Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kitap Kurdu Değilseniz Anlayamazsınız! Kitaplarına Aşırı Düşkün İnsanların 15 Takıntısı

-

Kitaplar çoğu insan için okunup bir kenara konulan şeyler olsa da bazıları için üzerine titrenmesi gereken birer fetiş nesnesi adeta. Onlar için çoğunluğun kitaplarla yaptığı şeyler ve onlara davranma biçimleri söz konusu dahi olamaz! Ayrıca hiç kimsenin aklının ucundan dahi geçmeyecek bazı şeyler bu kitap kurtları için çok çok önemlidir. Sizin bunu tam olarak idrak etmenizin ise imkanı yoktur. Onların kitaplarla aralarındaki o özel ilişkiyi tarif etmek ve belki de tam manasıyla anlamak oldukça zor. Onlar için kitapları son derece nazik davranılması gereken ufak çocukları gibi bir bakıma. 

Gözleri gibi baktıkları kitaplarıyla adeta aşk yaşayan bu insanlar en çok nelere takıklar bir bakalım.

1. Okumaya ara verilen yeri hatırlamak için ayraç kullanmak yerine kitapların sayfa kenarlarının kıvrılması.

2. Ödünç verdikleri kitabın kimi yerlerinin altı çizilmiş olarak geri gelmesi.

3. Kitaplığa yerleştirilen kitapların boyuna ya da türüne göre değil de yan yana rastgele dizilmiş olması.

4. Kitaplarının yanında bir şeyler yenilip içilmesi.

5. Büyük bir hevesle aldıkları kitabın bariz bir şekilde kötü çeviri kurbanı çıkması.

6. Kitabın cildinin kötü olup zamanla sayfalarının ayrılması.

7. Kitabın güneşte kalıp kapağının ve sayfa kenarlarının solması.

8. İmla hatalı, eksik bölümlü, kalitesiz korsan kitaplar.

9. Aynı yayın evinin kitaplarının farklı boyutlarda ve tasarımlarda basılması ve bu yüzden kitaplıkta kendilerine ayrılan yerde bir bütünlük oluşturamamaları.

10. Aynı yazarın başka başka yayın evlerinden farklı tiplerde ve tasarımlarda kitaplarının çıkması.

11. Aynı yazarın bazı kitaplarının kapakları "hardcover" olurken bazılarının "softcover" olması.

12. Kitap ödünç isteyip bir türlü geri getirmeyen arkadaşlar.

13. Sevdiği yazarın yayın evi değiştirmesi ve tasarımı değişen yeni kitabın kitaplığın o yazara ayrılan bölümünde sırıtması.

14. Kitaplarının bardak altlığı olarak kullanılması.

15. Bir kağıda düzgün yazı yazabilmek için altına kitap konulması ve o kitabın kapağına kağıda yazılan yazının izlerinin çıkması.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

POLİSİYE SEVERLERE DUYURULUR Hakkı'yı bu sefer zorlu bir mücadele bekliyordu. Daha önce hiç bu denli bir katile rastlamamıştı. Akıl almaz cinayetler işlenmeye başlamıştı. Üstelik katil cesetleri yok etmek yerine ortalıkta bırakıyordu. Ellerinde en ufak bir ipucu dahi yoktu. Bakalım Hakkı, ve ekibi bu sadist katilin üstesinden gelmeyi başarabilecekler mi? Ve yarın... Serinin ilk kitabı (Tanıtım Bülteninden) Polisiye kitabımı İnternet üzerinden kitap satış sitelerinden sipariş edebilirsiniz google a Gizem Yenikler Ve Yarın... yazmanız yeterlidir sevgiler

elif-zeybekci

Okurken sinir oldum resmen... Ayrıca kitabın eskimesini güzel bulanları anlamıyorum. Bir kitap eğer elinize geçtiğinde eski ise evet bu güzeldir ama yepyeni kitap güneşe bırakılır mı? Yazık yahu

rosamaria

Okumasam da vaktim olmadığını bilsem de mutlaka ama mutlaka çantamda bir kitap taşırım psikopatım sanırım bu konuda. Ama onun yanımda olması bana ayrı bir enerji veriyor sanki.

rosamaria

kitaplığımdaki kitaplara bakılırken kitapların geriye doğru amaçsızca itilmesi sonucu boy farkından ortaya çıkan çirkin görüntü. Bunu yapanların amaçlarını anlayamıyorum. Bununla aynı derecede sinirimi bozan bir şey de yemekte ağzını şapırdatanlar!!!

herasyoi

eskimesi güzeldir

Görüş Bildir