KPSS Önlisans Sınav Sonuçları İçin ÖSYM Tarih Verdi! İşte KPSS Sonuç Sayfası

0PAYLAŞIM

Yüzbinlerce adayın girdiği KPSS ön lisans sınav sonuçları için ÖSYM'nin verdiği tarih 26 Kasım 2020 Perşembe. Adayların heyecanı yüksek. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacak. Her testte, örneğin Genel Yetenek’te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacak. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz ÖSYM'nin internet sitesinden sorgulama yapılabilecek. Ayrıca haberimizden de sonuçları takip edebilirsiniz...

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM'nin KPSS ön lisans sonuçları için verdiği tarih 26 Kasım. Adaylar sonuçların saat kaçta açıklanacağını merak ediyor. Bu yıl yapılan bazı sınavların sonuçlarının belirlenen tarihten erken açıklanması heyecanı daha da arttırdı.

KPSS Ön Lisans Sonuçları Sorgulama Sayfası...

KPSS Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

KPSS Sonuçları Nasıl Değerlendirilecek?

- Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenek’te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. 

- Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir. 

- Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları hesaplanacaktır. KPSS puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacaktır. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP’nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP’nin hesaplanmasına dahil edilen testlerin her birinden standart puanı olması gerekir. 

- Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır. 

- Adayların ASP’leri kullanılarak, ön lisans düzeyi için KPSSP93 puanları hesaplanacaktır. KPSS puanlarının hesaplanmasında aşağıdaki formül kullanılacaktır. Böylece her KPSS puan türü için 100 üzerinden KPSS puan dağılımı elde edilmiş olacaktır. B Grubu Kadrolara yerleştirme ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılacaktır.

Aşağıdakiler de İlginizi Çekebilir

Bugün Gerçekleşen KPSS'nin Ardından Twitter'ın Tozunu Attırarak Hepimizi Güldüren Kişiler - onedio.com
Bugün Gerçekleşen KPSS'nin Ardından Twitter'ın Tozunu Attırarak Hepimizi Güldüren Kişiler - onedio.com
Bu KPSS Testinin Sonunu Görenler Kesin Atanıyor! - onedio.com
Bu KPSS Testinin Sonunu Görenler Kesin Atanıyor! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir