Görüş Bildir
Haberler
Korkunç Gerçek 9. Duruşmada Ortaya Çıktı: Pınar Gültekin, Yakılmadan Önce Yaşıyormuş!

Korkunç Gerçek 9. Duruşmada Ortaya Çıktı: Pınar Gültekin, Yakılmadan Önce Yaşıyormuş!

Deniz Gök
24.01.2022 - 15:28 Son Güncelleme: 25.01.2022 - 07:56

Pınar Gültekin cinayeti davasında 9'uncu duruşma bugün görülüyor. Duruşmada okunan Adli Tıp raporuna göre Pınar Gültekin, yaşadığı sırada alevlere maruz kalarak yaşamını yitirmiş.

Muğla'da boğularak öldürüldükten sonra varilde yakılan Pınar Gültekin'in cinayetiyle ilgili davada 9'uncu duruşma görülüyor. 

Duruşmaya tutuklu sanık Cemal Metin Avcı, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemleri (SEGBİS) ile katılırken, tutuksuz sanıklar Mertcan Avcı, Şükrü Gökhan Orhan, Selim Avcı, Eda Karagül ile taraf avukatları salonda hazır bulundu. Rahatsızlığı bulunan Ayten Avcı ise duruşmaya katılmadı. 

Yoklama ile başlayan duruşmada, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Adli Tıp Üçüncü Üst Kurulu'nca gönderilen rapor okundu. 

Raporda heyetin yaptığı kapsamlı inceleme sonrası Pınar Gültekin'in yaşadığı sırada alevlere maruz kaldığı ve yaşamını yitirdiği belirlendi.

Neler olmuştu?

Neler olmuştu?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020’de kayboldu. 

Soruşturma kapsamında 5 gün sonra gözaltına alınan Cemal Metin Avcı, çıkan kavgada Gültekin'i boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üzerine de beton döktüğünü itiraf etti. 

Avcı'nın gösterdiği yerde bulunan varilde Gültekin'in kısmen yanmış cesedine ulaşıldı. Pınar Gültekin, memleketi Bitlis'in Hizan ilçesinde toprağa verildi.

Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı ise çıkarıldığı mahkemece 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek' suçundan tutuklandı. Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın telefon sinyallerinden ağabeyiyle aynı zamanda bağ evinde olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Mertcan Avcı da sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüpheliler hakkında dava açıldı.

Mertcan Avcı, 15 Şubat 2021’deki duruşmada, imza atma yükümlülüğü ve yurt dışı çıkışına çıkış yasağı ile tahliye edildi.

Cemal Metin Avcı'nın ailesi hakkında iddianame

Cemal Metin Avcı'nın ailesi hakkında iddianame

Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, sanık Cemal Metin Avcı'nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı Eda Karagün ile ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın da 'delilleri yok etme, gizleme ve değiştirme' suçunu işlediğini iddia ederek şikayetçi oldu.

Muğla Cumhuriyet Savcılığı, 2 Ekim 2020’de şüpheliler hakkında ek kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Avukat Epözdemir ise karara itiraz etti. Muğla Sulh Ceza Hakimliği de itirazın kesin olarak reddine hükmetti.

Epözdemir, Muğla Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği kesin kararın Adalet Bakanlığı tarafından kanun yararına bozulması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. 

Başsavcılık, kararı bozarak 4 şüpheli hakkında iddianame hazırlanmasına karar verdi.

Ayrı ayrı cezalandırma talebi

Ayrı ayrı cezalandırma talebi

Savcılık, şüpheliler Selim Avcı, Ayten Avcı, Eda Karagün ile Şükrü Gökhan Orhan'ın kasten adam öldürme sonrasındaki zaman diliminde, olay mahalline birlikte gidip, suç delillerini yok ederek, gizlediklerine dair haklarında yeterli şüphe bulunduğuna kanaat getirerek ayrı ayrı cezalandırılmalarına karar verilmesini talep etti. 

Mahkeme, ilerleyen süreçte, her iki dosyanın birleştirilmesine karar verdi. 

Geçen yıl 27 Eylül'de görülen 6'ncı duruşmada, cinayetten sonra olay yerine giderek delilleri gizlemeye çalıştıkları iddia edilen sanığın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın da savunmaları alındı. 

Şüphelilerin tamamı savunmalarında, suçlamaları reddetti.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ken takabayashi

bu insanlar nasıl tutuksuz yargılanıyor. adam birini yakmış canlı canli ve bunu gizlemiş bunlar.

B

kuzenim ağır tahrik altında birini bıçakladı karşı taraf yaşıyor, mahkemede ben üstüne gittim dedi şikayetçi olmadı. ancak kamu davası devam ettiği için 2 bu... Devamını Gör

rcpbyrm

sizi nasıl yetiştiyorlar ya , kim yetiştiriyor?

Ozan

Bunları bebekken yabani hayvanlar yetiştirse bile böyle bir canilik yapmazlardı.

demet buyuktas

bu insanlar sokaklarda elini kolunu sallaya sallaya geziyor. bi dahakinin biz olmayacagi ne belli. devletin bizi nasil diken üstünde tuttuğuna bakin