Görüş Bildir
Haberler
Köprülere 'Örtülü' Zam: Artık İki Yönlü Ücret Alınacak

Köprülere 'Örtülü' Zam: Artık İki Yönlü Ücret Alınacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'da 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak köprü ve Avrasya Tüneli ücretlerini açıkladı. İstanbul’daki iki köprüde her iki yönde geçiş ücretli oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul’da 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak köprü ve Avrasya Tüneli ücretlerini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde uygulanan tek yönlü ücretlendirme, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren köprü geçiş ücretleri iki eşit parçaya bölünerek iki yönlü olarak değiştirilmiştir. Boğaz Köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 TL olarak belirlenmiştir” denildi.

Sözcü'nün aktardığına göre geçtiğimiz yılbaşında 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri geçiş ücreti tarifeleri yüzde 26 zamlanmış ve otomobillerin geçiş ücreti 10.5 liradan 13.25 liraya yükseltilmişti.

2022 yılı itibariyle, geçiş ücreti tek yön yerine çift yönlü olacak ve araç sahipleri toplam 16.50 lira ödeyecek.

Avrasya Tüneli ücreti 46 liradan 53'e çıktı

Avrasya Tüneli ücreti 46 liradan 53'e çıktı

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ayrıca, ”Avrasya Tüneli'nde ise otomobil geçiş ücreti 05:00 24:00 saatleri arasında tek yönde 53 TL, 00:00 – 05:00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak 26,50 TL olarak belirlenmiştir” denildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
61
25
13
11
7
7
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cicikuşbabacık82

Yılların dolandırıcısı köprüyü satan dolandırıcı sülün Osman’ı da geçtiniz o köprüyü satıyordu siz geçip gitmeye bile köprü kadar ücret istiyorsunuz yuh bi d... Devamını Gör

Ziya Akbaş

15 temmuz gazisiyim ayağına bedava otobüse binersin, akp'den fakir indirimi ve marketlerden özel alışveriş kartı da alırsın, ama köprüde demokrasi var, herk... Devamını Gör

Zeki Yüksel

nefes alma vergiside cikartin 😭😭😭