Görüş Bildir
Haberler
Kızını Vahşice Öldüren Babanın 'Haksız Tahrik' ile Cezası İndirildi

Kızını Vahşice Öldüren Babanın 'Haksız Tahrik' ile Cezası İndirildi

Edirne'de, kızını boğarak öldürdükten sonra cesedini bıçakla parçalara ayırıp, ormanlık alana gömen babaya tutuklu yargılandığı davada, 'haksız tahrik' hükümleri uygulanarak 24 yıl hapis cezası verildi. 

Keşan'da 9 Ocak 2019 tarihinde, İspat Cami Mahallesi Özgün Yapı Kooperatifi arkasında bulunan ormanlık alanda, kozalak toplamaya giden bir kişi gazete kağıdına sarılmış kesik insan kolu buldu. Polis ekiplerince yapılan parmak izi incelemesinde, omuz hizasından kesildiği belirlenen sol kolun, kentteki bir gece kulübünde oryantallik yapan Didem Uslu'ya ait olduğu tespit edildi. 

Kesik kolun bulunduğu ormanlık alanda, kadına ait olduğu değerlendirilen kalça kemiği, kafa ve diğer uzuvlar da bulundu. Vücut parçaları üzerinde düzgün kesikler olduğunun belirlenmesi üzerine polis, Didem Uslu cinayetinde dönerci ustası olan babası Hasan Uslu üzerine yoğunlaştı. Uslu ailesinin evinde yapılan incelemede de cinayet izleri bulundu. Polis, Hasan Uslu ve eşi Satı Uslu'yu gözaltına aldı.

Savcılıkta itiraf etti

Savcılıkta itiraf etti

Polisteki sorgusunda susma hakkını kullanan Hasan Uslu, savcılığa verdiği ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı. 

Uslu, kızının eve alkollü geldiğini, kendisine ve eşine hakaret ettiğini ileri sürdü. Aralarında yaşanan tartışma sonucu kendini kaybettiğini anlatan Uslu, kızını elleriyle boğduğunu, bıçakla parçaladığını ve 7 gün boyunca parça parça ormanlık araziye gömdüğünü söyledi. Hasan Uslu ile Satı Uslu tutuklandı.

Babaya 24 yıl hapis, anneye beraat

Babaya 24 yıl hapis, anneye beraat

Didem Uslu

Sanık avukatlarının hazır bulunduğu Edirne 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Hasan Uslu, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katılırken, tutuksuz yargılanan anne Satı Uslu ise katılmadı. Hasan Uslu, mahkemede suçlamaları reddedip kızını öldürmediğini savundu. Yaşı ve kronik hastalıkları nedeniyle cezaevinde koronavirüs tehlikesi altında olduğunu anlatan Uslu, 20 aydır tutuklu olduğunu ifade ederek, tahliyesini talep etti. 

Mahkeme, tutuklu sanık Hasan Uslu'nun 'altsoydan akrabayı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Heyet, sanık hakkında 'haksız tahrik' hükümleri uygulayarak cezayı 24 yıl olarak kararlaştırdı. Heyet, ayrıca sanığın eyleminden sonraki davranışları nedeniyle cezasında başkaca indirim uygulanmamasına karar verdi.

Mahkeme, sanık Satı Uslu'nun cinayet davasından delil yetersizliği dolayısıyla beraatini, 'suçu bildirmeme' suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
AHMET YALÇIN

Hakimler, savcılar kendinize gelin ayıp oluyor artık!!!

Ülkenin hakimlerini resetlemeleri lazım

Pasif Kullanıcı

Lan bırak kendi kızını bir insan bir insana bunu nasıl yapar?? Hiç mi bebeklik anları aklına gelmedi senin serefsiz embesil! Ne bok yemeye dünyaya getiriyors... Devamını Gör

Yılmaz Esen

görünüse göre düzgun bir ailede yetişmişsin hacı. senin adına sevindim. her aile öyle değil.