Küçük Bir Çocuk Onu Noel Baba Sanınca 4 Yıl Boyunca Hediyeler Getiren Koca Yürekli Müslüman Dede

20bPAYLAŞIM

Londra'da yaşayan bu küçük çocuk için Noel Baba gerçekten vardı. Neden mi? Çünkü bundan tam 4 yıl önce kapısının önünden geçen Santa Klaus'u kendi gözleriyle görmüş ve o sakallı dede her yıl onu ziyarete gelmişti. Göz dolduran, yürek ısıtan bu Noel öyküsünü sizler için BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/hannahalothman/...

Gerçek ismi Hussain olan pamuk dede, 2013 yılının Aralık ayında Londra'nın Tooting Caddesinde evine doğru yürüyordu.

Bu yıl 6 yaşına giren Alfie, o gün bu adamı gördüğünde ona, "Noel Baba" diye seslenince yaşlı adam dönüp ona bir miktar para verdi.

3 yaşındaki küçük Alfie için artık hiçbir şüphe kalmamıştı. Bu gördüğü adam Noel Baba'nın ta kendisiydi!

O günden sonra Alfie ve 12 yaşındaki ablası Hayley'nin, Noel Baba sürprizi bozulmasın diye her yıl eve bir hediyeyle geldi Bay Hussain.

Alfie'nin Noel Babası Hussain, aslında o sokakta bir muhasebecide çalışan ve Müslümanlığı sebebiyle uzun beyaz sakalı olan bir komşuydu. İşte Alfie ve Noel Babası.

Hatta aileyle arasındaki bağ o kadar kuvvetlendi ki, çocukların doğum günlerinde bile evlerine uğruyordu.

Alfie'nin annesi Tracy Ashford-Rose yaşadıkları bu güzel dostluk hikayesini şöyle anlatıyor:

"Artık Noellerimiz, Noel Baba gelmezse olmaz. Oğlum Alfie, "Anne bak, Noel Baba geliyor' diye bağırır. O gün Hussain bey 3 bina öteye gittikten sonra geri gelip, 'Size bir hediye almadan geçemezdim, oğlunuz beni Noel Baba sandı,' demişti. Bu 4 yıl önceydi, bugüne dek her yıl birbirimize hediye alıp veririz. İki çocuğumun da doğum günlerini asla unutmaz, mutlaka hediyelerle gelir."

"Biz artık ona Noel Dede diyoruz."

Bu güzel ve anlamlı hikayeyi Facebook üzerinde paylaşan Amanda Taylor-Purchase ise eskiden bu sokakta oturuyordu.

Profesyonel fotoğrafçı Amanda Taylor da gördüklerini şöyle anlattı:

"Fotoğraf çekimlerinde gözlerim çok nadir dolar. Bu hikayeyi kesinlikle paylaşmam gerekiyordu. Aflie'yi bebekliğinden beri tanırım. Noel Baba geliyor diye bir koşuşu vardı ki..."

"Önyargılı olmanın hiçbir anlamı yok. Bu adam Hristiyan olmamasına rağmen küçük bir çocuk için ne kadar güzel bir şey yapıyor. Önemli olan da bu."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
she__ra_

insan gibi insan <3

aerialz

pek din üzerinden yürümeyi sevmem ama çocukları oyun için sırtına çıkınca namazda secdeyi uzatan, çarşıdan eve gelince misafirlere rağmen önce çocuklarına hediyeleri dağıtan peygamber geldi aklıma. velev ki noel baba olmak günah. bu günahın yanında çocukları sevindirmenin sevabı dağ kadar.

thranduil-king-of-the-woodland

Adamda kendini noel baba ilan etmemiş zaten

Gizli Kullanıcı

islam işte budur.👍

g.lothlorien

şaka yapıyosun!!!!! SON DAKİKA!!!!!! GERÇEK MÜSLÜMANLIK BULUNDU!!!

Gizli Kullanıcı

sana prim verip te polemiğe girmicem,kendi kendine havla.

alesgerli.z

;)))aynn

corpse-bride

bu dinle alakalı değil insanlıktan nasibini almakla ilgili . hem hala sunu anlamıyorum yenı bır yıla gırerken guzel seyler yapmanın nesı kotu? bız 25 aralıkta dını amaclı ayın yapmıyoruz kı (noel) seneye nasıl gırersen oyle gıder denıldıgı ıcın mutlu eglencelı hedıyelı sevdıklerınle gırmek ıstıyorsun ve bunu tum dunya yapıyoruz ınsanların bu kadar bırlestıgı bır olgunun kotulenmeye calısılması cok sacma

gladeal

Evet kutlama konusuna katılıyorum ama senin dediğin "yeni yıla nasıl girersen öyle gider" muhabbeti biraz batıl inannca giriyor

irlilja

gelin çemkirin müslüma noel kutlamaz diye de ağzınıza kürekle vurayım hadi bakalım

hipergrafi

"Noel" deme bari yılbaşı de de hak vereyim. Müslüman tabi ki noel kutlamaz. Eline kürek alınacak bi durum yok burada. 'Noel' hristiyanların dini bayramıdır. Bizim kutladığımız yeni yıl. Dede de noel kutlamıyor zaten çocuğu sevindiriyor. "Yerli Washington portakalı" der gibi kendi kendini imha eden sakil cümleler kurmayın millete atar yapayım derken.

mabada

Maşallah :D

irlilja

noel ve yeni yılı karıştıranlardan bahsettiğimi anlamadan elimdeki küreğe cehalet ateşinizle yaklaşmayın lütfen

hipergrafi

Dalgamı geciyosun? Müslüman noel kutlamaz diyenlerin ağzına kürekle vuruyorsun verdiğin cevaplada ikisini karıştıranlardan bahsediyorum diyorsun... O karıştıranların önünde elinde bayrak yürümeye devam et sen cahil olan ben olayım. GERZEK...

Görüş Bildir