Kötü Giden Aşk Hayatınızın Tedavisini Bilim Açıkladı: Partnerinizle Beraber Minik Dostların Fotoğraflarına Bakmak!

-
Abone ol

Ne zaman aşk hayatınızın enerjisini kaybettiğini düşünseniz, partnerinizle beraber zaman geçirmenin ciddi bir değişim yapabileceğini hatırlayın. Hatta bilim insanlarının araştırmalarına göre ihtiyaç duyan çiftlerin yapabileceği basit ama oldukça etkili şeylerden biri beraber sevimli hayvan fotoğraflarına bakmak!

İlk duyduğunuzda kulağa tuhaf geldiğinin farkındayız ama bilime karşı çıkmanın da bir yolu yok gibi. Çift terapilerini, buluşmaları ve restoranları unutun! Sevimli dostlarımız aşk hayatınızın kaybolan enerjisine çözüm olabilir.

Kaynak: https://curiosity.com/topics/to-rekindle...

Sadece bir içerik sitesinde okuduğunuz haber doğrultusunda aşkınızı bu şekilde kurtaracağınıza inanmadığınızı biliyoruz.

Doğrusu, Florida State University araştırmacıları da aynı şekilde şüpheye düştüler. Bilim insanlarından James K. McNulty "Bu kadar basit ve evlilikle alakasız bir fikrin insanların ilişkileri hakkında hissettiklerine etki edeceği düşüncesi beni kuşkulandırdı." dedi. Ama en sonunda denemeye ve dünyaya öngörülemeyen ama sevimli bir alternatif sunmaya karar verdiler.

40 yaşının altındaki 144 evli çiftin katıldığı bir araştırma yapıldı. Hepsi de 5 yıldan kısa süredir evliler.

İlk etapta şu an devam eden evliliklerinden ne kadar tatmin olduklarını ortaya çıkaran bir form doldurdular. Ardından da 2 gruba ayrıldılar. 

Sonrasında ise 6 hafta boyunca 3 gün her bir eşe, eşlerinin yüzünü de içeren bir dizi kart gösterildi. İlk grup tarafsız fotoğraflar görürken (mesela düğme), diğer bir gruba da sevimli hayvanların olduğu fotoğraflar gösterildi.

Katılımcılar araştırmanın asıl amacını bilmiyorlardı. Araştırmacıların, cevap hızları ve konsantrasyonlarını test ettiklerini düşünüyorlardı.

Görev ise belirli bir görüntüyü her gördüklerinde düğmeye basmalarıydı.

Sonuçlar oldukça şaşırtıcı!

Çalışma sonuçlarında partnerlerinin fotoğrafını tavşanlar ve yavru köpeklerle beraber görenlerin başlangıca oranla daha pozitif bir tepki sergilediklerini gösterdi. Dahası evlilik tatminleri de yükselmişti. McNulty de sonuçtan etkilenmişti. 

"İşe yaradığına gerçekten şaşırdım."

Unutmayın! Bu yöntem ciddi problemler yaşayan çiftlerde işe yaramayabilir. Ama duygularınızı yeniden harekete geçirmek istiyorsanız, denemeye değer.

Aşk hayatınızı kurtarmak için küçük bir bonus!

Aşk dolu günler dileriz!😍😍

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir