Görüş Bildir
Haberler
Konya'da Doktorları Hedef Gösteren İmamın Görev Yeri Değiştirildi

Konya'da Doktorları Hedef Gösteren İmamın Görev Yeri Değiştirildi

Emre Ordu
12.07.2022 - 17:36 Son Güncelleme: 12.07.2022 - 19:13

Konya'da öldürülen meslektaşları için grev kararı alan doktorları hedef gösteren imam Ahmet Gür'ün idari izne ayrılarak görev yerinin değiştirildiği öğrenildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Grev kararı alan hekimleri hedef almıştı

Grev kararı alan hekimleri hedef almıştı

Konya'da verdiği hutbede grev kararı alan doktorları hedef gösteren imam A.G'nin açığa alındığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. 

Habertürk'ten Zafer Samancı'nın haberine göre, imamın infial yaratan sözlerinin ardından olası daha kötü olayların yaşanmaması için idari izne ayrılarak görev yerinin değiştirildiği belirtildi.

Öte Yandan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Konya’ya gönderilen müfettişlerin, pazartesi günü raporlarını tamamlayıp hızlı bir şekilde başkanlığa iletecekleri ve başkanlığın ise aynı hafta içinde soruşturmayı sonuca bağlayacağı öğrenildi.

Ne olmuştu?

Konya’da bulunan Kayalar Camisi İmamı Ahmet Gür, doktor Ekrem Karakaya'nın Konya'da görevi başında öldürülmesinin ardından grev kararı alan doktorları hedef göstermişti. İmam Gür, hutbede vatandaşlara şöyle seslenmişti:

“Doktor öldürüldü deyip de bunu devletin aleyhine, milletin aleyhine ya. Dün hastanelerin hiçbirisi görev yapmadı. Günlük iğne yaptıracak adam var, günlük serum alacak adam var, tedavi olacak adam var. Yani bu ne getirir? Daha fazla doktorların öldürülmesini getirir, tahriktir. Geçen hafta anlatmadım mı kadın cinayetlerini. Televizyonda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık. Sen vardın hastaneden boş döndün. İğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi, git bugün grevdeyiz. Öldürmez misin sen? Dövmez misin? Sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim.”

Tepkilere neden olan bu sözlerin ardından Konya Valiliği ve Diyanet İşleri Başkanlığı imam hakkında soruşturma başlattığını duyurmuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
164
55
45
27
11
5
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
İronici

“Burayı yeterince karıştırdın, git biraz da başka yeri karıştır” deyip görev yerini mi değiştirdiler

Bir yere bilmem ne müdürü olmuştur yüksek maaşla

Özgen ERSOY

Yer değiştirme ne aq. Görevden alacaksın varsa diplomasını yırtacaksın köyüne geri göndereceksin