Korkunç Bir Plan ve Cinsel Saldırı Zinciri: Çocuğa 'İntikam' Amacıyla Tecavüz

 > -

Cinsel istismar ve tecavüz haberlerinin sonu gelmiyor. Aydın'da meydana gelen cinsel saldırı zinciri akıllara durgunluk verecek cinsten. Yaklaşık iki yıl önce M.T. isimli saldırgan, T.A.'ya tecavüz ettiği gerekçesiyle 28 yıl 9 ay hapse mahkûm edildi. Bugün basına yansıyan bilgilere göre, bu defa mağdurun kardeşi ve babası cezaevinde bulunan hükümlünün 10 yaşındaki çocuğuna cinsel saldırıda bulundu.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmada 2.5 yıl öncesine dayanan korkunç bir "intikam planı" ortaya çıktı.

İki buçuk yıl önce T.A. isim şahıs, kendisine tecavüz edildiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

Kırsal Yazıdere Mahallesi'nde besicilik ve çiftçilik yapan T.A., 17 Şubat 2016 tarihinde, jandarmaya gidip, bir çiftlik evinde birlikte içki içtiği arkadaşları Mehmet T. (43) ve Murat A.'nın (35) kendisine bir hafta süreyle tecavüz edip, fotoğraf ve görüntülerini çektiklerini, şantaj yaptıklarını ileri sürüp, şikayetçi oldu.

Jandarma, şikayet üzerine iki şüpheliyi gözaltına aldı. Tutuklanan şüpheliler hakkında Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Geçen 25 Mayıs'ta kararını veren mahkeme, tutuklu sanıklar Mehmet T. ve Murat A'ya 28 yıl 9'ar ay hapis cezası verdi.

Bugün basına yansıyan bilgi göre ise eşi tecavüz suçundan cezaevinde bulunan F.T., çocuğunun tecavüze uğradığı iddiasıyla jandarmaya başvurdu.

10 yaşındaki çocuğun pedagog eşliğinde ifadesi alındı. Hastanede yapılan sağlık kontrolünde ise çocuğa cinsel saldırıda bulunulduğu belirlendi.

Mehmet A. ile oğlu Halil İbrahim A.'nın tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Suçlamaları kabul etmeyen baba-oğul, işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemede tutuklandı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016AydınTecavüz
Görüş Bildir