Köklü Yarışma Best Model of Turkey'in Bu Yılki Kraliçesi 15 Yaşındaki Melisa İmrak Seçildi, Ortalık Karıştı

1.3bPAYLAŞIM

Bu bir modellik yarışması olsa da yaşı çok küçük değil mi?

Türkiye'nin en prestijli yarışmalarından biri olan Best Model of Turkey, bugüne dek onlarca yıldız isim çıkardı.

Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Tolgahan Sayışman, Çağatay Ulusoy, Güzide Duran, Deniz Akkaya, Aslıhan Karalar... 32 yıllık yarışma pek çok ünlünün şöhret yolunda attığı ilk adımı oldu.

Son yıllarda eski görkeminden uzak görünse de podyuma ve televizyon dünyasına yeni isimler kazandırmayı sürdürüyor.

Başından beri adı üstünde bir modellik yarışması olsa da birincilerinin oyunculuğa yönelmesiyle sanki bir güzellik ve şöhret yarışmasıymış gibi görülüyor.

Bu yıl pandemi önlemleri kapsamında açık havada gerçekleşen 33. Best Model of Turkey'in birincileri Melisa İmrak ve Oğuzhan Bolat oldu.

2020 kraliçesi Melisa İmrak, yaşıyla hemen dikkatleri üstüne çekti.

Bu yılın birincisi 2005 doğumlu, yani henüz 15 yaşında.

18 yaşından küçük olduğu için ailesinin rızası ile yarışmada yer almış.

Tüm dünyada modellik erken yaşlarda başlanan bir meslek olduğu için kimilerine göre kariyeri için güzel bir başlangıç oldu.

Ancak henüz bir çocuk olduğu için bu tür yarışmalarda olmasını yanlış bulanlar da çoğunluktaydı.

Son yıllarda ergenliğe giren çocukların yetişkin gibi görünme çabası da gündemde, ancak geçmişe baktığımızda pek çok ünlü ismin bu tür yarışmalara hep erken yaşlarda katıldıklarını görüyoruz.

Derin Talu, Aleyna Tilki gibi çocuk yaşta şöhret olan isimler konuşuluyor, oysa 20 yıl önce de başka genç isimler gündemdeydi. Kısacası yetişkinliğe erken yaşlarda özenme yeni bir durum değil, tabii yeni olmaması tartışmasız olduğu anlamına gelmiyor.

Küçük yaşta elde ettiği birincilikle kameralarla tanışan Melisa İmrak hakkında yakın zamanda daha çok konuşacağız gibi görünüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz; bu kadar genç yaşlarda bu tür yarışmalarda yer almak doğru mu?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bugün de Gıybete Doyduk! 28 Ekim'de Magazin Dünyasında Öne Çıkan Olaylar - onedio.com
Bugün de Gıybete Doyduk! 28 Ekim'de Magazin Dünyasında Öne Çıkan Olaylar - onedio.com
Hepsi Zirveye Çıktı, Ancak Hepsi Orada Kalamadı: Türkiye'nin Son 25 Yıldaki Türkiye Güzelleri Şimdi Ne Yapıyor? - onedio.com
Hepsi Zirveye Çıktı, Ancak Hepsi Orada Kalamadı: Türkiye'nin Son 25 Yıldaki Türkiye Güzelleri Şimdi Ne Yapıyor? - onedio.com
Artık 'Bu Kız Nasıl 15 Yaşında?' Diye Yazamayacağımız Defne Samyeli'nin Güzeller Güzeli Küçük Kızı Derin Talu'yu Tanıyalım - onedio.com
Artık 'Bu Kız Nasıl 15 Yaşında?' Diye Yazamayacağımız Defne Samyeli'nin Güzeller Güzeli Küçük Kızı Derin Talu'yu Tanıyalım - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bbbbb

Pedofiliyi yavaş yavaş meşrulaştırmak için yapılıyor. Bu kız 15 yaşında gibi değil, objeleştirmişler resmen. Normalde 15 yaşında birine ağzı sulana sulana bakan birine sapık deriz ama bu şekilde olursa ''normal'' karşılanabilir. Bu da pedofiliyi toplumda daha da kabul edilebilir yapmak için.

symbol-poseidon

Ya bırakın duyar kasmayı yorumlarda. Stranger Things başrol oyuncusu olan Millie Bobby Brown 'u öve öve bitiremiyor milletimiz. UNICEF iyi niyet elçisi o bu şu diye o kız kariyerine başladığında memeleri bile çıkmamıştı. Şimdi de henüz 16 yaşında. Yurt dışında sevilen ve bugün hemen herkesin bildiği manken, oyuncu ve şarkıcılar kariyerlerine başladıklarında bu kızdan bile küçüktü. Yabancıya gelince dibiniz düşer, sesiniz çıkmaz hatta takdir edersiniz bizim ülkemizde olunca kuduruyorsunuz. Bu kadar iki yüzlü olmayın!

indigo-bird

biz 15 yaşındayken çocuk gibi görünüyoduk ya, ben geldim 30 yaşına, bu 15likler şimdi benim ablam gibi duruyor ne degisti bu kadar ya :))) gidin barbilerinizle oynayın çocuum hadi bakim

wardruna

E bu pedofili?Demek fakir ya da göz önünde olmayan yapınca vay efendim şerefsiz ama zengin ya da güçlü kişiler yaparsa sadece öyle mal gibi izlemek mi tüm herşeyi

Gizli Kullanıcı

O henüz bir çocuk. Yasal olarak bunu kendisi yapamaz. Bu yapılan çocuk istismarıdır, moda felan değil. Bir çocuğun bedenini moda adı altında sergilemek, çocuğun cinsiyetini kullanmak onu istismar etmektir. Yasalar gereği buna velisi, vasisi veya mahkeme izin verir. Ancak buna izin veren şahıslar; bir çocuğun vücudunu teşhir etmiş olduğunu göz önünde bulundurmamış, onu istismar etmiştir. Biz bebeklerin fotoğrafını paylaşmayın bu çocuk istismarıdır derken bir çocuğun cinsiyetini ve bedenini kullanarak "piyasaya" sürüyorlar. Yazıklar olsun.

hipergrafi

Buna katılmıyorum. Modellik zaten ileri yaşlara kadar yapılabilen bir meslek değil. Bilhassa kadınlar için. Bir kadın model otuzlarına geldiğinde iş alma şansı düşüyor. Bu yüzden genç yaşta başlanması normal. Çocuk istismarı tanımınızda aşırı sert bir tabir olmuş. Öncelikle çocuk dediğiniz insan beş yaşında değil. İnsanlar 15 yaşında kariyer planlarını yapmaya çoktan başlamış oluyor. Aile çocuklarının aldığı bu karar bir hevesmi yoksa ciddi bir kariyer planımı emin olduktan sonra niye çocuk istismarı olsun. Modellik iyi bir kazanç sağlama imkanı sunan bir iş sahası. Bu yüzden 15 yaşında bir genç önüne böyle bir fırsat çıkıpta bu fırsatı değerlendirmeye karar verdiğinde aileinin "Bak yavrum sen çocuksun anlamazsın biz senin iyiliğini düşünüyoruz" diyerek bu fırsatı onun adına reddetmesi o gence büyük bir haksızlık olacaktır. Ve genç içinde kalan hevesle büyüyüp sevmediği bir işi yaparken ailesine öfkelenecektir.

hipergrafi

Bu nedenle sen çocuksun diyerek önüne taş koymaktansa kendi denetimleri altında, çocuklarının büyük firmaların oyuncağı olmadığından emin olarak denemesine izin vermek daha mantıklı.

Görüş Bildir