittiklerini gördüm. 

Biz de sizler için kullanıcıların deneyimlerini araştırdık ve bulduklarımızı paylaşmak istedik...

#1 Mesela bu gördüğünüz gençler uygulama ile güle oynaya verilen koordinata gidiyorlar ve bir valiz görüyorlar. Valizi açtıklarında ise içerisinde torbaya konmuş bir ceset bulunuyor.

#2 Daha önce kürtaj olmuş bir başka kadın ise koordinata giderken niyet olarak 'bebekler' diye düşünmüş.

Aldığı konum ise yerel bir sanayi parkına aitmiş. Vardığı zaman büyük yazılarla yazılmış 'ÇÖP ATMAYIN' tabelası bulmuş ve altında bebek boyutlarında bir valiz varmış.

#3 Instagram'da gittiği lokasyonu paylaşan biri ise kemiklerle dolu bir alan gördüklerini iddia ediyor. Yola çıkmadan önceki niyetleri ise 'ürkütücü' bir şeyler bulmak olmuş.

#4 "Bizim niyetimiz açıklanamaz ve ürkütücü olan bir şeyle karşılaşmaktı. Uygulama da istediğimizi verdi. Gittiğimiz yerde bu tabelayı gördük. Altımıza yapıyorduk."

"Gözyaşlarıyla bitecek."

#5 Niyetleri biraz ürkmek olan başka bir grup arkadaş ise bu eve gitmişler.

Bu arada keşife çıkan insanlardan eğer niyetleri gelecekleri ile ilgiliyse ya da güzel bir şeyse, orada buldukları bir parçayı yanlarına alarak dönmeleri isteniyor.

#6 "Giderken niyetimiz matrix'te bir sorun bulmaktı. Bizi bu kapıya getirdi."

#7 "Erkek arkadaşımla evde otururken denemek istedik, ilk çıkan konum dedesinin mezarını gösteriyordu. 3 kere daha denedik 3'ünde de aynı mezar çıktı."

#8 Bunu da çok uzun bir yazı olduğu için birebir çevirmek yerine özetleyeyim.

TikTok'taki ceset bulan çocukları gördükten sonra bir arkadaşımız merak ediyor ve uygulamayı indiriyor. Daha sonra niyetini de 'ölü bir beden bulma' olarak belirliyor ve başlıyor kullanmaya. Çıkan koordinatlar evinin yakınındaki sahili gösteriyor. Ama suda zaten ölü bir beden bulamayacağını düşündüğü için tekrar tekrar deniyor ve hep aynı koordinat çıkıyor. Yine aynı şey çıkınca çocuk biraz ürküyor ve bırakıyor. Aynı gün içerisinde arkadaşı bir haber gönderiyor. Haber ise uygulamadan kendisine verilen koordinatta bir çocuğun boğulup öldüğü ile alakalı.

#9 "Ormanın arasında eski bir ev bulduk. İçeriye baktığımız zaman ürkütücü sesler duymaya başladık hemen çıktık. Yolda giderken bir baykuş bizi izliyordu. Bir daha asla girmem o uygulamaya."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nickimdebileolmaz

Reklam yapıyorsunuz bari düzgün yapın, o bavulun yanına yaklaştıkları an kokudan bayılmaları gerekirdi.

kendineassassin

-Uygulama, niyetim biraz heyecan yaşamak.. +Konum veriyorum: Esencılıs..

dmttt

güzel pr..

suspicious

internette yazıyorsa doğrudur.

friendsister

Reklam kokuyor :)

Görüş Bildir