Kıymetini Eller Biliyor: Türkiye'nin Dünyada En Çok Tanınan Müzisyeni Selda Bağcan

-
Abone ol

Ne Tarkan ne de başkası ✌️

Duymayan kalmadıysa tekrar bi hatırlatma yapalım: Selda Bağcan, İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen Primavera Sound 2016 festivalinde sahne aldı.

Konserden ufak bir bölüm:

Bunu duyunca insanlar pek sevindi, ama çokça şaşırdı. Çünkü Selda Bağcan nere bu festivaller nere diye düşünüyorlardı. Ama bilmedikleri şu ki Selda Bağcan zaten yıllardır Avrupa'da yapılan müzik festivallerinin adeta aranan yüzü. Şaşıranlara tekrar hatırlatmalı; kendisi onlarca irili ufaklı festivalin yanında 1987'de dünyanın en büyük açık hava festivali olan Glastonbury'de de sahne almış birisi.

Biz onu çok dinlemiyoruz belki ama Avrupa'da Selda Bağcan için bildiğin sıra oluyorlar.

Elin Avrupalısı Seldan Bağcan'ı bizden daha çok dinlemesinin yanında onu bizden daha çok tanıyor. Bizim belki de hiç duymadığımız psychedelic şarkılarıyla eğleniyorlar, onlar sayesinde öğreniyoruz Selda Bağcan'ı.

Brüksel'de gece kulüplerinde gençler onunla kopuyor...

İnsan izledikçe vay be diyor 😇

Danimarka'da gençler onun şarkılarıyla coşuyor.

Şarkıları her dilde cover'lanıyor,

Ve dünyadaki birçok müzisyen onun müziklerini yeniden yorumluyor.

Sevenleri de gün geçtikçe artıyor 😌

"Instagram'daki Primavera fotoğraflarıyla kıskanmadan başa çıkabiliyordum, ta ki oradakilerin Selda Bağcan dinlediğini görene kadar"

"Az önce spotify'daki son bir yılıma baktım. 2015'e Türk müziği sevgim damgasını vurmuş. Her kategoride ise Selda Bağcan en üstte."

Bu eleman da Selda Bağcan için "en sevdiğimiz büyükanne" demiş 😁

Selda Bağcan son yıllarda İsrailli Boom Pam grubuyla birlikte festivallere çıkmakta. Mesela bu performans 2014 yılından:

67 yaşında olmasına rağmen festival festival gezmeye devam ediyor.

Yani Barcelona bu yaz için sadece başlangıçtı, Selda Bağcan festivallerde müziğini ulaştırmaya devam edecek ✌️ Mesela 31 Temmuz'da yine dünyanın en büyük festivallerinden biri olan WOMAD'da sahne alacak. Bunun yanı sıra Polonya ve Almanya'da da festivallere katılacak.

Elin müzikseveri hak ettiği değeri ona gösteriyor. Sen oralarda söyleyedur, biz burada seni keyifle takip etmeye devam edelim ❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
orhan-karazeybek

her şey çok güzel de başlık hatalı erkan oğur var kardeşim.

korgulltheexterminator

yine bayrak astırdın kardeş.

cengiz1905

yaşa var ol S. Bağcan . . harbiden bir an gurulandım vallahi . . bir de şu yorumlarda anında küfür edenler , insanı deli ediyorsunuz. zevk işte kardeşim . her türküsünü dinlemem , onun türkülerini başka yorumcudan dinlerim yeri geldi mi . ama müzik zevktir , karşında ki onu sevmiyor diye küfür ediyorsan , yahut da seviyor diye küfür diyorsan . bence ciddi problemlerin var demektir.

teknobad

abi neden bilmiyoruz yada duymadık...

pmomer

tarkandan dolayı duymamışızdır...

balporsuk

Kendisinin türküleriyle büyüdüğüm için şanslıyım. Annemin müzik zevki sağ olsun:)

Görüş Bildir