Görüş Bildir
Haberler
Komorlar Cumhurbaşkanı: 'Daima Türkiye’nin Yanında Olacağız'

Komorlar Cumhurbaşkanı: 'Daima Türkiye’nin Yanında Olacağız'

Komorlar Cumhurbaşkanı Azali Assoumani, Kocaeli’de Gebze Teknik Üniversitesi’ni ziyaret etti. Assoumani, “Siz dün bizi yok etmeye çalışanlarla mücadele ettiğiniz için biz daima Türkiye’nin yanında olacağız” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Komorlar Cumhurbaşkanı Azali Assoumani ve beraberindeki heyet, Kocaeli’de Gebze Teknik Üniversitesi’ni ziyaret etti. 

Konuk Cumhurbaşkanı'nı Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Hasan Aslan, Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Dinç ve akademisyenler karşıladı.

Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Komorlar heyetine üniversite ve dronepark hakkında bilgilendirici sunum yapıldı.

Programda konuşan Komorlar Cumhurbaşkanı Azali Assoumani, “Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmemizde eğitim ve araştırmanın önemine değinmiştik, beraberce bu konuyu konuşmuştuk. Bugün bunu burada yaşamanın mutluluğunu yaşıyorum. İlmin yerini hiçbir şey tutmaz. Bunu kendi ülkemde iktidar olduktan hemen sonra daha sık uyguladım. Şimdi de burada aynı şeyi görüyorum. İlme verdiğiniz önem sizin ne kadar ileri gidebileceğinizi gösterir. Sanayi bölgesinin ortasında böyle bir üniversitenin bulunması şunu gösteriyor ki; bu üniversiteden mezun olanlar sanayi de işçi olarak hayatlarına devam edebilecekler. Bu da Onlar için en büyük kazanç. Sayın rektör benim eskiden beri benim gençlere söylediğim ‘Mezun olup masa başında oturmayın, gidin sanayide iş dünyasıyla beraber olun’ söylemini gerçekleştirmiş olduğunu görmekten mutluluk duyuyorum. Bir sır söylemek istiyorum; Cumhurbaşkanına söylediğim gibi siz dün bizi yok etmeye çalışanlarla mücadele ettiğiniz için biz daima Türkiye’nin yanında olacağız. Şu soruyu hep kendime sormuşumdur; Türkiye’nin sırrı nedir, nasıl başarıyor? Türkiye’nin başarısının sırrı ilim, bilgi ve güç” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 Aralık cuma günü, Komorlar Cumhurbaşkanı Azali ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde görüşmüştü.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Hasan Aslan ise, “Sizi burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Şunu belirtmek isterim ki üniversitemizde sizi ağırlamak bizim için çok önemli. Üniversitemiz sanayinin merkezinde konumlanmıştır. Çevremizde 17 Organize Sanayi Bölgesi mevcut. Dolayısıyla bu endüstri alanıyla iş birliği yaptığımız için çok heyecanlıyız. Ziyaret etmiş olduğunuz dronepark, etkileşim ve iş birlikteliklerimizin en güzel örneklerinden biridir. Endüstri alanlarıyla iş birliktelikleri oluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Heyet, programın ardından droneparkta incelemelerde bulundu.

Heyet, programın ardından droneparkta incelemelerde bulundu.

Komorlar neresi?

Komorlar neresi?

Komorlar ya da resmî adıyla Komorlar Birliği, Afrika kıtasının doğusunda bulunan bir ada ülkesi.

Resmi dini İslam olan ülkenin 900 bine yakın nüfusu bulunuyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
85
18
14
11
5
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
denemecelersss

komorlor lar lor diye ülkem i varmış aq :D akp sayesinde yeni bir bilgi

Halil Değerli

Dördüncü dünya ülkesinin lideri, beşinci dünya ülkesinin liderini ziyaret ediyor... .... 🤪😡😠

Cadawra

Eyvallah kanka da , Komorlar nere siz kimsiniz?