Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kış Mevsimine Girerken 10 Adımda Jagermeister

-

Gece hayatını yakından takip edenler bahsettiğimiz ismi yakından tanıyacaklardır. Jagermeister! Bir likör türü olup, içerisinde geyik kanı bulunduğu efsanesi ile ün yapan Jagermeister ile ilgili ihtiyacınız olacak her şeyi sizler için derledik.

Kaynak: http://thistrendy.com/details.php?id=412

Nasıl elde ediliyor?

Alman menşeili olup 70 farklı bitki ve baharatın işlenmesi ile elde edilir. Türkçe'ye “avcıların içkisi” diye çevirilmiştir. %35 alkol oranıyla da orta-yüksek alkol oranında içki kategorisinde olduğu söylenebilir. Dışarı çıkıp bira içmeye bayılanların bir kez olsun bunu denemesi şiddetle tavsiye edilir.

Tarifi gizemli!

İçerdiği baharatların ne olduğu tam olarak bilinmemekte ve bu durumuyla da Kentucky Fried Chicken gibi gizemli olmayı sürdürmektedir. “Alkol faydalı olur mu canım!” demeyin. Jagermeister, içerdiği baharatlar sayesinde hazmı kolaylaştıran ve mide rahatsızlıklarına da iyi gelen bir içkidir.

Nasıl içiliyor?

Gelelim nasıl içildiğine. Bugüne kadar denenmiş ve kuvvetle muhtemel en iyi iki içim şekli var. Birincisi ve en basit olanı shot ile içmektir. Shot bardağının ağzına kadar jagermeister ile doldurup fondip yaparak içilir. Hazır Alman içkisi içmişken Alman tarzı içmekte de fayda var. Bir Jagermeister + bir bira...

2. opsiyon: Jagerbomb

2. opsiyonumuz “Jagerbomb” olarak biliniyor. Yarım bardak enerji içeceğine bir shot bardağı Jagermeister katılarak yapılan bu karışımda püf nokta iki sıvının birbirine karışmamasıdır. Hazırlandıktan hemen sonra karıştırmadan içmek daha makbuldür.

Hangover mağdurları için

Bu içkinin en güzel yanı, gece boyu tüketilen herhangi bir içkinin arkasından içildiğinde ertesi güne hiç bir etki bırakmamasıdır. Ya da uzun bir geceye keyifli başlangıç için 2 shot alıp, daha sonra başka bir içkiyle devam etmek de keyfe keyif katabilir.

Dozaj önemli!

s106.photobucket.com

Jagermeister’in, öksürük şurubu tadına benzemesinin altında başka gerçekler yatıyor. Çünkü zamanında bu içki, soğuk algınlığı ve ağrı kesici - ateş düşürücü olarak da kullanılmış. Tabi, bu kullanımların tadında ve dozunda olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Doz aşımı durumunda hastanelik edecek kadar da ağır bir içkidir.

Üşüme hissine birebir

Özellikle Kuzey ve Orta Avrupa ülkelerinde çokça tüketilen bir içki Jagermeister… Almanya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'ndeki kayak merkezlerinde, sıcak içeceklerle birlikte Jagermeister de sunuluyor. 2-3 shot içtikten sonra üşüdüğünüzü hissetmeden rahatlıkla kayak yapabilmenizi sağlıyor. Ancak, üşüdüğünüzü hissetmemeniz, üşümediğiniz anlamına gelmez. Akşam otelinize geri döndüğünüzde vücudunuzun tahmin ettiğinizden çok daha soğuk olduğunu fark edebilirsiniz, bu açıdan dikkatli olunmasında fayda var.

Fiyatlar?

Fiyatlardan da bahsedecek olursak; Türkiye'de muhtelif mekanlarda shot başına 10-15 TL, standarda yakın bir fiyattır. Avrupa'da ise shot başına ortalama 3-4 euro yu gözden çıkarmak gerekecektir. Türkiye'de, bulunabilen marketlerde 70cl’si 97 TL'ye satılmaktadır. 35cl'si ise 69 TL'dir.

Yurtdışında ve Duty Free'lerde ne kadar?

Berlin ve Amsterdam barlarında shot'u 2,5 Euro'dan satılan ve şu sıralar bir hayli popüler olan bir içkidir. Hatta Amsterdam'da Sports Cafe'de 10 shot Jagermeister’ı 10 Euro ödeyerek içebilirsiniz. Duty Free'lerde ise Avrupa Birliği üyesi olan ülke vatandaşlarına şişe başı fiyat 13 euro iken, AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarına 17 euro'dan satılmaktadır.

Sadece kış değil, dört mevsim içilebilir.

Jagermeister; tarihiyle, lezzetiyle, içimiyle, birçok ülkede keyifle tüketilen, ister yaz olsun ister kış; barda, partide ya da arkadaşlarınızla birlikte olduğunuz keyifli bir ortamda içebileceğiniz lezzetli bir içkidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
foreeeeveralone

Kıbrıs Gazimağusa'dayım. Çok zam gelmiş az önce 1 litresini 80 liraya shot bardağıyla beraber aldık...

birol-celik

ülkemizde bir şişe fiyatına yurt dışında 3 şişe alınan içkidir .

erdinct-an

jager esasen bir içkiden ziyade bağışıklık sistemini destekleyen ve hastalıklardan koruyan bir bitkisel faktördür. Millet direk elit alkol yada mayalı gibi şeyler içip zehirlenmesin diye insancıl yaklaşım olmuş, İnançlılar ise peygamber nazarında alkol haramdır derler oda ayrı bir yaklaşım, eğer bunu din ile eleştirecek olursak Peygamber ve Allah karışımı hem şifa hemde haram olarak da nitelendirebiliriz :D

hakan-sener

alman tarzı daha güzel

a.aydin10

Lüks yerlerde olacak diye bir kaide yok, bizim burada markette dahi bulunabilir (içki reyonu olanlar) ama gel gör ki Zengin semtte büyük avmde bulamazsın. Ayrıca fiyat çok fark ediyor. Bir migros 90-100 lira arası satarken, başka bir avmde <90 ve markette 80-90 olabiliyor. Meblağ yüksek gelince haliyle araştırmaya girdim malum yılbaşı dolayısıyla :D

Görüş Bildir