Konya'da Üretilen İnsansı Robota Yüz Eklendi: 4 Duyuyu Kullanabiliyor, İnsanları Tanıyıp Cevap Veriyor

 > 
108PAYLAŞIM

Konya'da Akınrobotics tarafından üretilen insansı robot Akıncı-4'e yüz eklendi. Yürüme kabiliyeti artırılan robot, tatma hariç 4 duyuyu kullanabiliyor ve insanları tanıyıp cevap verebiliyor. 

Konya'daki Akınrobotics fabrikasında üretilen robota yüz eklendi.

Robotik alanındaki çalışmalarıyla gündeme gelen Akın Robotics, geliştirdiği Akıncı-4 adlı robot modeline yüz ekledi.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre Akıncı-4, yüz motorlarıyla insan mimiklerini yapabiliyor ve bunun dışında yürüme, yön değiştirme ve basamak çıkma hareketlerini de biliyor.

Akıncı-4, kamuoyunda bilinen modellerden Mini Ada ile sohbet edebiliyor.

Akıncı-4 modeli, geçtiğimiz aylarda bir etkinlikte sahneden düşmesiyle gündeme oturan robot Mini Ada ve diğer robotlarla sohbet edebiliyor. Akın Robotics yönetim kurulu başkanı Özgür Akın, robotun tamamen yerli imkanlarla üretildiğini belirtti.

"Tatma hariç 4 duyuyu kullanabiliyor, interneti kullanabiliyor ve yapay zeka sayesinde de insanları görüp tanıyabiliyor"

Akın, robot modellerindeki son gelişmelerle ilgili olarak, "İnsansı robotlarımız 'Akıncı-4' ile 'Mini Ada'nın barındırdıkları yapay zeka sayesinde birbirleri ile olan sohbetine tanıklık ediyoruz. 'Akıncı-4' sahip olduğu eklem yapısıyla başta yürüme faaliyeti olmak üzere insansı hareketleri çok rahat gerçekleştirebiliyor. Tatma hariç 4 duyuyu kullanabiliyor, interneti kullanabiliyor ve yapay zeka sayesinde de insanları görüp tanıyabiliyor, onlara cevaplar verebiliyor" dedi.

'Adım atan robot' Akıncı-4, Akın Robotics tesislerinde böyle görüntülendi 📹

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir