Görüş Bildir

Gelen zamlarla hem vatandaşı hem de esnafı isyan ettiren tavuk fiyatları, et fiyatı ile yarışıyor. Geçtiğimiz eylül ayından bu yana yüzde 150'lik bir zam gören beyaz et fiyatları, son 3 ayda ise yüzde 50 artış gösterdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İHA'da yer alan habere göre, yapılan zamların ardından tüm piliç ve tavuk bagetin fiyatı 8 liradan 13 liraya, tavuk göğüsün fiyatı 12 liradan 18 liraya, tavuk kanatın fiyatı 13 liradan 20 liraya kadar yükseldi.

Tavukçuluk sektörünün gördüğü en yüksek fiyatlar

Tavukçuluk sektörünün gördüğü en yüksek fiyatlar

Tavukçular ise zam yapan firmalara tepki göstererek, hükümetten destek istedi. 21 yıldır tavukçuluk yapan Halil Güzergül, şu anki fiyatların tavukçuluk sektörünün gördüğü en yüksek fiyatlar olduğunu belirterek, 'Biz hükümetimizin, bu fırsatçıların fiyatları nasıl yükselttiklerini araştırmasını istiyoruz. Çünkü vatandaşımızın alım gücü düşük ve bu yüzden tavuk bile alamıyor. Daha önce 3-4 kilogram tavuk isteyen vatandaşımız, şimdi '2-3 tane verir misin' diyor. Önceden fakir yiyeceği olan tavuk, şimdi lüks oldu.' diye konuştu.

"Haftada 3 kilogram tavuk yiyen 1 kilogram yesin" 🎥

"En büyük sebep dış ülkelere yapılan ihracat"

"En büyük sebep dış ülkelere yapılan ihracat"

Adana Kasaplar Tavuk Balık Eti Şarkütericiler Odası Başkanı Saruhan Yağmur ise tavuk fiyatlarının, fahiş düzeyde olduğunu ve bunun en büyük nedenlerinden birinin dış ülkelere yapılan ihracattan kaynaklandığını belirtti. Yağmur, 'Büyük firmalar tavuk fiyatlarını aşağı indirmeli. Tavuğun fiyatı 7-8 liralardan 14-15 liraya kadar çıktı. Son 6 ay içerisinde tavuk fiyatları yüzde 150 zam gördü. Devletimizin esnafa sahip çıkmasını istiyoruz.' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Artan fiyatlara sosyal medyadan da yorumlar geldi...

Artan fiyatlara sosyal medyadan da yorumlar geldi...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
10
6
6
4
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Büşra Nur

Hadi anam hadi yemeyin bizi sadece tavuğün fiyatı artsa içim yanmaz bence siz o başlığı neyin fiyatı artmadı ki diye yazın daha mantıklı olur

Ahmet Yanık

Yakında b*k yiyecez gibi hoş bu gidişle onada zam gelir

Surprise_MF

insanların başka ülkelerde şaka gibi fiyatlara koskoca bonfileleri yerken... neyse, umarım sizinde sonunuz saddam gibi olacak. İnsanları istediğin kadar dinl... Devamını Gör